Futbalisti Bayernu vyrovnali v Lige majstrov rekord

Futbal_ligamajstrov
Radosť futbalistov Bayernu Mníchov po víťazstve nad OSC Lille. Foto: SITA/AP

MNÍCHOV 8. novembra (WEBNOVINY) – Futbalisti Bayernu Mníchov vyrovnali rekord v počte strelených gólov v prvom polčase vo futbalovej Lige majstrov.

„Bavori“ zvíťazili v stredajšom dueli 4. kola skupinovej fázy kontinentálneho pohára číslo jeden nad hráčmi OSC Lille 6:1 (5:0), ale nepodarilo sa im prekonať maximum futbalistov AS Monaco, ktorí pred deviatimi rokmi dali tiež 5 gólov v úvodnej štyridsaťpäťminútovke Deportivu La Coruňa.

Spomenuté stretnutie zo sezóny 2003/2004 sa skončilo víťazstvom francúzskeho tímu 8:3, keď po prvom polčase bolo 5:1.

Pri víťazstve zverencov Juppa Heynckesa nad Lille sa hetrikom prezentoval peruánsky kanonier Claudio Pizarro, ktorý dosiahol tri góly v priebehu 16 minút. Bol to tretí najrýchlejší hetrik v histórii ligy šampiónov. Navyše, Bavori pokorili hranicu päťsto gólov v európskych pohárových súťažiach.

Ten jubilejný 500. dal práve C. Pizarro v 18. min zápasu s Lille, keď upravil na priebežných 2:0. „Pre mňa osobne je vždy veľká zábava, keď mužstvo víťazí, zvlášť, ak dá pritom veľa gólov. Ja som mohol dosiahnuť štvrtý, ale som spokojný aj s tými tromi. Dodali mi sebadôveru. Kouč nám povedal cez polčasovú prestávku, aby sme si udržali čisté konto, čo sa nám, žiaľ, nepodarilo. Celkovo sme však spokojní s naším vystúpením. Prirodzeným cieľom je teraz vyhrať skupinu, ale to chceme dosiahnuť od začiatku súťaže. Musíme si pripísať pozitívne výsledky aj v zostávajúcich dvoch dueloch,“ cituje oficiálna stránka Európskej futbalovej únie www.UEFA.com slová 34-ročného juhoamerického útočníka.

Bayern je na druhom mieste v tabuľke F-skupiny, keď len o skóre zaostáva za vedúcou Valenciou. Na postup do osemfinále môže pomýšľať aj v poradí tretí bieloruský tím BATE Borisov, ktorý má na konte 6 bodov. Bez šance na postup do ďalšej fázy LM je Lille.