Francúzi vydali zatykače na troch manažérov švajčiarskej UBS

UBS banka
Foto: SITA/AP

PARÍŽ 17. februára (WEBNOVINY) – Francúzsky súd vydal zatykač na troch bývalých manažérov švajčiarskej banky UBS, ktorí čelia podozreniam z napomáhania pri daňových únikoch. Informovala o tom v utorok agentúra Reuters, pričom sa odvolávala na súdne zdroje.

Podľa agentúry nie je jasné, či podozriví pôsobili vo Francúzsku alebo inej krajine. Hovorca UBS medializované informácie nekomentoval. Banka čelí vo Francúzsku podozreniu, že v rokoch 2004 až 2012 pomáhala francúzskym klientom vyhýbať sa plateniu daní. Vyšetrovanie sa začalo vlani v júli.

Zdroje oboznámené s problematikou vlani pre agentúru Reuters uviedli, že UBS hrozí pokuta až 4,88 miliardy eur. Jej výška sa odvíja od sumy 12,2 miliardy eur, ktorú mala UBS spravovať na účtoch svojich francúzskych klientov. Banka v tom čase označila predmetnú čiastku za „umelú, špekulatívnu a nezodpovedajúcu faktom“.

UBS vlani zvýšila rezervy na náklady budúcich právnych sporov na 1,98 miliardy švajčiarskych frankov (1 EUR = 1,0626 CHF). Spoločnosť zároveň varovala, že ani táto suma nemusí postačovať na uhradenie prípadných pokút.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom