Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu

Gabriela Matečná
Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility podpredsedníčka vlády Gabriela Matečná pricestovala na rokovanie parlamentu na bicykli. Bratislava, 19. september 2019. Foto: www.facebook.com

Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility podpredsedníčka vlády Gabriela Matečná pricestovala na rokovanie parlamentu na bicykli. Vyzvala cestujúcich, aby namiesto áut čo najviac cestovali verejnou dopravou, na bicykli či pešo.

Využiť pri tom môžu nové cyklotrasy, novovybudované prestupné dopravné terminály či nízkoemisné autobusy, ktoré agrorezort v spolupráci s mestami a obcami dal nedávno do užívania verejnosti.

Mnohých z nás trápia denno-denné dopravné kolóny. Individuálna doprava tiež produkuje emisie skleníkových plynov, ktoré negatívne ovplyvňujú zdravie nás aj našich detí. Preto pozornosť sústreďujeme na ekologickejšie druhy dopravy, vďaka čomu budeme mať v našich regiónoch menšie dopravné zápchy, čistejší vzduch aj menej hluku,“ uviedla pri príležitosti Európskeho týždňa mobility Gabriela Matečná, podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gabriela Matečná