Futbalisti Slovana a Žiliny iba remizovali

Banska bystrica slovan
Zľava: Pavel Kováč z Bratislavy, Martin Matúš z Banskej Bystrice a Mamadou Bagayoko z Bratislavy počas futbalového zápasu 27. kola Corgoň ligy, FK Dukla Banská Bystrica - ŠK Slovan Bratislava. Banská Bystrica, 14. apríl 2012. Foto: SITA: Branislav Račko

BANSKÁ BYSTRICA 14. apríla (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov 27. kola najvyššej slovenskej futbalovej ligy.

Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0)

Góly: 66. Matúš – 70. Milinkovič, ŽK: 78. Laksík, 90.+ M. Pančík (obaja Banská Bystrica), rozhodovali: Kráľovič – Brendza, Košecký, 2250 divákov

Banská Bystrica: Boroš – M. Pančík, Poljovka, Gyömbér, Savič – Marek Hlinka – Rejdovian (73. Slančík), Považanec (79. M. Bažík), Hučko – Laksík, Matúš (90. Kupčík)

Slovan: P. Kováč – Bagayoko, Kladrubský, Pečalka (37. K. Mészáros), Had – Grendel, Kopúnek – Piroska (58. Szarka), Milinkovič, Pauschek (85. Jánošík) – Halenár

I. polčas

Pod Urpínom sa hral futbal chudobný na vyložené šance.

Brankára Kováča zahrial najprv v 11. min Hučko, keď strieľal z ľavej strany.

Na opačnej strane to o šesť minút neskôr skúšal spoza šestnástky Kladrubský, lopta išla nad brvno.

Dukla mala aj bez Augustína a Kuzmu (nehrali pre dohodu so Slovanom o nenasadení týchto hráčov na vzájomný zápas, pozn. red.) miernu prevahu a viackrát sa dostala do pokutového územia hostí. Využívala pritom aj podporu vetra, skúšali to hlavne Matúš a Laksík. Do gólových možností sa dostal hlavne Matúš, najprv v 25. min z päťky strieľal do Kováča a v 30. min ho pekne vysunul Považanec, ale tentoraz Matúš z ľavej strany síce prekonal Kováča, no lopta tesne minula ľavú žrď.

Slovan potom musel vystriedať zraneného obrancu Pečalku, nahradil ho útočník Mészáros, ale ani on neoživil útok Slovana. V 42. min to opäť skúšal domáci Hučko, jeho strelu spoza šestnástky Kováč kryl.

II. polčas

Po zmene strán Slovan v úvode ožil, v 47. min unikal domácej obrane Milinkovič, ale Pančík hráča hostí napokon odzbrojil. Slovanisti potom nevyťažili gólovú situáciu ani z dvoch rohových kopov v rade, hra sa postupne vyrovnala, ale šance neprichádzali.

Až po hodine hry Milinkovič našiel na ľavej strane nabiehajúceho Halenára, ktorý z uhla vyskúšal tvrdou strelou Boroša. Následne to ešte skúšal z vyše 20 metrov Kopúnek, no nepresne a o pár minút zamestnal Boroša strelou spoza pokutového územia aj Milinkovič.

Gólový moment však prišiel na opačnej strane, Považanec ideálne poslal loptu Matúšovi, ktorý sa dostal za defenzívu hostí a pred Kováčom sa strelou po zemi nemýlil – 1:0. V 70. min zaujala prihrávka Rejdoviana z pravej strany do ohňa, ktorú lízol Matúš, ale lopta minula tesne žrď. Prišiel trest, protiútok Slovana, Mészáros z pravej strany našiel v päťke Milinkoviča, ktorý tečom poslal loptu za Boroša – 1:1. Oba tímy to potom skúšali z väčších vzdialeností až do 88. min, v ktorej sa Halenár ocitol vo veľkej šanci v pokutovom území, ale voľný mieril do Boroša. V závere to ešte skúšal spoza šestnástky striedajúci Bažik, mieril však nepresne, no v nadstavenom čase skúsený harcovník Dukly vyrobil penaltu, keď ho fauloval Grendel, no Pančíka vychytal z jedenástky brankár Kováč.

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): „Bolo to rušné stretnutie, hralo sa hore dole. Vedeli sme, že Slovan má technické mužstvo a nechceli sme mu dať veľa priestoru. V prvom polčase sme mohli naše akcie dotiahnuť do lepšieho záveru, ale chýbal nám väčší pokoj vo finálnej prihrávke. Myslím si, že ako sme mali v 89. min šťastie, tak nás potom aj opustilo v nadstavenom čase, keď sme nepremenili penaltu. Je to škoda, táto sezóna je asi aj o tomto a iná nebude. Chlapcom nemôžem nič vyčítať, hrali poctivý futbal, to na čo mali, i keď súper bol futbalovejší, ale my sme sa s tým popasovali a tiež sme prispeli k tomu, že stretnutie bolo zaujímavé.“

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Bol to pre ľudí zaujímavý zápas, v ktorom Dukla dominovala silou vo vzdušných súbojoch. My sme chceli hrať futbal po zemi, ale na tom teréne to bolo veľmi ťažké. Zápas bol plný zvratov, tak ako sme mohli vyhrať, mohli sme aj prehrať. Ťažko hráčom vyčítať niečo k bojovnosti, z jednej alebo druhej strany. Futbal bol na hranici toho, čo sa dalo na tom ihrisku hrať. Vyrovnali sme nepriaznivý stav a veril som, že zápas zlomíme a vyhráme. Mali sme v závere aj obrovskú šancu Halenárom, ale bystrický brankár to fantasticky chytil a naopak ten náš nás tiež podržal, keď parádnym zákrokom neinkasoval z penalty. Deľba bodov je zaslúžená, i keď je to pre nás málo.“

MŠK Žilina – AS Trenčín 2:2 (2:1)

Góly: 8. Piaček, 16. Barčík – 14. Štefánik, 74. Peltier, ŽK: 57. Pich – 49. Čögley, 56. Baéz, rozhodovali: Vnuk – Mókoš, D. Hrčka, divákov

Žilina: Krnáč – Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes – Pečovský (67. Deza) – Barčík (78. S. Angelovič), Gergel, Pich – Bello, T. Majtán (80. Ján Novák)

Trenčín: Volešák – Čögley, Kleščík, Diakite, Radovanovič – Baéz (62. V. Horváth) – Salinas, Štefánik, Hlohovský (62. Mazan) – Peltier, Depetris (73. Štyvar)

I. polčas

Zilina trencin

V prvej štvrťhodine videli diváci pod Dubňom tri góly. Už 8. min po centri zľava usmernil domáci obranca Piaček hlavou loptu do trenčianskej brány.

Radosť Žilinčanov trvala len osem minút, v 14. min si urobil priestor v strede poľa Štefánik a spoza šestnástky peknou strelou vyrovnal.

Strelecké preteky pokračovali, v 16. min sa lopta odrazila od Majtána k Barčíkovi a žilinský kapitán poslal svoj tím opäť do vedenia. Pohybliví hostia však hrali aktívne smerom dopredu. V 20. min nastala podobná situácia ako pri prvom trenčianskom góle, uvoľnil sa Hlohovský, ale jeho strelecký pokus brankár Krnáč vystihol.

V útočnej aktivite nepoľavovali ani domáci, futbal z jednej strany na druhú sa musel divákom páčiť. V 27. min mala Žilina ďalšiu gólovú tutovku, Barčík prihral pred bránu do čistej šance Majtánovi, ale obranca hostí odkopol loptu do bezpečia. Nebezpečnú strelu poslal na Volešákovu bránu v 37. min aj Pich, ale nepresne.

II. polčas

Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke. Obaja súperi sa po získaní lopty snažili čo najskôr dostať pred bránku súpera a vytvoriť si šancu. V 56. min si domáci zadáci nerozumeli s brankárom Krnáčom a nabiehajúci Peltier takmer vyrovnal.

Chybu vyrobili o chvíľu aj obrancovia Trenčína, v 60. min Majtán obišiel aj brankára Volešáka, ale bol už v ťažkom uhle na to, aby presne trafil do odkrytej brány. Aj po hodine hry sa oba tímy snažili nepoľavovať z nasadeného tempa. Vyrovnanie mal na kopačke v 71. min striedajúci Mazan, ale zblízka netrafil bránku.

Podarilo sa to Peltierovi o tri minúty neskôr, Salinas potiahol loptu v strede ihriska, vošiel s ňou až do šestnástky, kde poslal ideálnu prihrávku Peltierovi, ktorý bez problémov strelil druhý gól Trenčanov. Salinas skúšal strelecké štastie aj v 86. min, ale tentoraz mieril nad bránu. Na opačnej strane mohol rozhodnúť Angelovič, ale zblízka nedal. Stretnutie malo svoj náboj až do konca. V posledných minútach mali aktívni hostia ďalšiu veľkú šancu, Peltierov pokus dve minúty pred koncom takmer znamenal víťazstvo pre Trenčín. Napokon sa oba tímy rozišli po nadpriemerne dobrom zápase so zaslúženou remízou.

Ľuboš Nosický (MŠK Žilina): „Bol to zaujímavý zápas, hraný vo vysokom tempe. Zrodilo sa množstvo pekných akcií, za stavu 2:1 mal Pich čistú šancu, možno práve toto bol zlomový moment. Ani na konci nikto nerozhodol, ale bol to pekný, kvalitný zápas, v ktorom hrali oba tímy ofenzívne.“

Adrián Guľa (AS Trenčín): „Videli sme výborný zápas, o ktorý sa pričinili obe mužstvá. Predviedli sme dobrý výkon, súper bol mimoriadne nebezpečný, ale nevyviedol nás z miery ani inkasovaný gól. Pri vstupe do druhého polčasu sme mali trochu hluchšiu chvíľu, ale potom sme sa opäť tlačili pred súperovu bránu, možno aj do víťazstva. Som rád, že sme predviedli takýto výkon, s bodom som spokojný.“

MFK Ružomberok – MFK Košice 2:0 (1:0)

Góly: 22. Masaryk, 85. J. Vavrík, ŽK: 50. J. Chovanec – 45. K. Kuzma, 86. Viazanko, rozhodovali: Jaška – Benko, Borsányi, 1412 divákov

Ružomberok: Hrdlička – P. Maslo, Kostelný, Nosek, J. Chovanec – J. Vavrík, Ďubek (60. Hoferica), Skalák (67. Onyango), M. Poliaček (84. Bielák) – Š. Pekár – Masaryk

Košice: Tofiloski – Mikuláš Tóth (86. Ostojič), Kavka, Redžepi, Milojevič – Hovančík (69. Škutka) – Pačinda (84. Skvašík), K. Kuzma, Karaš, Viazanko – K. Diaby

I. polčas

26. kolo futbalovej Corgoň ligy

Lepšie začali domáci. V 6. min Masaryk mieril tesne nad bránku, vzápätí si s Poliačekovou krížnou strelou poradil košický brankár Tofiloski.

Agilný Poliaček mal aj ďalšiu šancu, jeho krížna strela však tesne minula cieľ.

V 14. min mohli isť do vedenia hostia, ale Pačinda v rozhodujúcom momente nedočiahol na loptu. V 22. min podnikli Ružomberčania ukážkovú akciu – Chovanec našiel Masla, jeho strelu Tofiloski vyrazil pred Masaryka, ktorý zblízka do prázdnej bránky otvoril skóre – 1:0. Až do konca prvého polčasu sa hralo výlučne v réžii domácich.

II. polčas

Prevaha Ružomberka pokračovala aj po zmene strán, ale vážnejšiu príležitosť si domáci dlho nevedeli vypracovať. Naopak, v 62. min mohol vyrovnať Karaš. Potom opäť prevzali iniciatívu Liptáci, v ich hre aj naďalej absentoval nápad a tým aj ich šance. V 74. min opäť pohrozili Košice, no aj po Karašovej strele zostávalo skóre v platnosti. „Ruža“ sa dostala potom k slovu až v 85. min a bol z toho gól. Pekár vysunul Vavríka, ktorého umiestnená strela skončila v sieti – 2:0. Potom až do konca zápasu sa pod Čebraťom už nič dôležité neudialo.

Aleš Křeček (tréner Ružomberka): „Chceli sme potvrdiť tri body z Dunajskej Stredy, čo sa nám aj podarilo. V prvom polčase sme boli lepším tímom, súper sa skôr zameriaval na dobrú defenzívu a protiútoky. Po zmene strán sme už nehrali tak dobre. Iniciatíva bola na strane súpera, ktorý mal štyri dobré príležitosti. Našťastie, šesť minút pred koncom prišla naša gólová poistka. Dnes sme nepodali optimálny výkon, podstatné však je, že sme zabodovali naplno.“

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): „Aj napriek zlému stavu ihriska sa dnes hral nadpriemerný ligový futbal. Žiaľ, v druhom polčase, keď sme stupňovali tempo a mali aj viacero gólových šancí, sa nám zápas nepodarilo otočiť. Naopak, inkasovali sme druhý gól. Som sklamaný z výsledku, hra mužstva ma však potešila.“

FC Nitra – DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (1:0)

Góly: 25. Ľ. Kolár, 64. Gajdoš (z pok. kopu), 78. Seydouba Soumah, ŽK: 50. Martin Tóth – 13. Fodrek, 63. J. Marcin, rozhodovali: Pavlík – Súkeníková, Tomčík, 868 divákov

Nitra: L. Hroššo – Harbuľák, Murín (85. F. Moravčík), Martin Tóth, Čirik – Šimončič – Ivančík (57. Boszorád), Seydouba Soumah, V. Gajdoš, Ľ. Kolár – K. Kroupa (71. Šimonek)

Dunajská Streda: P. Kučera – Nikolič, J. Marcin (81. Adiaba), Huber, Laštovka – Hözl – Kabele (72. Hanták), Fodrek, Ayuk, Urbánek (57. Kordič) – Kordič, Delarge

I. polčas

Dunajska streda nitra

Už od začiatku zápasu potešil divákov vzruch pred oboma bránkami, no gólmani všetky pokusy o otvorenie skóre zlikvidovali.

Po štvrťhodine hry poslal Gajdoš loptu pred bránku hostí, ale ani po zaváhaní brankára Kučeru nedokázali Kolár s Kroupom dopraviť loptu do siete. Krátko na to na opačnej strane zahodil ponúknutú tutovku Delarge.

V 25. min prvýkrát štadión zaburácal, keď domáci Gajdoš vybojoval loptu, posunul ju Soumahovi, ten pekne našiel Gajdoša, ktorý po peknom uvoľnení sa prestrelil brankára D. Stredy Kučeru – 1:0. O 10 minút si pekne vyskočil na center Kroupa, no lopta z jeho hlavy skončila iba v rukách Kučeru. V 40. minúte sa do dobrej šance dostal hosťujúci Hözl, no po jeho hlavičke dobre zasiahol Hroššo.

II. polčas

Po prestávke začali ofenzívnejšie domáci hráči čoho výsledkom bol druhý gól Nitry, keď Marcin fauloval Kroupu v pokutovom území a Gajdoš premenil penaltu – 2:0. Krátko na to trafil Kroupa bočnú sieť Hroššovej brány a vzápätí Kolár hornú tyč. V 78. minúte však pripravil Boszorád peknú pozíciu Soumahovi a ten poslal loptu povedľa brankára hostí do siete – 3:0. Nitrania tak aj v treťom zápase súťažného ročníka porazili Dunajskú Stredu.

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): „Odohrali sme dobrý zápas, strelili sme tri góly. Ľudia sa zabávali, z čoho sa ja teším a ďakujem svojmu mužstvu.“

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): „Veľký rozdiel bol v hre v obrannej a útočnej zóne, súper bol dôrazný, šikovnejší a využil svoje šance, my sme aj tie najväčšie ‚zavraždili‘.“

FC ViOn Zlaté Moravce – 1. FC Tatran Prešov 1:2 (1:0)

Góly: 21. Brčák – 64. Macko, 73. Katona, ŽK: 35. Paur, 60. M. Husár, 88. Bernáth – 87. Lipták, rozhodovali: Samotný – E. Weiss, Poláček, 1265 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak – M. Husár, M. Pavlovič, Pavol Majerník, Chren (64. Hodek) – Orávik, Martin Luhový, Paur, M. Hruška – Brčák (54. A. Candrák), Bernáth (88. M. Pintér)

Prešov: Jakub Diviš – P. Petráš (76. Štetina), Piter-Bučko, Krajník, Krob – Lipták – Kolbas (46. Zošák), Katona (90.+ Lysjuk), Macko, Jakovlev – Střihavka

I. polčas

Futal

Úvodné dejstvo neprinieslo veľa futbalovej krásy.

Ako prvý pokúšal šťastie v 4. min hosťujúci Macko, jeho strela spoza šestnástky však preletela ponad bránku.

Po štvrťhodine hry Kolbas našiel na hranici malého vápna Střihavku, tomu však lopta v poslednej chvíli odskočila od nohy. Prebiehala 21. min, keď si na Orávikov center z ľavej strany nabehol Brčák a parádnou hlavičkou k žrdi poslal domácich do vedenia – 1:0.

V 26. min napriahol z 20 m Orávik, jeho pokusu chýbala presnosť. Po polhodine hry Macko vysunul Střihavku, tomu však v poslednej chvíli vypichol loptu na rohový kop Pavlovič. Ten rozohral Kolbas a následná Mackova prudká strela mierila do nebies. V závere prvého dejstva ešte Hruškova strela z veľkej vzdialenosti poriadne vystrašila Diviša.

II. polčas

Po zmene strán začali hostia aktívne. V 46. min Mackov center Střihavka poslal hlavou tesne nad Kuciakovu bránku. Poistiť vedenie ViOnu mohol v 50. min Bernáth, ktorý zoči-voči Divišovi prestrelil. V 53. min Mackov prudký center vyrazil domáci gólman, aby následnú Krobovu strelu odvrátil Husár na rohový kop. Vyrovnania sa „východniari“ dočkali v 64. min, keď Macko utešenou strelou z priameho kopu nedal Kuciakovi šancu.

V 66. min sa skóre mohlo opäť meniť, no Hruška z hranice šestnástky preloboval Diviša aj bránku. Útočná aktivita hostí priniesla ovocie aj v 73. min, keď agilný Macko ponúkol tutovku Katonovi, ktorý do prázdnej bránky upravil na 1:2. V 83. min mal Katona na kopačke aj tretí gól, Kuciak však jeho strelu zázračne vyrazil. V závere vsadili domáci všetko na ofenzívnu kartu. V 88. min Hruškovu tečovanú strelu skrotil Diviš. Keďže hostia záver zvládli, odniesli si domov veľmi cenné tri body.

Juraj Jarábek (tréner Z. Moraviec): „Gratulujem Prešovu k víťazstvu, myslím, že dnes urobili veľký krok k záchrane. My máme nenormálnu maródku, varíme z toho čo máme. V utorok hráme pohár, ktorý je pre nás prioritou.“

Sergij Kovalec (tréner Prešova): „Dnes sme videli dobrý zápas, obe mužstvá chceli vyhrať, šťastie sa usmialo na nás. Som rád, za dnešný výkon som pochválil svojich hráčov. Zlaté Moravce hrajú v utorok pohár a prajem im veľa šťastia.“

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012 po zápasoch 27. kola:

1. MŠK Žilina 27 14 10 3 44:25 52

2. FC Spartak Trnava 27 15 7 5 33:19 52

3. ŠK Slovan Bratislava 27 13 9 5 38:29 48

4. FK Senica 27 12 10 5 37:20 46

5. FC ViOn Zlaté Moravce 27 11 7 9 31:31 40

6. MFK Ružomberok 27 10 9 8 36:27 39

7. AS Trenčín 27 8 10 9 39:42 34

8. FC Nitra 27 7 12 8 29:31 33