Francúzi zdolali Poliakov, majú premiérový Hopmanov pohár

Jo Wilfried Tsonga
Jo-Wilfried Tsonga Foto: SITA/AP

PERTH 4. januára (WEBNOVINY) – Francúzski tenisti Alizé Cornetová a Jo-Wilfried Tsonga triumfovali na Hopmanovom pohári miešaných reprezentačných družstiev v austrálskom Perthe. Rozhodujúci bod sobotňajšieho finále získali v záverečnom zápase miešanej štvorhry, v ktorom zvíťazili jednoznačne 6:0, 6:2 nad poľskou dvojicou Agnieszka Radwanská, Grzegorz Panfil a celkovo uspeli 2:1. Deblové stretnutie trvalo len 48 minút.

Som skutočne šťastný, že sme dnes vyhrali. Je vždy príjemné dvíhať nad hlavu víťaznú trofej,“ vyhlásil po rozhodujúcej štvorhre Tsonga, ktorého doplnila jeho partnerka Cornetová: „Je to skvelý pocit. Som rada, že sme dnes písali históriu a pre Francúzsko konečne získali Hopmanov pohár. Myslím si, že si to zaslúžili.“

V úvodnom sobotňajšom dueli Tsonga zdolal Panfila 6:3, 3:6, 6:3. O víťazoch jednotlivých setov rozhodol vo všetkých troch dejstvách jediný brejk. Finálové skóre vyrovnala Radwanská, ktorá zvíťazila 6:3, 6:7 (7), 6:2 nad Cornetovou. Radwanská mala v druhom sete za stavu 5:4 k dispozícii pri vlastnom podaní jeden mečbal, nedokázala však využiť príležitosť a skrátenú hru prehrala 7:9 – Cornetová premenila piatu možnosť na ukončenie setu. Tretí set ovládla 24-ročná rodáčka z Krakova, ktorá dvakrát prelomila servis svojej súperky.

Cornetová a Tsonga vybojovali pre Francúzsko premiérový triumf na Hopmanovom pohári.

Hopmanov pohár miešaných tenisových reprezentačných družstiev v austrálskom Perthe (28. decembra 2013 – 4. januára 2014):

Poľsko – Francúzsko 1:2

Grzegorz Panfil – Jo-Wilfried Tsonga 3:6, 6:3, 3:6 za 102 minút

Agnieszka Radwanská – Alizé Cornetová 6:3, 6:7 (7), 6:2 za 155 minút

Agnieszka Radwanská, Grzegorz Panfil – Alizé Cornetová, Jo-Wilfried Tsonga 0:6, 2:6 za 48 minút