Foto: Radovan si dlho slobodu neužil, chytili ho so stovkami dávok pervitínu

POLÍCIA: Drogová kriminalita
Policajti zadržali 35-ročného muža, ktorý v aute prevážal minimálne 300 dávok pervitínu. Kriminalisti ho prekvapili na Michalskej ulici v Hlohovci. Bratislava, 11. november 2019.

Policajti zadržali 35-ročného muža, ktorý v aute prevážal minimálne 300 dávok pervitínu. Radovana kriminalisti prekvapili na Michalskej ulici v Hlohovci. Ako informovala trnavská krajská polícia, vo dverách Octavie našli päť vreciek s drogami na predaj, injekčnú striekačku a papierovú skladačku. Za drogy už bol v minulosti právoplatne odsúdený a život na slobode mu dlho nevydržal. Vyšetrovateľ ho obvinil z drogového zločinu. Stíhaný je vo väzbe. Za predaj a recidívu mu teraz hrozí prísnejšia sadzba, a to na 10 až 15 rokov.

Metamfetamín alebo ľudovo nazývaný aj pervitín, péčko, piko, perník, pedro patrí na Slovensku stále medzi najčastejšie predávané drogy, s ktorými začínajú experimentovať deti a mládež už na základných školách.

Polícia preto apeluje na verejnosť a rodiny, aby aj tejto téme venovali dostatočnú pozornosť a nepodceňovali prevenciu. Je lepšie hovoriť o rizikách skôr, ako potom riešiť následky, dodáva polícia.

POLÍCIA: Drogová kriminalita
Policajti zadržali 35-ročného muža, ktorý v aute prevážal minimálne 300 dávok pervitínu. Kriminalisti ho prekvapili na Michalskej ulici v Hlohovci. Bratislava, 11. november 2019. Foto: SITA/KR PZ Trnava
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR