Filip Polášek si v Mníchove zahrá semifinále štvorhry

Polašek
Filip Polášek. Foto: SITA/Marián Peiger

MNÍCHOV 2. mája (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Filip Polášek a Rakúšan Julian Knowle nasadení ako tretí zvíťazili vo štvrtkovom zápase štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 BMW Open v nemeckom Mníchove nad domácim párom Andre Begemann, Martin Emmrich za 99 minút 5:7, 6:4, 10:6 (zápasový tajbrejk).

Prehrávali pritom o set a brejk.

Víťazi zmazali v šiestej hre prvého dejstva manko brejku, ale za stavu 5:5 nevyužili štyri možnosti zobrať súperom servis a pykali za to v dvanástom geme. V druhej časti dosiahli Slovák s Rakúšanom okamžitý rebrejk na 2:2 a presadili sa na príjme aj v desiatom geme.

V úvode tzv. supertajbrejku unikli z 1:1 na 5:1, neskôr však bolo len 6:5 a 7:6. Potom však Polášek s Knowlem predviedli dva minibrejky a využili hneď premiérový mečbal.

V semifinále deblovej súťaže v bavorskej metropole si Polášek a Knowle zmerajú sily s postupujúcimi zo stretnutia Alexander Peya, Bruno Soares (Rak./Braz.-1) – Jarkko Nieminen, Dmitrij Tursunov (Fín./Rus.). Už majú istotu 90 bodov do príslušného svetového rebríčka a spoločnej prémie 6400 eur.

Štvorhra – štvrťfinále:

Julian Knowle, Filip Polášek (Rak./SR-3) – Andre Begemann, Martin Emmrich (Nem.) 5:7, 6:4, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 99 minút