Slovan Bratislava remizoval s Lille, góly padli v druhom polčase a vyrovnal Čavrič (video)

FUTBAL EKL: ŠK Slovan Bratislava - OSC Lille
Juraj Kucka z ŠK Slovan Bratislava (druhý zľava) počas zápasu A-skupiny Európskej konferenčnej ligy proti OSC Lille (Fr.). Bratislava, 9. november 2023. Foto: SITA/Milan Illík.
  • aktualizované 9. novembra 23:48

Futbalisti Slovana Bratislava remizovali 1:1 s OSC Lille vo svojom štvrtom zápase v A-skupine Európskej konferenčnej ligy 2023/2024.

Zverenci trénera Vladimíra Weissa st. doma prehrávali od 52. minúty zásahom Angela Gomesa, remízu zariadil v 80. minúte topkanonier Aleksandar Čavrič. „Pocity sú pekné, keď dáte gól. Dnes to bol asi najväčší zápas, aký sme odohrali. Som veľmi rád, že som opäť skóroval,“ povedal Čavrič v prenose RTVS Šport. Vo štvrtok hral od 69. minúty, keďže v predchádzajúcich dňoch ho potrápila viróza.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Bol to z našej strane fantastický zápas proti kvalitnému súperovi. Mali sme viac čistých gólových šancí, najmä v druhom polčase sme hrali výborne. Vo fantastickej atmosfére sme zaslúžene vyrovnali, Čavro ukázal svoju genialitu. Remíza je zaslúžená, pri trochu šťastia sme mohli aj zvíťaziť,“ komentoval štvrtkový duel tréner Vladimír Weiss starší.

V druhom súboji A-skupiny slovinský klub Olimpija Ľubľana doma zvíťazil nad Klaksvíkom z Faerských ostrovov 2:0, stále je však na dne hodnotenia. Štvorbodový Klaksvík je tretí, sedembodový Slovan druhý a hráči Lille na čele. O tri týždne cestuje Slovan Bratislava na Faerské ostrovy a zmeria si sily s Klaksvíkom.

Európska konferenčná liga 2023/2024

• A-skupina

ŠK Slovan Bratislava – OSC Lille 1:1 (0:0)

• Národný futbalový štadión

52. min. – 0:1 A. Gomes
57. min. – gól, ktorý dal Yazıcı VAR pre ofsajd nepotvrdil
81. min. – 1:1 A. Čavrič

Žlté karty: 2 – 0
46. K. Savvidis, 84. T. Barseghjan, 90.+6 J. Kucka – 90.+3 N. Bentaleb

strely celkovo (na bránu): 8:11 (3:3), rohové kopy: 3:2, ofsajdy: 3:4, držanie lopty (v %): 31 – 69, rozhodcovia: Gergo Bogár – Theodoros Georgiou, Balázs Szalai (všetci Maď.), 21 544 divákov

Slovan: Borjan – Bajrić, Kašia, Wimmer – Blackman, Savvidis (90. Kankava), Kucka, Zmrhal – Barseghjan, Strelec (83. Weiss ml.), Marcelli (69. Čavrič)
Lille: Chevalier – Santos, Yoro (68. Alexsandro), Umtiti, Gudmundsson – André, bin Tálib – Žegrova (68. Ounas), Gomes, Cabella (86. Cavaleiro) – Yazıcı (68. David)

Viac k osobe Aleksandar ČavričVladimír Weiss st.