Futbalisti Košíc ozbíjali Slovan, Trnava remizovala v Žiline

MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 1:1
Coulibaly Diaby (uprostred) z Košíc dáva gól z pokutového kopu v zápase MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 24. kola futbalovej Corgoň ligy. Košice, 2. apríl, 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 2. apríla (WEBNOVINY) – Futbalisti Slovana Bratislava v utorňajšom stretnutí 24. kola Corgoň ligy remizovali v Košiciach 1:1. Skóre duelu otvoril v 39. minúte z pokutového kopu Diaby. Bod pre lídra súťaže zabezpečil v druhom polčase Peltier.

Poljovka pokoril ako prvý métu 400 zápasov v Corgoň lige

Športový riaditeľ a zároveň aktívny hráč FK Dukla Banská Bystrica Martin Poljovka sa stal prvým futbalistom v najvyššej slovenskej súťaži, ktorý nastúpil na 400 zápasov.

Zaokrúhlil v pozícii kapitána „vojakov“ v utorňajšom stretnutí 24. kola v domácom prostredí proti Trenčínu (0:0).

Poljovka sa už venuje aj funkcionárskym úlohám, na jar sa v zostave Dukly objavil len tretíkrát.

Jeho rekord by mohol ohroziť Žilinčan Miroslav Barčík, ktorý má momentálne na svojom konte 395 prvoligových duelov. Na 3. mieste je s 370 zápasmi dlhoročná opora Spartaka Trnava Marek Ujlaky.

Tridsaťosemročný Poljovka začínal v najvyššej súťaži v rodnej Banskej Bystrici v roku 1995, neskôr si obliekal dres Spartaka Trnava (1999 – 2007) a potom sa vrátil do Dukly. Hráč s prezývkou „Bolek“ sa môže pochváliť aj dvoma reprezentačnými štartmi.

Pre „belasých“ je to prvá bodová jarná strata, keď postupne porazili Zlaté Moravce, Nitru, Banskú Bystricu a Prešov. Na východe Slovenska navyše inkasovali len druhý jarný gól.

Doma sa v utorok nedarilo futbalistom Tatrana Prešov, ktorí po päťgólovom debakli na Pasienkoch prehrali so Senicou. Rozhodujúci gól stretnutia strelil už v 10. minúte Peter Štepanovský.

„Šošoni“ konečne prelomili strelecké prekliatie Na jar nedokázali skórovať v predchádzajúcich štyroch dueloch.

Postupne prehrali doma s Banskou Bystricou (0:1), remizovali v Prešove (0:0), nestačili na Košice (0:1) a pod Dubňom uhrali aj bezgólovú remízu s Myjavou.

Prvým strelcom úradujúceho majstra v jarnej časti bol Róbert Pich, ktorý v utorňajšom zápase s Trnavou vyrovnával na konečných 1:1. Pred ním sa do streleckej listiny zapísal Ciprys.

V ďalších dueloch sa pod Urpínom zrodila remíza Banskej Bystrice s Trenčínom a futbalisti Nitry doma tromi gólmi zostrelili Ružomberok.

Futbal – Corgoň liga 2012/2013 – 24. kolo – utorok:

MFK Košice – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)

Góly: 37. O. Diaby (z pok. kopu) – 63. L. Peltier, ŽK: 24. Sekulič, 55. Bašista, 85. Viazanko – 24. Seydouba Soumah, 36. Pauschek, rozhodovali: Vnuk – Vorel, Lieskovský, 5322 divákov

Košice: Tofiloski – Mikuláš Tóth, Ostojič, P. Bašista (56. Kavka), Sekulič – Hovančík, Šinglár – Viazanko, Karaš (46. Bukata), U. Matič (90.+ K. Diaby) – O. Diaby

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Pauschek (46. Lukšík) – Kladrubský – I. Žofčák, Halenár, Seydouba Soumah (74. Milinkovič), Hlohovský (46. Kopúnek) – L. Peltier

Ján Kozák st. (tréner Košíc): „Vzhľadom na ťažký terén sme videli na slovenské pomery jeden špičkový zápas. Keby ich bolo viac takých, chodilo by určite na naše štadióny viac divákov. Teší ma dnešná návšteva aj divácka kulisa.“

Samuel Slovák (tréner Slovana Bratislava): „Videli sme zaujímavý zápas dobrej úrovne. V prvom polčase boli lepšie Košice, po zmene strán my. Výsledok je spravodlivý. Napriek ťažkému terénu bolo viacero pekných akcií i kombinácii.“

Obrazom: Zápas Corgoň ligy medzi Košicami a Slovanom

Zľava v popredí: Kamil Karaš z Košíc a Kristián Kolčák z Bratislavy v zápase MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 24. kola futbalovej Corgoň ligy. Košice, 2. apríl, 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

Zľava: Filip Hlohovský z Bratislavy a Peter Šinglár z Košíc v zápase MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 24. kola futbalovej Corgoň ligy. Košice, 2. apríl, 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zľava: Lukáš Pauschek z Bratislavy a Miroslav Viazanko z Košíc v zápase MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 24. kola futbalovej Corgoň ligy. Košice, 2. apríl, 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zľava: Nicolas Ezequiel Gorosito z Bratislavy a Kamil Karaš z Košíc v zápase MFK Košice - ŠK Slovan Bratislava 24. kola futbalovej Corgoň ligy. Košice, 2. apríl, 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

I. polčas

Prvý polčas šlágra v Čermeli sa niesol v réžii Košíc. V 5. min skončil Karašov pokus v rukách Putnockého.

V 9. min Pauschek fauloval Viazanka v rohu šestnástky a rozhodca Vnuk ukázal na „biely bod.“

Loptu si postavil kapitán Šinglár, no Putnocký jeho strelu chytil.

O dve minúty neskôr mali hostia z Bratislavy svoju najväčšiu šancu v prvom polčase.

Peltier slabo vystrelil a Tofiloski nemal problémy s jeho pokusom. V 21. min hosťujúci stredopoliar Halenár z uhla napol iba bočnú sieť.

V 37. min sa domáci už-už dostávali do vyloženej príležitosti, lopta však napokon nedoletela na voľného Mikuláša Tótha, pretože ju rukou zastavil Pauschek.

Hlavný arbiter odpískal druhú jedenástku proti Slovanu. K lopte sa tentoraz postavil Oumar Diaby a rezolútnou strelou otvoril skóre stretnutia.

II. polčas

Po zmene strán hrali hostia „po vetre“ a utvorili si tlak.

Najprv v 49. min Peltier opečiatkoval žrď domácej bránky, v 63. min sa však po Soumahovom vysunutí už útočník z Trinidadu a Tobaga nemýlil a s prehľadom vyrovnal – 1:1.

Medzišestnástkový futbal pokračoval nasledujúcich 20 minút.

Zaujali akurát strela striedajúceho Kopúnka, ktorú v poslednej chvíli zblokoval Hovančík na roh.

Na domácej strane sa O. Diaby sa dostal v 82. min do vyloženej príležitosti, ale po peknom úniku mu jeho strelu vyškriabal Putnocký nad brvno.

V Čermeli bola napokon deľba bodov.

1. FC Tatran Prešov – FK Senica 0:1 (0:1)

Gól: 10. Štepanovský, ŽK: 33. J. Novák, 38. Jacko, 42. Kolbas, 61. Brezinský, 85. Krob – 52. Wijlaars, 52. T. Kóňa, 61. Štepanovský, 87. Jirásek, rozhodovali: Chmura – Mókoš, Hancko, 1050 divákov

Prešov: Jakub Diviš – Kolbas, Jacko, Brezinský, Krob – P. Lipták (84. R. Augustín) – Papaj (46. Jakovlev), M. Marcin (64. J. Dolný), Gergel, M. Poliaček – J. Novák

Senica: Švenger (44. Šulla) – Wijlaars, P. Pavlík, Brabec, Patrik Mráz – Jaroslav Diviš (90. Krajčík), Jirásek, T. Kóňa, Štepanovský – Kalabiška (82. Diarrassouba), Piroska

Ladislav Totkovič (tréner Prešova): „My sme nevstúpili do zápasu dobre. Dostali sme rýchly gól, ktorý bol napokon rozhodujúci v dnešnom stretnutí.“

Vladimír Koník (tréner Senice): „Dnes sme čakali ťažký zápas. Strelili sme rýchly gól. V druhom polčase sme mohli zvýšiť náš náskok. Víťazstvo sme si zaslúžili.“

Obrazom: Zápas Corgoň ligy medzi Prešovom a Senicou

1. FC Tatran Prešov - FK Senica 0:1
Zľava: Tomáš Koňa zo Senice a Miroslav Poliaček z Prešova počas 24. kola Corgoň ligy v zápase medzi 1. FC Tatran Prešov - FK Senica. Prešov, 2. apríl 2013. Foto: SITA/Viktor Zamborský

Zľava: Stef Marinus Wijlaars zo Senice a Matúš Marcion z Prešova počas 24. kola Corgoň ligy v zápase medzi 1. FC Tatran Prešov - FK Senica. Prešov, 2. apríl 2013. Foto: SITA/Viktor Zamborský
Zľava: Petr Pavlík zo Senice a Ján Novák z Prešova počas 24. kola Corgoň ligy v zápase medzi 1. FC Tatran Prešov - FK Senica. Prešov, 2. apríl 2013. Foto: SITA/Viktor Zamborský
Zľava: Milan Jirásek a Petr Pavlík zo Senice a Miloš Brezinský z Prešova počas 24. kola Corgoň ligy v zápase medzi 1. FC Tatran Prešov - FK Senica. Prešov, 2. apríl 2013. Foto: SITA/Viktor Zamborský
Zľava: Brankár Senice Milan Švenger a Ján Novák z Prešova počas 24. kola Corgoň ligy v zápase medzi 1. FC Tatran Prešov - FK Senica. Prešov, 2. apríl 2013. Foto: SITA/Viktor Zamborský

I. polčas

V prvom polčase boli aktívnejší futbalisti Senice.

Domáci robili množstvo chýb a stred poľa im vôbec nefungoval. Aj preto sa hostia ujali vedenia v 10. min, keď Štepanovský preloboval ležiaceho Diviša.

O deväť minút mohol vyrovnať po Papajovom centri Ján Novák, ale Švenger vytiahol bravúrny zákrok.

V 25. min senický gólman vyrazil prudkú strelu Liptáka len pred seba, obrana hostí však odvrátila nebezpečenstvo odkopom lopty do bezpečia.

Napriek týmto momentom mala Senica prevahu a niekedy si Tatran pripadal, ako by vôbec nehral na domácom ihrisku.

II. polčas

Po zmene strán mohol v 48. min zvýšiť náskok Senice Brabec, ale z ôsmich metrov trafil len do náručia brankára Jakuba Diviša.

Onedlho hlavička Jaroslava Diviša letela vedľa domácej svätyne.

Tatran pokračoval v nepresvedčivom výkone a na tribúne sa ozýval piskot prešovských divákov. Seničania si s hráčmi Prešova niekedy robili, čo chceli.

V 68. min sa však z ničoho nič dostal do šance striedajúci Dolný, ale zoči-voči Šullovi trafil len brankára hosťujúceho tímu.

Prešovčania si prehrou skomplikovali boj o záchranu, hráči Senice si odniesli zaslúžené víťazstvo.

MŠK Žilina – FC Spartak Trnava 1:1 (1:1)

Góly: 34. Pich – 18. Ciprys, ŽK: 13. M. Mravec, 20. J. Mihalík, 65. Bello – 45.+ Ciprys, 68. Grabež, rozhodovali: Jaška – T. Somoláni, Borsányi, 1732 divákov

Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes – M. Mravec (88. Pečovský) – J. Mihalík (46. S. Angelovič), Barčík, Bello (82. Paur), Pich – T. Majtán

Trnava: Rusov – Janečka, P. Čarnota, Karhan, Grabež – E. Sabo (86. Lietava), Augustíni (82. Mikinič), M. Kaščák, Ciprys (89. Tomaček) – I. Hodúr – Mikovič

Štefan Tarkovič (tréner Žiliny): „Trnava prišla do Žiliny hrať futbal, aj keď v druhom polčase sa stiahla do obrany. Zápas mal náboj, nebolo to na jednu bránku, a to najmä v prvej polovici. Súpera sme prestrieľali, mali sme viac šancí, konečne sme jednu premenili na gól, ale zápas sme výsledkovo nezvládli. Trnava nás čaká o týždeň v Slovnaft Cupe a to bude opäť špecifický zápas.“

Peter Zelenský (tréner Trnavy): „Vedeli sme, že nás čaká ťažké stretnutie. Po hernej stránke to bolo dobré, zamerali sme sa na defenzívu, v druhom polčase sme bránili až priveľa. V prvej polovici sme mali nejaké kontry, po prestávke sme sa stiahli a hrali na výsledok, čo nebolo optimálne. Žilina je však ťažký súper, ktorý má technické mužstvo, bod si veľmi vážim.“

Obrazom: Zápas Corgoň ligy medzi Žilinou a Trnavou

MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 1:1
Hráč MŠK Žilina Tomáš Majtán (vpravo) a hráč FC Spartak Trnava Marek Kaščák (uprostred) počas zápasu 24. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina - FC Spartak Trnava. Žilina, 2. apríl 2013. Foto: SITA/Lukáš Macek

Sprava: Hráč MŠK Žilina Serge Ognadon Akakpo a hráč FC Spartak Trnava Srdan Grabež počas zápasu 24. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina - FC Spartak Trnava. Žilina, 2. apríl 2013. Foto: SITA/Lukáš Macek
Zľava: Hráč MŠK Žilina Serge Ognadon Akakpo a hráč Oliver Augustini z FC Spartak Trnava počas zápasu 24. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina - FC Spartak Trnava. Žilina, 2. apríl 2013. Foto: SITA/Lukáš Macek
Kapitán FC Spartak Trnava Miroslav Karhan (vpravo) počas zápasu 24. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina - FC Spartak Trnava. Žilina, 2. apríl 2013. Foto: SITA/Lukáš Macek
Hráč MŠK Žilina Jozef Piaček (vpravo) a hráč FC Spartak Trnava Patrik Čarnota (vľavo) počas zápasu 24. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina - FC Spartak Trnava. Žilina, 2. apríl 2013. Foto: SITA/Lukáš Macek

I. polčas

V dôležitom ligovom zápase vychádzali obidva tímy zo zabezpečenej obrany. Kombinovalo sa prevažne v strede ihriska. V 12. min sa ocitol vo svojej prvej šanci Pich, ale trafil len brankára Rusova.

Hostia prvýkrát vystrelili smerom na bránku v 16. min, Mikovič však mieril nad. O dve minúty neskôr išla Trnava do vedenia. Ciprys dostal ideálnu prihrávku do šestnástky od Mikoviča a prekonal Dúbravku – 0:1.

Potom spálil ďalšiu príležitosť domáci Pich v 26. min, keď sa mu zblízka opäť nepodarilo prekonať brankára Spartaka. O päť minút neskôr vypálil Barčík exportnú strelu spoza veľkého vápna, ktorá opečiatkovala hornú žrď.

Pri následnej akcii zaváhal pri rozohrávke brankár Dúbravka a Mikovič takmer zvýšil vedenie hostí. Strelecké prekliatie Žilinčanov sa skončilo po 518 minútach.

Ofenzívny stredopoliar Róbert Pich úspešne zakončil v 34. min utorňajšieho duelu kombináciu hráčov MŠK a odrazenú loptu poslal za Rusovov chrbát – 1:1.

II. polčas

Po zmene strán v súboji kapitánov fauloval Karhan v 58. min pred šestnástkou Barčíka, z priameho kopu však domáci nič nevyťažili: Nunesova ľahká strela plachtila vysoko nad.

V 64. min doslova horelo pred trnavskou bránkou. Najprv strieľal Barčík, po ňom ešte Pich, hostia mali v zmätku v šestnástke čo robiť, ale napokon sa ubránili.

Ďalší priebeh hry sa vyznačoval množstvom nepresností v rozohrávke obidvoch súperov. Do konca zápasu si už ani jeden tím neutvoril vážnejšiu gólovú príležitosť. Pod Dubňom sa zrodila remíza.

FC Nitra – MFK Ružomberok 3:0 (0:0)

Góly: 66. H. Benčík, 70. Mičic, 89. Cléber (z 11 m), ŽK: 69. H. Benčík, 76. Šmehýl (obaja Nitra), rozhodovali: Sedlák – Benko, Bobko, 720 divákov

Nitra: M. Chudý – R. Cicman, Kaspřák, M. Kolmokov, Mičic – Šimončič – Cléber (90. V. Král), Kutra, Tawamba, B. Turčák (69. Šmehýl) – H. Benčík (79. Zošák)

Ružomberok: L. Zich – P. Maslo, Práznovský, Greššák, Ondrek (88. Mulumba Mukendi) – M. Nagy – L. Lupták (75. Peševski), Bielák, Ďubek, Almaský (73. Serečin) – Zreľák

Jozef Vukušič (tréner Nitry): „Prvé naše jarné víťazstvo je veľmi dôležité. Mužstvo bojovalo, tlačilo sa k bránke a zaslúžene sme sa dostali do vedenia, potom sme už hrali uvoľnenejšie. Ružomberok potvrdil chýr bojovného a behavého mužstva, ale dnes nám bolo konečne súdené vyhrať a dúfam, že nám to dodá energiu, lebo boj o záchranu bude ešte ťažký.“

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): „Bol to veľmi dobrý zápas, obe mužstva chceli hrať útočne, snažili sa dať gól a ísť za víťazstvom. Nitra potvrdila, že nepovedala posledné slovo v boji o záchranu. Zo všetkých domácich hráčov bolo cítiť, že urobia všetko pre to, aby dnes vyhrali. My sme boli aktívni smerom dopredu do gólu na 1:0 pre domácich.

Obrazom: Nitra porazila v Corgoň lige Ružomberok

FC Nitra - MFK Ružomberok 3:0
Kana Leandre Gael Tawamba z FC Nitra (vpravo) a Lukáš Ondrek z MFK Ružomberok (vľavo) počas 24. kola futbalovej Corgoň ligy v zápase medzi FC Nitra - MFK Ružomberok. Nitra, 2. apríl 2013. Foto: SITA/Martin Havran

Nascimento Silva Cleber z FC Nitra (vpravo) a Oliver Práznovský z MFK Ružomberok (vľavo) počas 24. kola futbalovej Corgoň ligy v zápase medzi FC Nitra - MFK Ružomberok. Nitra, 2. apríl 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Henrich Benčík z FC Nitra (vľavo) a Lukáš Grešák z MFK Ružomberok (vpravo) počas 24. kola futbalovej Corgoň ligy v zápase medzi FC Nitra - MFK Ružomberok. Nitra, 2. apríl 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Miloš Šimončič z FC Nitra (vľavo) a Mário Almanský z MFK Ružomberok (vpravo) počas 24. kola futbalovej Corgoň ligy v zápase medzi FC Nitra - MFK Ružomberok. Nitra, 2. apríl 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Miloš Šimončič z FC Nitra (vpravo) a Lukáš Grešák z MFK Ružomberok (vľavo) počas 24. kola futbalovej Corgoň ligy v zápase medzi FC Nitra - MFK Ružomberok. Nitra, 2. apríl 2013. Foto: SITA/Martin Havran

I. polčas

Prvý vzruch priniesla až 18. min, keď domáci Cléber nasmeroval loptu pred bránku Ružomberka, ale Benčík na ňu hlavou nedočiahol.

O chvíľu na opačnej strane trafil Nagy z priameho kopu nad a v 21. min po centri Ďubeka z ľavej strany hlavičkoval Maslo iba do rúk Chudého.

Presne po polhodine hry bola Nitra blízko ku gólu, keď Cléberovu strela zo 14 m zastavila žrď.

II. polčas

V 52. min Tawamba po prihrávke Clébera prekopol zo 7 m bránku hostí, potom únik agilného Clébera zmaril pekným zákrokom obranca Ružomberka Greššák.

O šesť minút neskôr po Šimončičovej šanci rozohral rohový kop domáci Kutra, ale Cicman, Benčík ani Kolmokov nedokázali poslať loptu do siete.

V 68. min sa však domáci dočkali, keď po centri Turčáka otvoril skóre Benčík.

Navyše, už o 4 minúty zvýšil po prihrávke Clébera peknou strelou Mičic – 2:0.

V závere potvrdili streleckú nemohúcnosť Ružomberka Práznovský, Maslo i Ďubek, keď z dobrých pozícií neskórovali.

Naopak, v 89. min fauoval Peševski v pokutovom území Tawambu a Cléber uzavrel na konečných 3:0.

FK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 0:0

ŽK: 38. Brašeň, 62. M. Pančík ml. – 16. F. Kubík, ČK: 90.+ Fanendo Adi (Trenčín) za nešportové správanie, rozhodovali: Leško – E. Weiss, Ádám, 860 divákov

Banská Bystrica: Boroš – M. Turňa, Poljovka, Adámik, S. Savič – Marek Hlinka – Brašeň (81. Považanec), M. Pančík ml., T. Hučko – Peňaška (75. Vrána), Slančík (89. Šovčík)

Trenčín: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva, Bednárik, R. Mazáň – Baéz – P. Mazan (87. Ďuriška), Štefánik (75. Bolinha), Lobotka – Fanendo Adi, F. Kubík

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „S prihliadnutím na ťažký terén sa hral výborný futbal. Hráči predviedli veľa kombinácii a zrodilo sa množstvo šancí, takže diváci si prišli na svoje, hoci góly dnes nepadli. Som rád, že moje mužstvo preukázalo charakter a vôľu. Verím, že keď budeme takto pokračovať, prídu aj góly a pribudnú nám ďalšie body do tabuľky.“

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvej časti fungoval spôsob hry, ktorý sme zvolili, boli sme dominantnejší aj kombinačnejší a vypracovali sme si dve dobre príležitosti. V druhej časti sme vinou terénu, ale aj väčšej aktivity domácich častejšie strácali loptu, cez stredových hráčov sme sa nedostávali dopredu. Bystričania v druhom polčase šliapali lepšie, my sme hrozili z protiútokov. Bod musíme akceptovať, hoci sme tužili po víťazstve.“

I. polčas

Adrián Guľa

Dukla začala aktívne, často bola vpredu, ale do vyloženej šance sa nedostala.

Naopak, v 12. min pohrozili hostia: po centri Mazana do pokutového územia sa lopta dostala ku Kubíkovi, ktorý pálil, ale domáci stopér Adámik nepustil loptu do bránky.

O dve minúty neskôr opäť vystrelil Kubík, Boroš vytlačil tečovanú loptu na roh. Bystričania sa dostali do dobrej príležitosti až v 20. min – po rýchlej akcii Slančík poslal loptu vpravo nabiehajúcemu Turňovi, ktorý vnikol do šestnástky, ale prestrelil bránku.

Najbližšie ku gólu mali Trenčania v 29. min, keď po centri Kubíka hlavičkoval vo veľkom vápne Fanendo a trafil žrď.

Oba tímy sa snažili hrať útočne, väčšou hrozbou boli výpady hostí. Po polhodine to skúšal spoza šestnástky nepresne Mazan a neskôr opäť Fanendo zamestnal dobrou strelou Boroša.

V 37. min sa zapotil aj trenčiansky gólman, po hlavičke Peňašku na čiare vytlačil loptu do bezpečia. Pred prestávkou mohol najprv skórovať Kubík, keď na pravej strany pokutového územia „urobil“ dvoch hráčov, ale mieril do domáceho Hlinku. Na opačnej strane si pýtal gól prienik Pančíka, tečovaná lopta si však napokon nenašla cestu medzi žrde.

II. polčas

Aj po zmene strán pokračoval na Štiavničkách ofenzívny futbal, z 20 m preveril Volešáka domáci Pančík.

Trenčianski futbalisti sa predviedli peknou akciou Mazana s Kubíkom, ale koncovka im nevyšla podľa predstáv. V 58. min mohol ťažiť z chybnej rozohrávky brankára hosti Slančík, no neposlúchla ho lopta.

Po hodine hry Slančík s Peňaškom urobili riadne vetry v šestnástke, prvý sa dožadoval penalty a druhého hneval neuznaný gól pre ofsajd.

Dukla viac tlačila a zamestnávala obranu súpera, v 68. min Hlinka priamo z rohového kopu poslal loptu do brvna. O minútu neskôr Volešák vyrazil loptu po strele Slančíka, následne Brašeň trestuhodne netrafil odkrytú bránku. Banskobystričania prevzali iniciatívu, tužili skórovať, ale hostia ustáli ich ataky.