FK Senica si doma poradila s Ružomberkom

Senica

SENICA (WEBNOVINY) – Po reprezentačnej prestávke nastúpili obe mužstvá s novými hráčmi v základnej zostave.

Na ľavej strane domácej obrany sa premiérovo predstavil Kostaričan Pedro Leal, v drese hostí nová akvizícia, útočník Filip Serečin.

Pred stretnutím si diváci uctili minútou ticha tragicky zosnulého hokejistu Pavla Demitru. Prvé dejstvo prinieslo skôr bojovný futbal, pričom smerom dopredu boli mierni aktívnejší Záhoráci.

.

Corgoň liga 2011/2012 – 8. kolo:

FK Senica – MFK Ružomberok 2:1 (1:0)

Góly: 31. T. Kóňa, 64. Jaroslav Diviš – 66. F. Serečin, ŽK: 56. Kroupa ml. (Senica), rozhodovali: Prešinský – T. Somoláni, Bóllo, 1016

Senica: Bolek – Gorosito, P. Pavlík, J. Gajdošík, Pedro Leal – Strnad, T. Kóňa – Jaroslav Diviš (90. Bolinha), J. Valenta (89. Wiljaars), M. Ďurica – Kroupa ml. (82. Hošek)

Ružomberok: L. Hrdlička – P. Maslo, Huber, J. Kostelný, Gallo – Ďubek (81. Krbeček), Greššák, Vavrík (69. Lovás), Skalák (46. A. Sloboda) – F. Serečin – Masaryk

I. polčas

V 8. min sklepol Kroupa loptu Valentovi, ktorého strela spoza pokutového územia letela vedľa. O štyri minúty neskôr to skúšal aj Jaroslav Diviš, projektil sa opäť nezmestil do priestoru Hrdličkovej svätyne. Do prvej možnosti sa dostali hostia v 21. min a hneď z nej mohol padnúť úvodný gól. Serečin dostal peknú prihrávku do pokutového územia Senica, jeho pokus v poslednom možnom momente výborne tečoval na roh Strnad.

V 31. min mali domáci výhodu rohového kopu, po Ďuricovej exekúcii sa dostal k lopte Valenta, technickou strelou preloboval hosťujúceho gólmana, ten končekmi prstov stačil loptu vyraziť a skončila tesne vedľa ľavej žrde. Po nasledujúcom rohu sa už zmenilo skóre, po Ďuricovom centri sa pri zadnej žrdi hlavou presadil osamotený Tomáš Kóňa. V 38. min si diváci potleskom pripomenuli pamiatku Pavla Demitru, ktorý nosil na drese práve tridsaťosmičku. Tesne pred odchodom do kabín nevyrovnal v dobrej príležitostí Skalák.

II. polčas

Druhý polčas sa niesol predovšetkým v znamení streleckých možností domáceho Jaroslava Diviša. V 61. min po centri Pedra Leala zakončoval český krídelník v dobrej pozícii v sklze mimo. O tri minúty si napokon otvoril strelecký účet v aktuálnej sezóne, keď ho pekne hlavou vysunul Valenta, Diviš následne utiekol obrancom a s prehľadom premenil samostatný nájazd. Duel v 66. min zdramatizoval Serečin, ktorý krásnou technickou strelou znížil na rozdiel jediného gólu.
Senica

O ďalšie dve minúty išiel agilný Diviš po Kroupovom vysunutí z pravej strany sám na Hrdličku, svoj pokus však „nezmestil“ do bránky.

V závere ešte zaujala polostrela Kostaričana Leala, no skóre sa vďaka brankárovi Ružomberka už nezmenilo.

Domáci prerušili svoju štvorzápasovú sériu bez víťazstva a zároveň nedovolili pokračovanie šesťzápasovej šnúry Liptákov bez prehry.

Reakcie:

Stanislav Griga (tréner Senice): „Do zápasu sme vstupovali pod psychickým tlakom, vlani sme totiž neboli zvyknutí na podobné neúspešné série. Od začiatku sme sa snažili o nátlakovú hru, od úvodných minút sme išli za víťazstvom. Po zmene strán sme viedli už 2:0, ale krátko po druhom góle sme inkasovali. V závere sme sa o výsledok báli. Výhru sme dosiahli proti ťažkému a dobre organizovanému súperovi a veľmi si ju vážime.“

Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): „V prvom polčase boli domáci dôraznejší, našu chybu potrestali gólom. V mojom tíme mal dobrú príležitosť Serečin, ale neuspel. Po zmene strán sme boli aktívnejší, ale opäť sme sa dopustili dvoch chýb – jednu Diviš potrestal gólom, druhú našťastie nevyužil. Senici gratulujem k víťazstvu.“

.

Poradie strelcov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012:

1. Juraj Halenár (Slovan), Pavol Masaryk (Ružomberok) – 4 góly

3. Martin Jakubko (Banská Bystrica), Petr Hošek (Senica), Tomáš Majtán (Žilina), Ján Papaj (Prešov) – 3 góly

7. Dušan Uškovič, Marek Bažík, Michal Pančík ml. (všetci Banská Bystrica), Roman Procházka (Trnava), Peter Šulek, Momodou Ceesay (obaja Žilina), Karel Kroupa ml., Tomáš Kóňa (obaja Senica), Filip Šebo (Slovan), Erik Pačinda (Košice), Róbert Rák, Sibusiso N´Tuli (obaja Nitra) – 2 góly

18. Marko Milinkovič, Milan Ivana, Erik Grendel, Karim Guédé (všetci Slovan), David Depetris, Peter Kleščík, Peter Mazan (všetci Trenčín), Matúš Turňa, Jaroslav Prekop (obaja Banská Bystrica), Marián Kolmokov, Miloš Šimončič, Ivan Hodúr, Ľuboš Kolár (všetci Nitra), Jan Kalabiška, Nicolas Ezequiel Gorosito, Juraj Piroska, Stef Wijlaars, Martin Ďurica, Jaroslav Diviš (všetci Senica), Adrián Candrák, Martin Babic, Andrej Hodek, Peter Orávik, Martin Chren (všetci Zlaté Moravce), Miroslav Barčík (Žilina), Matúš Čonka, Miroslav Viazanko, Ján Novák (všetci Košice), Ľubomír Gogolák, Jiří Koubský, Tomáš Oravec, Patrik Čarnota, Miroslav Karhan (všetci Trnava), Lukáš Matůš, Zsolt Németh, Ján Štajer (všetci Dunajská Streda), Tomáš Krbeček, Tomáš Ďubek, Filip Serečin (všetci Ružomberok), Mariano Bernardo, Viliam Macko (obaja Prešov) – 1 gól