Slovan Bratislava nestačil na Olimpiju Ľubľana, brankár Borjan videl červenú kartu (video+foto)

FUTBAL EKL: ŠK Slovan Bratislava - OSC Lille
Radosť hráčov z ŠK Slovan Bratislava po góle na 1:1 počas H-skupiny Európskej konferenčnej ligy proti OSC Lille. Bratislava, 9. november 2023. Foto: archívne, SITA/Milan Illík.
  • aktualizované 14. decembra 23:16

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava vo svojom poslednom zápase v A-skupine Európskej konferenčnej ligy 2023/2024 podľahli Olimpiji Ľubľana 1:2.

„Belasí“ prehrávali so slovinským súperom gólom Petra Lucasa Schwaizera, ale o desať minút neskôr vyrovnal Cesar Blackman. Necelých desať minút po zmene strán prišli o brankára Milana Borjana, ktorý dostal červenú kartu za faul a jeho náhradník Martin Trnovský inkasoval už po dvoch minútach na hracej ploche. Aj druhý gól hostí dosiahol brazílsky legionár Schwaizer. Keďže hráči Lille si doma poradili s Klaksvíkom 3:0, futbalistom Slovana by k prvej priečke v tabuľke nepomohol ani triumf nad Ľubľanou.

Meno súpera sa Bratislavčania dozvedia v pondelok 18. decembra a súboje šestnáťfinále absolvujú 15. a 22. februára 2024. Slovanu môže žreb priradiť grécky Olympiakos Pireus, holandský Ajax Amsterdam, španielsky Betis Sevilla, rakúsky Sturm Graz, belgický Royale Union Saint-Gilloise, izraelský tím Maccabi Haifa, švajčiarsky Servette Ženeva alebo nórsky FK Molde.

„Takéto situácie sa vo futbale stávajú. Nesústredil som sa na to, či som rozcvičený alebo nie. Šiel som tam a chcel som pomôcť tímu. Výsledok mrzí, ale postup je náš a to je fajn. Chceli sme zvíťaziť a užiť si to s našimi fanúšikmi. Je super, že sme postúpili, to sme chceli. Teší nás postup a z tohto duelu sa môžeme len ponaučiť,“ zhodnotil po súboji náhradný brankár Martin Trnovský v prenose RTVS Šport.

Európska konferenčná liga 2023/2024

• A-skupina

ŠK Slovan Bratislava – NK Olimpija Ľubľana 1:2 (1:1)

• Národný futbalový štadión

* gól A. Čavrića v 4. minúte neplatil
17. min. – 0:1 P. Lucas Schwaizer
27. min. – 1:1 C. Blackman
58. min. – 1:2 P. Lucas Schwaizer
* gól N. Motiku v 93. minúte neplatil

Žlté karty: 1 – 1
16. K. Wimmer– 42. T. M. Elšnik

Červené karty: 1 – 0
54. M. Borjan

strely celkovo (na bránu): 16:11 (4:3), rohové kopy: 6:4, ofsajdy: 2:3, držanie lopty (v %): 39 – 61, rozhodcovia: Arda Kardeşler – Mehmet Tugral, Deniz Caner Özaral  (všetci Tur.)

Slovan: Borjan – Bajrić, Kašia, Wimmer (56. Trnovský) – Blackman, Kankava, Kucka, Pauschek (67. Zmrhal) – Barseghjan, Čavrić, Strelec (67. Tolić)
Olimpija: intol – Silva (75. Lasickaš), Ratnik, Muhamedbegović, Sualehe – Elšnik, Fadida, Rui Pedro – Brest (75. Kaša), Lucas (83. Nukić), Motika