Florbalisti po obrovskej dráme remizovali, môžu postúpiť

Florbal

BERN 4. decembra (WEBNOVINY) – Slovenskí florbaloví reprezentanti remizovali vo svojom utorňajšom druhom zápase v základnej A-skupine na MS vo Švajčiarsku s Estóncami 4:4 (3:0, 0:3, 1:1) a stále majú šancu na postup do štvrťfinále.

V Sporthalle Wankdorf v Berne viedli Slováci po prvej tretine sľubne 3:0, keď skóre otvoril už v 5. sekunde Peter Šobich, ku ktorému sa neskôr pridali efektívnymi zakončeniami Ladislav Gál a Lukáš Řezanina.

Súper však už do konca druhej časti vyrovnal a napokon aj zavŕšil dokonalý priebežný obrat – na 4:3 pre Estónsko upravil v 58. min Patrik Markus.

Presne 41 sekúnd pred koncom sa však strelecky presadil Peter Heleš, neskôr ho vyhlásili za najlepšieho hráča SR.

Slovenský tím v nedeľu podľahol pri svojej absolútnej premiére na svetovom šampionáte favorizovaným Švajčiarom 4:8. V stredu o 13.30 h sa takisto v Berne stretne s výberom Singapuru. Na tomto podujatí štartuje 16 mužstiev, hrá sa aj v Zürichu, turnaj vyvrcholí 9. decembra.

Slovensko – Estónsko 4:4 (3:0, 0:3, 1:1)

Góly: 1. Šobich, 10. Gál, 18. Řezanina, 60. Peter Heleš – 23. Thomsson, 26. Talme, 40. Salm, 58. Markus, hralo sa v Sporthalle Wankdorf v Berne

Jan Holovka (tréner SR): „V konečnom výsledku je remíza pre nás úspech. Myslím si, že sme dosiahli vynikajúci výsledok. Prvá tretina bola veľmi vyhecovaná, nabudená, namotivovaná a podľa toho ten prístup hráčov vyzeral. Možno aj ten výsledok 3:0 nás trocha uspokojil, a to sa prejavilo na tom, že sme boli pomalší, nedôraznejší a možno aj trošku nesústredenejší, čo práve Estónci zužitkovali. Je to veľmi skúsený tím. Majú také zápasy na dennom poriadku a hrali si stále svoju hru. Vedeli, že tá ich trpezlivosť im prinesie ovocie, čo sa aj stalo. My sa stále učíme, sú to pre nás nové skúsenosti. My takéto zápasy nehráme, aby sme vedeli, že viesť 3:0 po prvej tretine nestačí. Buďme radi za ten výsledok, že nás tá neskúsenosť a poľavenie nepripravili aj o tú remízu. Som rád, že sme to vyrovnali a dostali v šiestich Estóncov pod tlak, z čoho sme dali krásny gól. Samozrejme, že sme sa trocha obávali o to, aby to vôbec vyšlo. Nakoniec berieme ten bod veľmi radi. Teraz ide o to pripraviť sa na Singapur, aby sme vyhrali takým rozdielom, aby nám to stačilo na postup. Žiaľ, už to nie je o tom že nám stačí výhra, ale musíme niečo navyše k tomu víťazstvu pridať v podobe väčšieho počtu gólov. Musím sa chalanom poďakovať, hrali výborne a dali do toho to srdiečko, ktoré zdobí slovenský florbal. Je to super výsledok a dúfam, že sa nám podarí postup, máme to vo svojich rukách.“