Foto: Desiatky ľudí protestovali proti mítingu kotlebovcov, exposlanca Mazureka vypískali

ĽS NS: Verejná diskusia s občanmi
Zľava: Predseda KDŽP – Aliancia za rodinu Tomáš Taraba, poslanec NR SR Ján Kecskés, bývalý poslanec NR SR Milan Mazurek a poslanec NR SR Martin Beluský počas verejnej diskusie predstaviteľov strany Kotlebovci - ĽS NS s občanmi v kultúrnom dome Samka Dudíka v Myjave. Myjava, 3. december 2019. Foto: SITA/Martin Medňanský

Asi sto prevažne mladých ľudí s transparentami, plagátmi a fotografiami z koncentračných táborov v utorok protestovalo proti mítingu Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko, ktorý sa konal v Kultúrnom dome Samka Dudíka v Myjave. Čítali sa aj mená ľudí z myjavských kopaníc, ktorí sa zúčastnili protifašistického odboja.

Zhromaždenie bolo pokojné, časť jeho účastníkov išla aj do sály, kde sa míting konal a pri predstavovaní tam „vypískali“ exposlanca parlamentu Milana Mazureka (ĽSNS).

„Zhromaždenie bolo reakciou na poskytnutie mestských priestorov extrémistickej strane Kotlebovci – ĽSNS. Snažili sme sa takto vyjadriť nesúhlas s názormi, ktoré majú poslanci a členovia tejto strany, ale aj si uctiť množstvo padlých, ktorí položili život za našu slobodu počas SNP, ale ktorí prišli o životy aj počas holokaustu,“ povedal o dôvodoch zhromaždenia Juraj Foltín z iniciatívy Slobodné kopanice. Ľudia kritizovali vedenie mesta za poskytnutie priestorov pre míting strany v kultúrnom dome.

Vedenie mesta Myjava v stanovisku pre agentúru SITA uviedlo, že nemá dôvod nesúhlasiť s komerčným prenájmom priestorov pre riadne zaregistrované politické strany, ktoré sa budú uchádzať o hlasy voličov v blížiacich sa parlamentných voľbách.

Míting v kultúrnom dome aj zhromaždenie proti nemu sa zaobišli bez incidentov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj FoltínMilan Mazurek
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko