Futbalisti Bayernu získali 28. ligový titul, v zápasoch Bundesligy víťazne aj Hamburg

Futbal, Bundesliga, Bayern
Futbalisti Bayernu Mnichov sa tešia z 28. ligového titulu po zápase proti FC Augsburg. Foto: SITA/AP

BERLÍN 7. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Bayernu Mníchov si v sobotu v predstihu zabezpečili obhajobu majstrovského titulu v nemeckej I. bundeslige. Definitívu majú po sobotňajšom triumfe 4:1 na pôde Augsburgu v 29. kole najvyššej nemeckej futbalovej súťaži.

„Bavori“ získali rekordný 28. ligový titul a už šiestu sezónu v sérii kraľujú nemeckému futbalu. Stretnutie lepšie začali domáci, ktorí sa ujali vedenia vlastným gólom obrancu Bayernu Niklasa Süleho. Hostia však ešte pred polčasom otočili gólmi Corentina Tolissa a Jamesa Rodrígueza. Triumf staronového šampióna poistili v druhom polčase Arjen Robben a Sandro Wagner.

„Bavori“ majú v končiacej sezóne šancu napodobniť treble zo sezóny 2012/2013, ktoré dosiahli rovnako pod vedením terajšieho trénera Juppa Heynckesa. V nemeckom pohári odohrajú 17. apríla semifinálové stretnutie na pôde Bayeru Leverkusen a v Lige majstrov ich 11. apríla čaká domáca štvrťfinálová odveta proti sevilskému FC, v prvom stretnutí na španielskej pôde zvíťazil Bayern 2:1.

I. bundesliga – 29. kolo

• sobota

Augsburg – Bayern Mníchov 1:4 (1:2)
Góly: 18. Süle (vlastný) – 32. Tolisso, 38. James Rodríguez, 62. Robben, 87. S. Wagner

Freiburg – Wolfsburg 0:2 (0:1)
Góly: 2. a 83. Didavi

Kolín nad Rýnom – Mainz 1:1 (1:0)
Góly: 7. J. Hector – 50. De Blasis, ČK: 90.+ Donadi (Kolín nad Rýnom ) po 2. ŽK

Borussia Mönchengladbach – Hertha Berlín 2:1 (0:1)
Góly: 75. a 78. T. Hazard (druhý z pok. kopu) – 40. Kalou
László Bénes (Mönchengladbach) sedel na lavičke náhradníkov – Ondrej Duda nastúpil v 81. min, Peter Pekarík (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov

Hamburg – Schalke 04 Gelsenkirchen 3:2 (1:1)
Góly: 17. Kostič, 52. Holtby, 84. Hunt – 9. Naldo, 63. Burgstaller