Futbalisti Manchester City porazili Arsenal

LONDÝN 12. septembra (WEBNOVINY) – Úradujúci vicemajster anglickej futbalovej Premier League FC Liverpool v sobotňajšom stretnutí 5. kola sezóny 2009/2010 presvedčivo zvíťazil nad Burnley 4:0. Strelecky sa darilo najmä Izraelčanovi Benayounovi, ktorý zaznamenal hetrik, jeden gól si pripísal aj Holanďan Dirk Kuyt. Slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel odohral za domácich celý duel.

Trpkú príchuť prehry ani vo štvrtom zápase neokúsili hráči ambiciózneho Manchestru City, na domácom trávniku si s Arsenalom poradili presvedčivo 4:2. Gólový účet stretnutia sa začal písať od 20. min, keď City zahrávalo priamy kop a po hlavičke Richardsa sa lopta nešťastne do siete odrazila od hosťujúceho gólmana Almuniu. V 63. min síce vyrovnal Robin van Persie, ale v 74. min skóroval Bellamy. V 80. min sa presadil aj bývalý hráč londýnskeho mužstva Adebayor a ako sa neskôr ukázalo, jeho zásah mal v konečnom účtovaní prívlastok víťazný. V 84. min Almuniu prekonal aj Shaun Wright-Phillips, no dve minúty pred koncom sa po geniálnej prihrávke Fabregasa nemýlil striedajúci navrátilec Tomáš Rosický. Slovenský reprezentant Vladimír Weiss mladší presedel celý zápas na lavičke domáceho mužstva.

Slávnejšie manchesterské mužstvo – United otočilo priebeh stretnutia s Tottenhamom. Obhajca majstrovského titulu na White Hart Lane síce prehrával už od 1. min, keď sa nožničkami presadil Jermain Defoe. Ryan Giggs však už v 25. min utešenou strelou z priameho kopu vyrovnal a v 41. min prízemnou strelou strhol víťazstvo na stranu hostí Brazílčan Anderson. V 59. min dostal Paul Scholes po druhej žltej karte automaticky červenú a predčasne putoval pod sprchy. Spurs však ponúknutú početnú výhodu nedokázali využiť a naopak v 78. min tri body pre Manchester United poistil Wayne Rooney.

So Stoke City sa dlho trápila hviezdna Chelsea. Ako prví skórovali v 32. min domáci Fayem, no ešte do polčasovej prestávky vyrovnal Didier Drogba. Stoke potom dlho držalo nerozhodný stav a až v 90. min víťazstvo na stranu favorita strhol Malouda. Zverenci Carla Ancelottiho v sezóne ešte neprehrali a s 15 bodmi sú priebežným lídrom súťaže.

Sunderland proti Hull City doma nezaváhal a „rozdrvil“ ho 4:1. Wigan si nenechal vziať tri body, nad West Hamom United zvíťazil 1:0. Vlastných divákov výhrou potešil i Blackburn, ktorý Wolverhampton zdolal 3:1. Na ihrisku Portsmouthu tesne zvíťazil Bolton v pomere 3:2.

Výsledky sobotňajších stretnutí 5. kola anglickej futbalovej Premier League 2009/2010:

Blackburn – Wolverhampton 3:1 (1:0)

Góly: 19. Diouf, 56. J. Roberts, 64. D. Dunn – 88. Maierhofer, 24 845 divákov

FC Liverpool – Burnley 4:0 (2:0)

Góly: 27., 61. a 82. Benayoun, 41. Kuyt, 43 817 divákov

Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý duel.

Manchester City – Arsenal 4:2 (1:0)

Góly: 20. Almunia (vlastný), 74. Bellamy, 80. Adebayor, 84. S. Wright-Phillips – 63. van Persie, 88. Rosický,

47 339 divákov

Vladimír Weiss ml. (Manchester City) sedel iba na lavičke náhradníkov.

Portsmouth – Bolton 2:3 (1:2)

Góly: 25. Kaboul, 63. K. Boateng – 13. T. Cohen, 41. M. Taylor (z 11 m), 89. G. Cahill, 17 564 divákov

Stoke City – FC Chelsea 1:2 (1:1)

Góly: 32. Diagne-Faye – 45. Drogba, 90. Malouda, 27 440 divákov

Sunderland – Hull City 4:1 (1:1)

Góly: 13. a 66. D. Bent (prvý z 11 m), 49. Reid, 75. M. Turner – 44. Zayatte, 38 997 divákov

Wigan – West Ham 1:0 (0:0)

Gól: 56. Rodallega, 17 142 divákov

Viac k osobe Didier DrogbaJermain DefoeMartin ŠkrtelPaul ScholesRyan GiggsTomáš RosickýVladimír WeissVladimír Weiss ml.Wayne Rooney