Froome sa stal celkovým víťazom Critérium du Dauphiné

Christopher Froome
Britský cyklista Christopher Froome Foto: facebook.com/froomechristopher

RISOUL 9. júna (WEBNOVINY) – Brit Christopher Froome z tímu Sky sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov WorldTour Critérium du Dauphiné.

V záverečnej etape zo Sisteronu do Risoulu (155,5 km) mu na udržanie líderskej pozície stačilo v nedeľu druhé miesto, keď na víťazného Alessandra de Marchiho z Talianska mal v cieli manko 24 sekúnd. Tretí skončil v rovnakom čase ako Froome americký cyklista Andrew Talansky. Pre Sky je to tretie víťazstvo na tomto podujatí v rade.

V celkovom poradí obsadil druhé miesto Froomov tímový kolega Richie Porte z Austrálie. Na stupni víťazov ich doplnil Španiel Daniel Moreno z Kaťuše.

Slovenský cyklista Martin Velits odstúpil v priebehu záverečnej etapy.

Výsledky – cyklistické preteky Critérium du Dauphiné – 8. etapa (Sisteron – Risoul, 155,5 km):

1. Alessandro de Marchi (Tal.) Androni Giocattoli 4:28:09 h, 2. Christopher Froome (V. Brit.) Sky, 3. Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp obaja +24 s, 4. Richie Porte (Aus.) Sky +31, 5. Jakob Fuglsang (Dán.) Astana +38, 6. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +49

Konečné poradie: 1. Christopher Froome (V. Brit.) Sky 29:28:46 h, 2. Richie Porte (Aus.) Sky +58s, 3. Daniel Moreno (Šp.) Kaťuša +2:12 min, 4. Jakob Fuglsang (Dán.) Astana +2:18, 5. Daniel Navarro (Šp.) Cofidis +2:20, 6. Michael Rogers (Aus.) Team Saxo-Tinkoff +3:08

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alejandro ValverdeChristopher FroomeJakob FuglsangMartin VelitsMichael RogersRichie Porte