Foto: Stovky ľudí prišli počúvať Gorilu pred Úrad vlády SR, opozícia sľubuje zmenu

Spoločne PROTI mafiánskemu štátu
Účastníci počas zhromaždenia s názvom Spoločne PROTI mafiánskemu štátu - Verejné počúvanie nahrávok Gorily či komunikácie Mariána Kočnera cez aplikáciu Threema organizovaného stranou Za ľudí na Námestí slobody v Bratislave. Bratislava, 18. október 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel

Na verejné počúvanie nahrávok a premietanie správ z kauzy Gorila, ktoré v piatok pred Úradom vlády SR organizovala strana Za ľudí, prišli stovky ľudí. Na podujatie lídra strany Andreja Kisku prijali pozvanie predsedovia opozičných strán Michal Truban (PS), Miroslav Beblavý (Spolu), Richard Sulík (SaS), Alojz Hlina (KDH) a Ondrej Dostál (OKS). Všetci vystúpili s príhovormi. Predsedovia strán týmto reagujú na údajnú nahrávku z kauzy Gorila, ku ktorej sa v stredu 16. októbra dostali viaceré médiá. Podľa predsedu Progresívneho Slovenska Michala Trubana už „takéto protesty nikdy nemôžu byť a nikdy viac nemôžeme mať takýto bordel v štáte„. Sulík vyjadril presvedčenie, že je možné Smer-SD a celú jeho „bandu“ odstaviť demokratickým spôsobom od moci.

Truban ubezpečuje, že dôjde k zmene

Viem, že v spoločnosti stále vládne skepsa, ale ubezpečujem vás, že k zmene dôjde. Keď sa zomkneme a začneme ťahať za jeden povraz, tak tento systém vymeníme,“ povedal Truban. K spoločnému postupu sa pridáva aj Sulík, ktorý zdôraznil, že 29. február 2020 bude kľúčový deň v dejinách Slovenska za posledných 30 rokov. Mal tým na mysli parlamentné voľby.

Kto nám vládne? Rozhodujú tu a majú moc ľudia, ako Jankovská, Marian K. či Antonino V. Nádej a vieru nám však nezoberú,“ uviedol vo svojom vystúpení predseda KDH Alojz Hlina. Je presvedčený o tom, že Slovensko potrebuje zmenu a tá môže prísť.

Zo Slovenska spravili mafiánsky štát

Povzbuďme sa navzájom. Sme to dlžní našim deťom a Slovensku,“ dodal Hlina. Pred zhromaždenými vystúpil aj líder OĽaNO Igor Matovič, ktorý pripomenul, že 29. február 2020 bude deň, kedy si môžeme zobrať Slovensko späť. „Bude to deň po Ficovi, deň po Smere, deň po mafii,“ uviedol Matovič.

Exprezident Andrej Kiska zasa konštatoval, že zo Slovenska spravili mafiánsky štát. „Som presvedčený o tom, že to zlo, ktoré predstavuje Smer, spoločne porazíme. Vždy keď Slovensko prišlo do ťažkých chvíľ, tak vedelo zabrať a tak sa to stane aj budúci rok v parlamentných voľbách. V tom si spoločne držme prsty,“ uzavrel Kiska.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz HlinaAndrej KiskaIgor MatovičMichal TrubanMiroslav BeblavýOndrej DostálRichard Sulík
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSPOLU – občianska demokraciaZa ľudí - Kiskova politická strana