Foto: Prezident Kiska odovzdal svoj hlas, k volebnej urne pristúpil spolu s manželkou

Andrej Kiska, komunálne voľby 2018
Prezident SR Andrej Kiska s manželkou Martinou počas volebného aktu v Poprade v rámci komunálnych volieb 2018. Poprad, 10. november 2018. Foto: SITA/Radoslav Maťaš.

POPRAD 10.novembra (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska v sobotu dopoludnia odovzdal svoj hlas v komunálnych voľbách.

Spolu s manželkou pristúpil k volebnej urne vo svojom rodnom meste Poprade a splnil si tak základnú občiansku povinnosť a zároveň právo voliť.

Podľa prezidenta sú tieto voľby jedinečnou príležitosťou ukázať, ako si predstavujeme slušné Slovensko, a zároveň vyzval všetkých občanov aby išli voliť.

Voľby majú svoju atmosféru

V každých voľbách sa podľa prezidenta Andreja Kisku rozhoduje o niečom inom – majú svoju atmosféru. Dnes je to voľba skoro tritisíc primátorov a starostov po celom Slovensku.

Voličov zároveň vyzval, aby prišli voliť a rozhodli sa správne. Aby volili ľudí podľa ich skutkov, nie prázdnych sľubov. Ľudí, ktorí reálne pre ich mesto už niečo v minulosti spravili, niečo v živote dokázali. Komu dal prezident svoj hlas si nechal pre seba.

Členom komisie zaželal príjemné voľby

Okrem primátorov a starostov si v sobotu volíme aj poslancov a poslankyne mestského, čo obecného zastupiteľstva.

„Rozhodnutie nebolo jednoduché, v našom volebnom obvode sme vyberali spomedzi 64 kandidátov na poslancov, mali sme čo robiť,“ dodal s úsmevom prezident.

Prezidentský pár zaželal členom okrskovej volebnej komisie vysokú volebnú účasť a príjemné voľby.

Andrej Kiska, komunálne voľby 2018
Prezident SR Andrej Kiska počas volebného aktu v Poprade v rámci komunálnych volieb 2018. Poprad, 10. november 2018. Foto: archívne, SITA/Radoslav Maťaš.
Andrej Kiska, komunálne voľby 2018
Prezident SR Andrej Kiska (vľavo) počas volebného aktu v Poprade v rámci komunálnych volieb 2018. Poprad, 10. november 2018. Foto: SITA/Radoslav Maťaš.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska