Futbalisti Košíc nestačili na Senicu, ViOn zdolal Trenčín

Senica
Zľava: Petr Pavlík zo Senice a Coulibaly Diaby z Košíc v zápase 11. kola futbalovej Corgoň ligy MFK Košice - FK Senica. Košice, 1. október 2011. Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) –

Výsledky sobotňajších zápasov 11. kola futbalovej Corgoň ligy 2011/2012

MFK Košice – FK Senica 0:1 (0:0)

FC ViOn Zlaté Moravce – AS Trenčín 3:0 (2:0)

MFK Ružomberok – Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

V Čermeli začali lepšie domáci, ktorí boli aktívnejší a častejšie sa dostávali do šestnástky súpera, ale iba rozohrávali jeden rohový kop za druhým.

V 7. min Šinglár vysunul Diabyho, ten však pred Bolekom zaváhal.

O chvíľu Pačindova strela išla tesne vedľa „šibenice“ senickej bránky. Neujala sa ani Diabyho hlavička po rohu. Na opačnej strane zaujala Divišova strela, ktorá smerovala vedľa bránky.

V 27. min po rýchlom protiútoku zakončil Šinglár, Bolek loptu s námahou vyrazil. Až od tohto okamihu začali „hrať“ aj hostia, ktorí dovtedy prakticky neexistovali. Divišov pokus preletel cez celé „malé vápno“ a v 39. min strelu Pedra Leala košický brankár López chytil.

Hneď po zmene strán vypálil Strnad, ale nemieril presne. Domáci mali možnosť po hodine hry, Bolek pohodlne zmaril Škutkov pokus. V 65. min po dlhom Strnadovom vhadzovaní mal Kalabiška prvú veľkú šancu, loptu však neprepasíroval do siete. Neskôr to skúšal Diviš, ale López mu šancu včasným vybehnutím prekazil.

V 83. min Kalabiška opečiatkoval žrď košickej bránky. Hostia sa napokon dočkali minútu pred koncom: dlhý center hlavičkoval Bolinha do žrde a loptu doklepol do bránky Kalabiška.

Reakcie:

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): „Do zápasu sme vstúpili dobre. Do dvadsiatej minúty sme mali štyri šance, ale opäť sme ich nevyužili. Zahadzujeme príležitosti, čo sa nám opäť vypomstilo. Pri góle sme urobili hrubú chybu. Som sklamaný.“

Stanislav Griga (tréner Senice): „Opäť sa potvrdilo, že futbal nemá logiku. Zvíťazili sme prvýkrát vonku po najslabšom výkone. Stratili sme veľké množstvo lôpt, nie je teda čo chváliť. Tri body sú však naše. V tomto zápase uspel šťastnejší tím, nie lepší.“

Gól: 89. Kalabiška, ŽK: 35. A. Diaby, 61. Šinglár – 6. Hošek, 8. P. Pavlík, rozhodovali: Horváth – Slyško, Chládek, 1330 divákov

MFK Košice: F. López – Mikuláš Tóth, Kavka, Dobias (46. I. Djokovič), Čonka – K. Kuzma, Šinglár – A. Diaby (84. P. Jurčo), Viazanko, E. Pačinda – Škutka (60. Skvašík)

Senica: Bolek – Gorosito, P. Pavlík, J. Gajdošík, Pedro Leal – Strnad – Jaroslav Diviš (82. Bolinha), T. Kóňa, M. Ďurica – Piroska (79. Wijlaars), Hošek (54. Kalabiška)

Úvodné minúty priniesli sériu troch rohových kopov domácich. Pri druhom z nich sa v dobrej pozícii objavil Pavlovič, ale zblízka hlavou mieril tesne vedľa. V 12. min Babic šikovne vysunul Orávika, jeho prudkú strelu však Volešák vytlačil na rohový kop. Po štvrťhodine hry pekná akcia Hrušku s Orávikom ponúkla streleckú príležitosť Babicovi, ktorý exportnou strelou pod brvno otvoril skóre stretnutia – 1:0.

V 29. min sa stav opäť menil, keď Hodek vysunul Paura, ktorý šikovným lobom nedal Volešákovi najmenšiu šancu – 2:0. Od tohto momentu Trenčania preladili na ofenzívnejšiu strunu, ale streleckú pozíciu si až do konca prvého dejstva nevypracovali.
Lopta

V 59. min si na Hruškov rohový kop nabehol Chren, ale jeho strela letela vysoko nad. Po hodine hry sa v dobrej príležitosti ocitol Peltier, no pozorný Kuciak vyrazil na rohový kop.

Pekný futbalový moment priniesla 67. min keď Babicovmu pokusu z 22 m chýbali milimetre.

V 70. min mohlo byť „vymaľované“, keď po Holúbkovej hrúbke mieril sám na bránku Orávik, ale jeho strela medzi nohy Volešáka išla iba do bočnej siete.

Hostí mohol vrátiť do stretnutia v 77. min vrátiť Báez, ktorý zoči voči Kuciakovi trestuhodne minul bránku. Vzápätí vyslal „jedovku“ na Kuciaka Holúbek, domáci gólman v poslednej chvíli jeho strelu zlikvidoval. Pokoj na kopačky priniesol v 82. min Majerník, ktorý si nabehol na center a pomocou žrde zvýšil na 3:0. V závere mohol výsledok prikrášliť Brčák, ale na center Chrena nedosiahol.

Reakcie:

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Mali sme Trenčín zmapovaný a do zápasu sme vstúpili dobre, keď najskôr Pavlovič nedal, ale vzápätí Babic parádne skóroval. Stretnutie sa naozaj lámalo v 77. minúte, keď hostia nedali – naopak, my sme z kontry rozhodli. Stále ma mrzí nízka divácka účasť, hoci hráme atraktívny futbal pre ľudí.“

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Nezachytili sme vstup do stretnutia. V druhom polčase sme sa zlepšili. Zápas sa lámal v 77. min, keď sme mohli dať kontaktný gól. Skóroval však súper, a preto zaslúžene zvíťazil.“

Góly: 16. M. Babic, 29. Paur, 82. Pavol Majerník, ŽK: 28. M. Hruška, 54. Paur, 62. Pavlovič – 26. L. Peltier, 59. Kleščík, rozhodovali: P. Hrčka – Brendza, D. Hrčka, 1744 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren – Orávik, Pavlovič, M. Babic, M. Hruška (86. Irfan Bin Fazail) – Paur (76. A. Candrák), Hodek (83. Brčák)

Trenčín: Volešák – Čögley, Kleščík, Godál, Holúbek – L. Peltier, Štefánik, Báez (80. V. Horváth), Salinas, P. Mazan (62. Hlohovský) – Depetris (62. Malec)

Ružomberčania začali iniciatívnejšie, Ďubek však dva razy mieril nepresne. V 13. min Masarykov prienik zlikvidoval Belic v bránke hostí včasným vybehnutím. O tri minúty neskôr sa o slovo prihlásila Dukla: Bažíkov priamy kop našiel dobre postaveného Kupčíka, jeho hlavička len tesne minula ružomberskú bránku. Potom sa opäť hralo v réžii domácich a ich prevaha priniesla efekt v 25. min, keď Sloboda najprv zblízka trafil brvno a odrazenú loptu poslal do siete – 1:0.

Následne sa opakovane vyznamenal Belic, keď zlikvidoval Masarykovu a vzápätí aj Skalákovu strelu. V 34. min mal Sloboda na kopačke svoj druhý gól, v ideálnej pozícii však trestuhodne zahodil. Krátko nato skúšal šťastie Ďubek, Belic stihol vyraziť. Ružomberok bol v prvom polčase jasne lepším mužstvom, Banskobystričania sa väčšinou bránili.

Podľa rovnakého scenára sa pokračovalo aj po zmene strán. V 54. min Masaryk poslal center na Hofericu, ten z desiatich metrov najprv dvakrát po sebe trafil žrď, ale na tretí pokus mu to už vyšlo – 2:0. Vzápätí mal obrovskú príležitosť Masaryk, Belic však vytiahol pohotový zákrok a pohromu odvrátil. Na najbližšiu šancu si potom museli diváci počkať až do 85. minúty. Striedajúci Chovanec ideálne prihral Vavríkovi, gólman „vojakov“ jeho strelu chytil. Ružomberok predviedol výborný výkon, Banská Bystrica neukázala prakticky nič.

Reakcie:

Aleš Křeček (tréner Ružomberka): „Som rád, že sme tento zápas pred domácim publikom zvládli. Rátal som s tým, že bude pre nás ťažší, než ten predchádzajúci v Trnave, a to aj bol. Kým sme dali prvý gól, na ihrisku sme sa trocha hľadali. Potom sme sa upokojili a ukázali viac pekných akcií. Z nich aspoň ďalšie tri sa mali skončiť gólom. Zvíťazili sme zaslúžene, som spokojný.“

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): „Gratulujem domácim k víťazstvu, je úplne zaslúžené. Dnes sme hrali ´reakčný´ futbal, to znamená, že sme len reagovali na to, čo urobí súper. V našej hre bolo mnoho nedostatkov, tento zápas si musíme dôkladne rozobrať.“

Góly: 25. A. Sloboda, 54. Hoferica, ŽK: 33. Huber, 64. Skalák – 62. Poljovka, rozhodovali: Ježík – Benko, Lieskovský, 3285 divákov

Ružomberok: L. Hrdlička – P. Maslo, Huber, J. Kostelný, M. Jurkemik – Skalák, A. Sloboda, J. Vavrík, Ďubek (73. Ján Chovanec) – Hoferica, Masaryk

Banská Bystrica: Belic – M. Turňa (66. Rejdovian), Poljovka, Kupčík (41. J. Prekop), S. Savič (58. Laksík) – M. Pančík ml., Marek Hlinka, Gyömbér, M. Bažík, B. Ľupták – Jakubko

DAC 1904 Dunajská Streda – MŠK Žilina 2:1 (0:0)

V 7. min Čorič volejom vysunul Delarga, ale Mabouka v poslednej chvíli zasiahol a po následnom protiútoku Barčíkovu strelu zblokovala obrana Dunajskej Stredy. V 14. min prišiel sa do Obertovho prízemného centra obetavo vrhol Žilinčan Ondráš. O desať minút Barčíkov priamy kop posunul hlavou Ondráš a Kováč musel loptu vyrážať spod brvna. V 35. min prišla najkrajšia akcia prvého polčasu, keď Obert vysunul Kabeleho a po jeho spätnej prihrávke Čorič strelou z prvej namieril iba do Krnáča. „Nedáš – dostaneš“ mohlo platiť už o minútu: po Majtánovej uličke sa sám pred Kováčom ocitol Pečovský, ale zo súboja zoči-voči vyšiel úspešne domáci gólman. V závere tohto dejstva sa dvakrát dostal do zakončenia domáci Delarge, keď uplatnil svoju rýchlosť: s jeho „delovkou“ mal Krnáč plné ruky práce a krátko nato z uhla mieril domáci útočník tesne vedľa.

Druhý polčas otvoril priamy kop striedajúceho Zošáka, ktorý z diaľky tesne minul bránku. Hostia spresnili hru a vytvorili si prevahu, ktorú v 55. min pretavili do vedúceho gólu. Maboukov center predĺžil hlavou Pich na Majtána a ten z voleja rozvlnil sieť – 0:1. O tri minúty spoza šestnástky vystrelil Hílek a jeho nebezpečnú strelu Krnáč s námahou vyrazil. Domáci sa postupne pozviechali z inkasovaného gólu a v 73. min dokázali vyrovnať. Struhárov dlhý center posunul Čorič hlavou na Delarga a ten presne zakončil svoj únik – 1:1. V 80. min sa Delarge dlhým šprintom dostal do šance, pomedzi obrancov si ešte vylepšil palebnú pozíciu a prekonal Krnáča – 2:1.

Reakcie:

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): „Žilina potvrdila, že nie náhodou je na čele tabuľky. Podľa môjho názoru sme boli minimálne vyrovnaným súperom. Videli sme zaujímavý zápas so šancami na oboch stranách. Prvýkrát sa nám stalo, že sme dokázali otočiť nepriaznivý vývoj. Navyše, podarilo sa nám to proti lídrovi, čo ma veľmi teší. Je to veľký krok vpred a som hrdý na mojich zverencov.“

Ľuboš Nosický (tréner Žiliny):„V Dunajskej Strede sme chceli naplno bojovať, čo sa nám však nepodarilo. Snažili sme sa hrať aktívny futbal, išli sme do vedenia, ale aj potom sme mali byť aktívnejší. Zbytočne sme sa stiahli a na to sme doplatili. Musíme sa lepšie vyrovnať s agresívnou a dôraznou hrou súperov.“

Góly: 73. a 80. Delarge – 55. T. Majtán, ŽK: 23. Struhár, 90. Boya – 26. Pečovský, 85. M. Ondráš, po zápase Majtán (za protesty), rozhodovali: Pavlík – R. Sluk, Petríček, 1399 divákov

Dunajská Streda: P. Kováč – I. Obert, Struhár, Marcin, Laštovka – Boya, Hílek – Kabele (77. Helísek), Čorič (87. Egidijus Majus), Matůš (70. Z. Harsányi) – Delarge

Žilina: Krnáč – Mabouka, Zd. Štrba, M. Ondráš, Patrik Mráz – Barčík, S. Angelovič, Pečovský (83. M. Ceesay), Deza (46. Zošák) – T. Majtán, R. Pich (74. Střihavka)