Foto: V Krompachoch stále odstraňujú následky nehody vlaku, ktorý sa vykoľajil (aktualizované)

Vykoľajený vlak v Krompachoch
Odpratávanie vagónov nákladného vlaku, ktorý sa vykoľajil v Krompachoch. Krompachy, 18. február 2019. Foto: www.facebook.com.
  • aktualizované 18. februára, 14:21

KROMPACHY 18. februára (WebNoviny.sk) – Vlaková doprava pre vykoľajenie súkromného nákladného vlaku v Krompachoch v sobotu 16. februára ešte nebude plnohodnotne obnovená ani v stredu 20. februára.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) to predpokladá na základe aktuálnych informácií od správcu infraštruktúry Železníc Slovenskej republiky (ŽSR).

Obnovenie železničnej dopravy, ktorá bola po nehode zastavená na úseku Spišské Vlachy – Margecany na hlavnej domácej trati Bratislava – Žilina – Košice, sa pôvodne očakávalo v utorok 19. februára.

Náhradná autobusová doprava

„V úseku Spišské Vlachy – Margecany je nasadená náhradná autobusová doprava (NAD),“ informoval v pondelok hovorca ZSSK Tomáš Kováč s tým, že meškanie v súvislosti s tým sa odhaduje v rozsahu 60 minút.

Národný vlakový osobný dopravca nepredpokladá odrieknutie vlakov v dotknutých úsekoch. „Štandardné diaľkové vlaky v smere Bratislava – Košice idú po stanicu Spišské Vlachy, kde je zabezpečený prestup na náhradnú autobusovú dopravu do Margecian,“ uviedol Kováč.

Súpravy vlakov zo smeru Bratislava – Košice sú otáčané v stanici Spišské Vlachy a súpravy zo smeru Košice – Bratislava sú otáčané v stanici Margecany. „Vlaky nočnej diaľkovej dopravy budú vedené odklonom cez Kežmarok a Plaveč. Pre nehodovú udalosť ZSSK odriekla bez náhrady iba vlak Os 7806 (Košice 07:18 – Poprad-Tatry 09:36), a to v nedeľu 17. februára v úseku Margecany – Poprad-Tatry,“ priblížil Kováč.

ZSSK odporúča všetkým cestujúcim sledovať jej internetovú stránku, resp. informovať sa v kontaktnom centre na čísle 18 188. „Napriek jeho personálnemu posilneniu je predpoklad, že linka môže byť v špičke preťažená, preto prosíme o pochopenie a trpezlivosť,“ dodal hovorca ZSSK.

Železničná doprava bola prerušená

V železničnej stanici Krompachy sa v sobotu 16. februára približne o 18:30 vykoľajil nákladný vlak s deviatimi vozňami. Z dôvodu nehody bola prerušená železničná doprava na úseku Margecany – Spišské Vlachy.

ZSSK na tomto úseku zaviedla náhradnú autobusovú dopravu a nočné vlaky boli vedené odklonom cez Plaveč. Pre nehodu cez víkend výrazne meškali vlaky na trase do Košíc cez Žilinu a opačne.

Na pomoc pri odpratávaní vagónov vykoľajeného vlaku z koľají boli v nedeľu vyslaní hasiči zo Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Malackách a členovia Dobrovoľného hasičského zboru Pole. Na miesto mali doraziť v pondelok ráno s vyprosťovacími tankami, s ktorými by mali odpratať vagóny z trate.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Kováč