Futbalisti Manchestru United premrhali dvojgólový náskok

Everton

LONDÝN 22. apríla (WEBNOVINY) – Futbalisti Manchestru United „vrátili“ do boja o anglický ligový titul svojich mestských rivalov City. V nedeľňajšom zápase 35. kola totiž na Old Trafforde iba remizovali s FC Everton 4:4.

Man United nevstúpil do nedeľňajšieho zápasu šťastne, v 33. min chyboval brankár David de Gea a dovolil skórovať Jelavičovi. Ešte do prestávky však vyrovnal hlavou Wayne Rooney. Po zmene strán viedli domáci favoriti 3:1 i 4:2, no zlepené góly Jelaviča a Pienaara v záverečnej desaťminútovke znamenali prekvapujúcu deľbu bodov.

„The Citizens“ podľa predpokladov zvíťazili v podvečernom zápase vo Wolverhamptone 2:0 a vyprevadili „vlkov“ do druhej ligy a stiahli náskok „červených diablov“ na tri body. O týždeň je navyše na programe manchesterské derby s domácou výhodou City. Gólový účet stretnutia otvoril v 27. minúte argentínsky útočník Sergio Agüero, v druhom dejstve pridal poisťujúci presný zásah Francúz Samir Nasri.

Futbalisti Wolverhamptonu Wanderers tak po troch sezónach opúšťajú najvyššiu anglickú súťaž Premier League. Tri kolá pred koncom zaostávajú poslední „vlci“ za 17. miesto zaručujúcim záchranu medzi elitou o nedostižných jedenásť bodov.

V nedeľu sa nedarilo ani Škrtelovmu Liverpoolu. „The Reds“ prehrali na Anfield Road s West Bromwich Albion 0:1. Jediný gól stretnutia strelil v 75. minúte Odemwingie. Slovenský reprezentant Martin Škrtel odohral celý zápas.

Výsledky a zostrihy nedeľňajších zápasov 35. kola Premier League:

Manchester United – Everton 4:4 (1:1)

Góly: 41. a 69. W. Rooney, 57. Welbeck, 60. Nani – 33. a 83. Jelavič, 67. Fellaini, 85. Pienaar