Fico si posvietil na údajné Kolíkovej kšefty, za spreneveru vraj mali odsúdiť firemnú spoločníčku ministerky (video)

Fico, Kolíková
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel, koláž - Wbn
  • aktualizované 20. apríla 19:21

Konateľka firmy, ktorej spoločníčkou je údajne aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), bola v januári 2020 odsúdená za spreneveru. Na tlačovej besede o tom informoval predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Ako opísal, Zdena Ivanková, konateľka firmy MK REAL, s.r.o., bola odsúdená Okresným súdom Bratislava III na 18 mesiacov podmienečne za spreneveru 15 780 eur. Podľa Fica ide o rodinnú firmu Kolíkovcov, ktorej konateľom je aj brat ministerky spravodlivosti.

Podiel získala dedením

Fico uviedol, že spoločnosť sa zaoberá predovšetkým správou bytových domov. Zdena Ivanková bola odsúdená za to, že v rokoch 2016 až 2017 z účtu firmy neoprávnene vyberala peniaze pre vlastnú potrebu. Tie pritom patrili vlastníkom bytových domov v Moste pri Bratislave (okres Senec).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Čo sa týka spomínanej firmy, podiel v nej na mňa prešiel z titulu dedenia, keď zomrel môj otec ako vlastník podielov. To sa týka ako mňa, tak aj môjho brata a mojej mamy. Moja nevlastná sestra ostala naďalej konateľkou. Je pre mňa novou informáciou, že spáchala trestný čin, čo mi je úprimne ľúto. S ohľadom na to je zrejmé, že už nemôže byť ďalej konateľkou. Z uvedeného vyplýva, že za dané konanie nie som osobne zodpovedná a úprimne nerozumiem, čo mi tým chcel poslanec Fico odkázať,“ reagovala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

Šéfka rezortu spravodlivosti sa zároveň neobáva žiadnych ďalších pokračovaní smerom k jej osobe.

Ide o kolúznu väzbu

Zároveň vyzvala Roberta Fica, „aby jeho budúce útoky, nech sú akejkoľvek intenzity a hrubosti, smeroval výlučne k mojej osobe a nie k blízkym príbuzným, čo považujem za úbohé“.

Podľa ministerky sa Robert Fico „venuje“ jej rodine, pretože je predmetom verejnej diskusie kolúzna väzba.

„Súčasne, keď na tejto parlamentnej schôdzi má byť prerokovaný návrh zákona o obetiach trestných činov, ku ktorému bol v hrubom rozpore s legislatívnym procesom navrhnutý smerácky poslanecký návrh na skrátenie kolúznej väzby v rozsahu, ktorý považujem za neprijateľný,“ pokračovala Kolíková.

Dodala, že s ohľadom na závery pondelňajšej Koaličnej rady verí, že návrh v parlamente neprejde. „Tak sa javí, že asi stojím Ficovi a jeho partii absolútne v ceste, aby dostali svojich ľudí von z väzby,“ uzavrela Kolíková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mária KolíkováRobert Fico
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SRSMER-SDZa ľudí