Foto: Tínedžer bez vodičáku nafúkal, opitý šofér Volkswagenu narazil pri parkovaní

opitý šofér, Trnava
Dvadsaťpäťročný vodič VW Golf z Dojča na Nevädzovej ulici v Trnave pri parkovaní, priamo pred policajtmi, narazil do iného Golfu. Namerali mu 1,85 promile a pri opakovanej skúške mal takmer dve promile. Bratislava, 26. apríl 2019. Foto: SITA/KR PZ Trnava


BRATISLAVA/TRNAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Dvoch mladých opitých vodičov chytili policajti v piatok v Trnave. Nadránom na Vajanského ulici zastavili 19-ročného vodiča Chevroletu Kalos.

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, Humenčanovi namerali vyše 2,2 promile alkoholu v dychu a navyše ani nevlastní vodičské oprávnenie. Obvinili ho z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a skončil v cele.

Rovnakému obvineniu sa nevyhol ani 25-ročný vodič VW Golf z Dojča. Na Nevädzovej ulici v Trnave pri parkovaní, priamo pred policajtmi, narazil do iného Golfu. Namerali mu 1,85 promile a pri opakovanej skúške mal takmer dve promile. Zadržali mu vodičský preukaz a tiež poputoval do cely.

opitý šofér, Trnava
Dvadsaťpäťročný vodič VW Golf z Dojča na Nevädzovej ulici v Trnave pri parkovaní, priamo pred policajtmi, narazil do iného Golfu. Namerali mu 1,85 promile a pri opakovanej skúške mal takmer dve promile. Bratislava, 26. apríl 2019. Foto: SITA/AP
opitý šofér, Trnava
Dvadsaťpäťročný vodič VW Golf z Dojča na Nevädzovej ulici v Trnave pri parkovaní, priamo pred policajtmi, narazil do iného Golfu. Namerali mu 1,85 promile a pri opakovanej skúške mal takmer dve promile. Bratislava, 26. apríl 2019. Za strany Sloboda a Solidarita (SaS) bude v parlamentných voľbách kandidovať aj Zuzana Aufrichtová, starostka mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík na piatkovej tlačovej besede predstavil štyroch nových ľudí na kandidátke do parlamentných volieb 2020. Medzi nimi sú starostka mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Zuzana Aufrichtová, predseda Mladých SaSkárov a jeden z organizátorov Veľkého protikorupčného pochodu Tomáš Popovič, youtuber Ladislav Miko a kaderník Polat Elalmis.

Prvá pätnástka kandidátky

Miko sa podľa Sulíka venuje ťažkým témam, akými sú šikana v škole, na pracovisku či anorexia. „V našej spoločnosti sú tieto témy mnohokrát tabuizované. Jeho fanúšikovia ho poznajú pod menom Zlý zajo," povedal šéf liberálov. [related id="1440393" /] V prvej pätnástke kandidátky, ktorú schválil kongres v sobotu 5. októbra, sú Richard Sulík, Lucia Ďuriš Nicholsonová, Branislav Gröhling, Alojz Baránik, Jana Cigániková, Peter Cmorej, Karol Galek, Martin Klus, Juraj Droba, Jarmila Halgašová, Anna Zemanová, Peter Osuský či Ondrej Dostál.

SaS je na hranici zvoliteľnosti

Z prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý realizovala na vzorke 1 145 respondentov starších ako 18 rokov, pre televíziu JOJ vyplýva, že SaS by sa so ziskom 5,1 percenta hlasov len tesne dostala do parlamentu. Sulík to pripisuje vnútorným turbulenciám. „Muselo sa to odzrkadliť. Považujem to však za krátkodobý jav. Je pre nás výzva, aby sme tento trend otočili," povedal Sulík. V prieskume z konca augusta patrilo SaS štvrté miesto so ziskom 7,9 percenta hlasov. V septembrovom prieskume strane preferencie klesli na šesť percent.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR