Finále je vyrovnané, Miami Heat zvíťazili na palubovke Spurs

LeBron
LeBron James z Miami (vľavo) v súboji s Timom Duncanom zo Spurs. Foto: SITA, AP

SAN ANTONIO 14. júna (WEBNOVINY) – LeBron James až do štvrtej finálovej bitky basketbalovej NBA strelecky nevyčnieval, ale vo štvrtok v San Antoniu precitol a 33 bodmi a 11 doskokmi sa postaral o víťazstvo Miami 109:93 znamenajúce vyrovnanie série na 2:2.

Krídelník Heat strhol výkonom svojich spoluhráčov, Dwyane Wade nastrieľal 30 a Chris Bosh 20 bodov. „Najlepšie hráme vždy, keď sme pritlačení k múru. Pôjdem naplno, kým bude v nádrži palivo,“ priznal James.

Dirigenta hry Spurs Tonyho Parkera v prvom polčase akoby ani nelimitoval natiahnutý zadný stehenný sval, ktorý ohrozoval jeho štart v tomto stretnutí, ale po zmene strán k 15 bodom už nepridal nijaký. „V druhom polčase ma zmohla únava. Ale celkovom som rád, že sa mi to nezhoršilo. To bol môj cieľ, nezraniť sa, lebo som chcel hrať a podstúpil som určité riziko,“ pripomenul francúzsky rozohrávač.

Piaty zápas je na programe v nedeľu znova v San Antoniu, šiesty a prípadný siedmy bude v Miami.