Foto: Viac ako 33 000 ľudí prilákalo do Bratislavy blahorečenie slovenského saleziána Titusa Zemana

Titus Zeman
Legát Svätého otca Františka kardinál Angelo Amato (tretí sprava) počas pontifikálnej svätej omše blahorečenia slovenského saleziána kňaza Titusa Zemana. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 3. októbra (WebNoviny.sk) – Viac ako 33 000 ľudí prilákalo do Bratislavy blahorečenie slovenského saleziána Titusa Zemana. Ako informoval agentúru SITA hovorca saleziánov Rastislav Hamráček, z toho 25 000 prišlo na hlavnú sobotnú slávnosť spojenú s úkonom blahorečenia, pričom medzi nimi bolo približne 500 kňazov, dvaja kardináli a desiatky biskupov zo Slovenska i zahraničia.

„Prežili sme jedinečné dni. Tešíme sa z veľkého daru dona Titusa Zemana. Ďakujeme Bohu, že don Titus Zeman bol Svätým Otcom Františkom blahorečený a že rozhodol, že ho môžeme uctievať ako blahoslaveného,“ uviedol bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský.

„Pápež František stanovil dátum liturgického slávenia sviatku nového blahoslaveného na 8. januára, čo je deň Titusovho odchodu do večnosti. Miestom trvalého uctievania relikvií Titusa Zemana sa stal Kostol Sedembolestnej Panny Márie v jeho rodisku – v bratislavských Vajnoroch,“ doplnil Hamráček.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Stanislav ZvolenskýTitus Zeman