Futbalisti Manchestru City získali Anglický superpohár

Futbal
Radosť hráčov Manchestru City po víťazstve nad FC Chelsea v zápase o Anglický superpohár. Foto: SITA/AP

BIRMINGHAM 12. augusta (WEBNOVINY) – V 90. ročníku Anglického superpohára (Community Shield) vo futbale bol úspešnejší Manchester City, ktorého hráči zdolali v nedeľňajšom prestížnom súboji v Birminghame tím FC Chelsea 3:2 (0:1).

V tradičnom zápase sa stretol úradujúci ligový šampión s víťazom národného pohára (FA Cup).

Pozíciu mierneho favorita potvrdili „The Citizens“, aj keď po prvom polčase prehrávali 0:1. O úvodný gól v stretnutí sa postaral v 40. min útočník „The Blues“ Fernando Torres.

V 42. min videl jeho spoluhráč Branislav Ivanovič červenú kartu, a tak nastupovali zverenci trénera Manchestru Roberta Manciniho do druhého polčasu s početnou prevahou.

Vyrovnávajúci gól padol v 53. min z kopačky Yayu Tourého. Do vedenia sa dostali úradujúci šampóni Premier League presným zásahom argentínskeho legionára Carlosa Téveza v 59. min a o ďalších šesť minút zvýšil náskok City na 3:1 Samir Nasri.

Záver duelu zdramatizoval striedajúci Ryan Bertrand, ktorému sa v 80. min podarilo zmierniť už iba na konečných 2:3.

V minulej sezóne získal Community Shield Manchester United. Mestský rival „červených diablov“ získal superpohár už štvrtýkrát, pred nedeľňajším triumfom však tak bolo pred dlhými 40 rokmi (v roku 1972). Chelsea má na svojom konte rovnako štyri trofeje, pričom tri z nich vybojovala v tomto storočí (2000, 2005 a 2009).

FC Chelsea – Manchester City 2:3 (1:0)

Góly: 40. F. Torres, 80. R. Bertrand – 53. Y. Touré, 59. Tévez, 65. Nasri, ČK: 42. B. Ivanovič (Chelsea)