Foto: Hasiči bojujú s rozsiahlym požiarom haly v Dunajskej Strede, zamestnancov evakuovali (aktualizované)

Požiar haly v Dunajskej Strede
Požiar haly v Dunajskej Strede, všetci zamestnanci boli evakuovaní ešte pred príchodom hasičských jednotiek. Dunajská Streda, 1. jún 2018. Foto: SITA/Prezídium HaZZ.
  • aktualizované 1. júna, 13:05

BRATISLAVA/DUNAJSKÁ STREDA 1. júna (WebNoviny.sk) – Už tri hodiny bojujú hasiči s požiarom haly v Dunajskej Strede. Ako agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ, keďže majiteľ určil predbežnú škodu na 10 miliónov eur, sú na mieste udalosti aj zisťovatelia príčin vzniku požiarov z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu MV SR. Hasiči sa požiar snažia dostať pod kontrolu.

Pri rozsiahlom požiari haly na Múzejnej ulici v Dunajskej Strede zasahuje viac ako 20 hasičov. Všetci zamestnanci boli evakuovaní ešte pred príchodom hasičských jednotiek, doposiaľ sa nikto nezranil. Ako agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ, hala je silno zadymená, hustý dym sa šíri aj do okolia.

Na mieste sú hasiči z Dunajskej Stredy, Šamorína, Veľkého Medera, Galanty a Trnavy s deviatimi kusmi hasičskej techniky. S hasením požiaru pomáha aj 40 dobrovoľných hasičov z obcí Čiližská Radvaň, Vieska, Mliečno, Gabčíkovo, Šamorín, Michal na Ostrove, Veľká Paka, Orechová Potôň, Hubice, Rusovce a Vydrany.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom