Aktualizované: Zemetrasenie na Taiwane si vyžiadalo stovky zranených (foto+video)

Taiwan zemetrasenie
Foto: SITA/AP
  • aktualizované: 6. februára, 23:00

TCHAJ-PEJ 6. februára (WebNoviny.sk) – Najmenej dve obete a 186 zranených si vyžiadalo utorňajšie zemetrasenie na Taiwane.

Informoval o tom úrad taiwanského premiéra. Zemetrasenie s magnitúdom 6,4 s epicentrom pri východnom pobreží Taiwanu spôsobilo kolaps budovy hotela v meste Huaien, pričom v jej troskách ešte môžu byť ďalší ľudia. Podľa Geologickej služby Spojených štátov (USGS) bolo epicentrum zemetrasenia približne 21 kilometrov severovýchodne od mesta Hualien, ktoré leží na východnom pobreží ostrova.

Taiwanská štátna tlačová agentúra informovala, že sa prepadlo prízemie hotela Marshal a predpokladá sa, že tam zostali uväznení ďalší ľudia. Agentúra zverejnila fotografie ukazujúce cestu rozlomenú na niekoľko častí. Taiwanské médiá informovali, že poškodená je aj budova hotela Beautiful Life.

Utorkovému zemetraseniu východne od pobrežia pri meste Hualien predchádzali otrasy cez víkend. Taiwan leží v tichomorskom Ohnivom kruhu tiahnucom sa od Aljašky po juhovýchodnú Áziu, ktorý je známy seizmickou aktivitou.

Videá:
Kamerový záznam zo zemetrasenia

Zábery hotela, ktorý nevydržal zemetrasenie

Taiwan zemetrasenie
Zemetrasenie na Taiwane poškodilo niekoľko budov, Foto: SITA/AP Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom