Fotogaléria (14. etapa Tour de France): Fantastický Sagan vedie v súťaži o zelený dres už o 267 bodov

Tour de France - 14. etapa
Atmosféra počas 14. etapy Tour de France. 21. júl 2018 Foto: SITA/AP

SAINT-PAUL-TROIS-CHATEAUX, 21. júl (WebNoviny.sk) – Rovinatá 13. etapa Tour de France skončila fantastickým víťazstvom slovenského jazdca v tíme Bora-Hansgrohe Petra Sagana.

Cyklistická udalosť roka však nekončí a nasledovala náročnejšia 14. etapa. Cyklisti, ktorí si po horských trasách trochu oddýchli opäť čakala náročná skúška vytrvalosti a bojovnosti, ktorú ako prvý zvládol Omar Fraile z tímu Astana, za ním bol  jazdec v bodkovanom drese Juliane Alaphilippe a tretí skončil Jasper Stuyven.

Peter Sagan získal počas etapy rýchlostnú prémiu a do cieľa prišiel štvrtý.

>>> AKO SÚ BODOVANÉ HORSKÉ PRÉMIE NA TOUR DE FRANCE <<<

Etapa začínala v Saint-Paul-Trois-Châteaux a skončíla  po 188 km v Mende. Jazdcov medzitým čakal kopcovitý profil, teda do popredia sa dostali opäť vrchári, ktorí mohli získať až tri vrchárske prémie: Col de la Croix de Berthel a v závere Côte de la Croix Neuve (obe sú druhej kategórie) a Col du Pont sans Eau (tretej kategórie).

Etapa však nezabúdala ani na šprintérov, ktorí si prišli na svoje na rýchlostnej prémii, ktorá bola na 90. kilometri hneď po prvom stúpaní.

Peter Sagan si pripísal vo Valence už celkovo jedenáste etapové víťazstvo na Tour de France a vo svojej zbierke má 42 pódiových umiestnení na najprestížnejších cyklistických pretekoch sveta. Okrem toho si poistil zelený dres pre lídra bodovacej súťaže, v ktorej nazhromaždil dosiaľ dovedna 398 bodov. Aj v tomto prípade je blízko prekonania svojho osobného maxima (470 bodov).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan