Filmový kritik Roger Ebert utrpel zlomeninu bedrového kĺbu

Roger Ebert
Americký filmový kritik Roger Ebert. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 7. decembra (WEBNOVINY) – Známeho amerického filmového kritika Rogera Eberta museli hospitalizovať po tom, čo si zlomil bedrový kĺb.

Jeho manželka Chaz pre agentúru AP uviedla, že jeho stav nie je vážny a lekári sa momentálne radia o tom, kedy 70-ročného rodáka z Indiany prepustia z nemocnice.

Chaz Ebert taktiež na Twitteri prezradila, že jej manžel sa zranil pri tanci. Samotný kritik potom z nemocnice napísal: „Áno, je to zlomenina, ale operácia nie je potrebná“.

Roger Ebert je filmovým kritikom denníka Chicago Sun-Times, pre ktorý píše od roku 1967. V roku 1975 získal ako vôbec prvý filmový kritik Pulitzerovu cenu a má tiež hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy.

V roku 2002 mu diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy a rok neskôr aj slinnej žľazy. V oboch prípadoch sa lekárom podarilo nádory odstrániť, pričom Ebert ani počas liečby nevynechal ani jednu filmovú premiéru.

V roku 2006 musel podstúpiť ďalšiu operáciu na odstránenie rakovinového tkaniva z okolia sánky, pri tomto zákroku však prišiel aj o časť spodnej čeľuste. Po tejto operácii taktiež stratil schopnosť hovoriť, jesť a piť.

Vlani vydal memoáre s názvom Life Itself, z ktorých momentálne vzniká film.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom