Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fio banka
Foto: nasepenize.sk
8. 12. 2010 14:55 Ekonomika od SITASITA Diskusia

Fio banka rozšíri produktovú škálu aj o úvery pre občanov

BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY) – Fio banka, ktorá na slovenskom trhu začala vykonávať svoju činnosť 1. septembra tohto roka, získala počas deviateho a desiateho mesiaca sedem tisíc nových klientov. V súčasnosti má v Čechách a na Slovensku viac ako 70 tisíc klientov. Ako povedal vedúci obchodnej divízie skupiny Fio Martin Vrablec, počet klientov rastie trojnásobným tempom v porovnaní s obdobím pred získaním bankovej licencie. V súčasnosti sú typickými klientmi banky väčšie firmy, ktoré majú svojich obchodných partnerov v Čechách. „Chceme sa stať univerzálnou bankou so širokou škálou služieb,“ doplnil člen dozornej rady Fio banky Ján Franek. V budúcnosti chce teda banka získať aj bežných ľudí a aj malých podnikateľov.

V súčasnosti ponúka Fio banka na Slovensku vedenie bežných účtov v eurách, českých korunách a amerických dolároch, ďalej je to internetbanking, ponúka aj úvery na obchodovanie, menový úver, či požičiavanie cenných papierov. V budúcnosti chce však rozšíriť túto produktovú škálu aj o kontokorentné úvery, pôžičky pre občanov, hypotéky a úvery pre firmy. Ako doplnil Vrablec, banka nemá určený presný plán s konkrétnym termínom poskytovania týchto úverov. Podľa neho chce všetko svoj čas a s novým produktovým portfóliom bude prichádzať postupne.

Na českom trhu získala skupina Fio bankovú licenciu začiatkom mája 2010 a vznikla premenovaním brokerskej firmy Fio, burzovní společnost. Na Slovensku banka naviazala na služby Fio, sporiteľného družstva. Integrácia v rámci spoločností patriacich do skupiny Fio sa ukončila koncom augusta 2010. Popri Fio banke pôsobí na Slovensku naďalej aj obchodník s cennými papiermi Fio o.c.p. Finančná skupina Fio pôsobí na českom finančnom a kapitálovom trhu od roku 1993. Bola založená a je ovládaná českými majiteľmi.

Odporúčané články

Pobočka Fio banky je zapísaná v Obchodnom registri Cieľom Fio banky je v SR zriadiť pobočku na jeseň

Neprehliadnite

Fico pripúšťa zvolenie kandidátov na sudcov, ale hovorí o riziku antidiskriminačných žalôb Pellegrini sa nečuduje, že Kiskovi je bližší Kollár známy kontaktmi na bossov podsvetia Pellegrini presadzuje iný prístup k voľbe sudcov ako Fico a prehovoril aj o vzťahoch v Smere-SD Prešov zasiahla intenzívna búrka, voda sa valila aj historickým centrom mesta Ak stratíte prácu, budete mať menej behania po úradoch. Nezamestnaným sa má zjednodušiť život

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X