Finsko
  • aktualizované 28. decembra, 6:01

BUFFALO 27. decembra (WebNoviny.sk) – Fínsky hokejoví reprezentanti do 20 rokov triumfovali nad rovesníkmi z Dánska vo štvrtkovom stretnutí A-skupiny na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie, ktoré sa konajú v americkom Buffale.

Hráči „Suomi“ si už v úvodnej tretine vypracovali dvojgólové vedenie zásluhou Joonu Koppanena a Aapeliho Rasanena. Dáni prekvapili súpera, keď sa po 98 sekundách druhej časti hry strelecky presadil v presilovej hre Nikolaj Krag-Christensen.

Bol to však jediný gól Dánska, naopak hokejisti Fínska skórovali ešte dvakrát – dánskeho brankára Kaspera Kroga postupne prekonali Juuso Välimäki a Henri Jokiharju. O jednoznačnej prevahe fínskych mladíkov svedčí i počet striel na bránku 62:7. Dáni v záverečnej tretine na fínskeho gólmana Ukko-Pekku Luukkonena nevystrelili ani raz.

Fíni v rámci tretieho hracieho dňa triumfovali prvýkrát a v tabuľke sú na treťom mieste, Dáni majú po zápasoch na konte dva neúspechy a v A-skupine sú bez bodu na poslednej piatej priečke. V druhom štvrtkovom zápase v „áčku“ slovenskí hokejisti šokovali obhajcov titulu Američanov, ktorých zdolali 3:2.

MS V HOKEJI DO 20 ROKOV

• Buffalo – štvrtok

A-skupina

Fínsko – Dánsko 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Góly: 3. Koppanen (Välimäki, Heiskanen), 7. Rasanen (Tolvanen, Jokiharju), 36. Välimäki (Heiskanen, Vaakanainen), 38. Jokiharju (Koivula) – 22. Krag-Christensen (Röndbjerg, Setkov)