Fourcade potvrdil malý glóbus za šprint, Kazár bodoval

Martin Fourcade
Francúzsky biatlonista Martin Fourcade. Foto: SITA/AP

CHANTY-MANSIJSK 19. marca (WEBNOVINY) – Záverečné rýchlostné preteky mužov v sezóne 2014/2015 Svetového pohára v biatlone sa stali vo štvrtok v ruskom Chanty-Mansijsku korisťou Francúza Martina Fourcada.

Líder celkového poradia Svetového pohára si jedenástym triumfom v biatlonovom šprinte v kariére poistil malý glóbus v tejto disciplíne. Celkovo má tento 26-ročný Francúz na konte už 37 víťazných pretekov vo Svetovom pohári.

Druhý skončil s odstupom 13 sekúnd domáci favorit Anton Šipulin, ktorý mal rovnako ako M. Fourcade stopercentnú streľbu. Tretia priečka patrí Nemcovi Benediktovi Dollovi, ten napriek jednej chybe na strelnici zaostal za víťazom iba o 18,3 sekundy.

V 90-člennom štartovom poli boli aj traja Slováci. Najlepší z nich Matej Kazár obsadil s „čistou“ streľbou solídnu 28. priečku s odstupom 1:19,0 minúty za víťazom. Okrem 13 bodov do Svetového pohára (patrí mu v ňom 53. priečka) si vybojoval aj účasť v sobotňajších stíhacích pretekoch.

Suverénnu streľbu predviedol aj Miroslav Matiaško, ale slabší beh ho odsunul až na 63. pozíciu. O jednu priečku pred ním skončil Martin Otčenáš, ktorý pri streľbe trikrát chybil. Obom tesne ušla účasť v stíhačke.

Ženy majú posledné rýchlostné preteky tejto sezóny na programe v piatok od 14.00 hodine SEČ.