Foto: Počet obetí a zemetrasenie na Sulawesi stále stúpa, ale v hoteli Roa Roa našli aj žívých ľudí

Hotel Roa
Zničený hotel Roa Roa v meste Palu, v ktorého troskách po zemetrasení našli aj živých ľudí. Palu, 3. október 2018. Foto: SITA/AP.

PALU 3. októbra (WebNoviny.sk) – Počet mŕtvych v dôsledku zemetrasení a cunami, ktoré v piatok zasiahli indonézsky ostrov Sulawesi, stúpol na 1347. Informáciu potvrdili tamojšie úrady.

Centrálnu časť ostrova zasiahli vlny vysoké tri metre po tom, ako tam udrelo niekoľko zemetrasení, pričom najsilnejšie malo magnitúdu 7,5.

Obeťami aj študenti z Biblického tábora

Zástupcovia Červeného kríža pre BBC uviedli, že záchranári našli pod troskami kostola telá 34 osôb, ktoré patrili do skupiny 86 študentov z Biblického tábora.

Osud zvyšných 52 študentov zatiaľ nie je známy. Úrady sa takisto pokúšajú zachrániť ľudí, ktorí boli v hoteli Roa Roa, keď sa zrútil. Doteraz sa im podarilo vytiahnuť troch živých a deväť mŕtvych.

V Palu nefungujú žiadne bežné služby

Ako uvádza BBC, ľudia sa snažia zabezpečiť základné potraviny pre svojich blízkych. V meste Palu nefungujú takmer žiadne bežné služby a problém je aj s pitnou, tečúcou vodou či elektrinou.

Obyvatelia začali hádzať kamene do ozbrojených policajtov, ktorí strážia obchod, do ktorého chcú hladujúci ľudia vniknúť.

Muži zákona už použili aj slzný plyn. Niekoľko osôb zatkli za krádeže počítačov alebo hotovosti. Konvoj s humanitárnou pomoc takisto strážia policajti a armáda.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom