Foto: Nashville dostal “kanára” v piatom finále NHL, prvou hviezdou kapitán Pittsburghu Crosby

Stanley Cup Predators Penguins Hockey
Hráči Pittsburghu Penguins sa tešia z triumfu nad "predátormi" z Nashvillu v piatom finálovom zápase NHL o Stanleyho pohár. Pittsburgh, 8. jún 2017. Foto: Bruce Bennett/Pool Photo via AP

PITTSBURGH 9. júna (WebNoviny.sk) – Šesť rôznych strelcov sa v piatom finále NHL o Stanleyho pohár podelilo o šesť gólov Pittsburghu, Rus Jevgenij Malkin pridal desiaty úspešný zásah a celkovo 27. a 28. bod v play-off, čím potvrdil pozíciu na čele kanadského bodovania.

Kapitán Sidney Crosby mal tri asistencie a celkovo ich má vo vyraďovacej časti na konte už 19. V historickom meradle sa so 107 prihrávkami na gól dostal na úroveň švédskeho velikána Petra Forsberga – na 20. priečku v počte asistencií v play-off.

Crosby sa stal prvou hviezdou zápasu, ale veľkú zásluhu na hladkom triumfe Penguins má aj brankár Matt Murray. Poradil si so všetkými 24 pokusmi hostí a po prvý raz v kariére vychytal shutout v zápase play-off.

Kým hráči Nashvillu bojujú o prvú trofej v klubovej histórii, „tučniaci“ z Pittsburghu sa z jej zisku radovali dosiaľ štyrikrát (1991, 1992, 2009, 2016). Ak zopakujú vlaňajší celkový triumf, pripomenú tým zatiaľ posledný rovnaký počin Detroitu z rokov 1997 a 1998. Finále o Stanleyho pohár pokračuje v nedeľu 11. júna šiestym súbojom v Bridgestone Arene v Nashville.

Stanley Cup Predators Penguins Hockey
Fanúšik Pittsburghu Penguins počas piateho finálového zápasu NHL o Stanleyho pohár. Pittsburgh, 8. jún 2017. Foto: SITA/AP.
Chris Kunitz, Sidney Crosby, Justin Schultz, Ian Cole, Carl Hagelin, Viktor Arvidsson
Pästný súboj útočníka „tučniakov! Carla Hagelina s Viktorom Arvidssonom z Nashvillu počas piateho finálového zápasu NHL o Stanleyho pohár. Pittsburgh, 8. jún 2017. Foto: SITA/AP.
P.K. Subban
Fanúšikovia Pittsburghu Penguins počas piateho finálového zápasu NHL o Stanleyho pohár. Pittsburgh, 8. jún 2017. Foto: SITA/AP.
Conor Sheary, Juuse Saros
Útočník „tučniakov“ Conor Sheary (43) prekonáva brankára „predátorov“ Pekku Rinneho počas piateho finálového zápasu NHL o Stanleyho pohár. Pittsburgh, 8. jún 2017. Foto: SITA/AP.
Chris Kunitz, Sidney Crosby, Justin Schultz, Ian Cole, Matt Irwin
Kapitán „tučniakov“ Sidney Crosby padá po súboji s obrancom „predátorov“ Mattom Irwinom počas piateho finálového zápasu NHL o Stanleyho pohár. Pittsburgh, 8. jún 2017. Foto: SITA/AP.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jevgenij MalkinSidney Crosby
Firmy a inštitúcie Nashville PredatorsPittsburgh Penguins