Futbalisti Slovana opäť nebodovali naplno

Slovan

BRATISLAVA 20. novembra (SITA) – Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 17. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011:

PIATOK

FK Senica – MŠK Žilina 2:1 (0:0)

Góly: 65. Jaroslav Diviš, 79. O. Smetana – 54. T. Oravec, ŽK: 37. Piroska, 63. Petrán – 33. S. Angelovič, 78. Pečalka, rozhodovali: Pavlík – Mókoš, Kubačka, 1298 divákov

Senica: Bolek – Merzič, R. Pillár, Križko, Petrán (67. Martin Ďurica) – Wijlaars – Jaroslav Diviš (90.+ Juhász), T. Kóňa, Piroska, Lukšík – O. Smetana

Žilina: Dúbravka – S. Angelovič, Piaček, Pečalka, Gergel – Ľ. Guldan (82. Zošák) – Vladavič, Bello, Jež – T. Oravec, T. Majtán (75. Ceesay)

V šlágri kola privítali Záhoráci v poslednom jesennom domácom vystúpení suverénnu Žilinu. V úvode boli nebezpečnejší v útoku Seničania. V 4. min Lukšíkovu prízemnú strelu brankár Dúbravka kryl. V 11. min to skúšal zvnútra pokutového územia Piroska. Jeho strelu tečovali Žilinčania na rohový kop. Po jeho zahratí Kóňom sa ocitol v sľubnej príležitosti stopér Pillár, no z dobrej pozície netrafil bránku. Potom sa v útoku presadili aj Žilinčania. V 16. min Majtán z ľavej strany z dobrej pozície vystrelil, no Bolek bol pozorný a loptu vyrazil. O dve minúty, po Bellovom centri, hlavičkoval Oravec z päťky vedľa. Druhá polovica úvodného dejstva sa odohrala prevažne v strede poľa. Zaujala ešte tvrdá strela Guldana z 28 m, lopta však letela tesne nad.

Aj v druhom polčase pokračoval zaujímavý duel. Domáci sa snažili, bojovali. V 53. min vystrelil na šmykľavom teréne Kóňa, ale brankár Dúbravka vyrazil loptu na rohový kop. O minútu neskôr sa dostali Žilinčania do vedenia po centri z pravej strany sa hlavou na päťke pri dvoch brániacich stopéroch presadil kanonier Oravec a otvoril skóre – 0:1. Domácich tento moment nepoložil, snažili sa o vyrovnanie. V 64. min zakončoval po rýchlom protiútoku T. Majtán, hlavou však mieril vedľa. Šťastné vyrovnanie priniesla 65. min. Po nakopnutom centri Jaroslava Diviša do päťky si neistý brankár Dúbravka loptu vrazil do vlastnej siete – 1:1. Záhorákov tento moment naštartoval. Viac sa tlačili do útoku. Strhnúť vedenie na stranu domácich mohol v 72. min po Divišovom centri striedajúci Martin Ďurica, ale jeho hlavička smerovala tesne vedľa. Rozhodujúci gól zápasu priniesla 79. min. Po výborne zahratom priamom kope Martina Ďuricu sa hlavou presadil vysoký útočník Smetana a strhol vedenie na stranu Senice. V záverečných minútach dobre hrajúca domáca obrana nedovolila Žilinčanom dostať sa do gólovej šance, a tak Záhoráci získali veľmi cenný skalp majstra zo Žiliny, ktorý prehral v lige prvýkrát v tejto sezóne. Seničania navyše pred domácim publikom pretrhli šnúru štyroch stretnutí bez

Stanislav Griga (tréner Senice): „Prvý polčas hrali obe mužstvá s dobrou taktikou, nikto nechcel urobiť chybu. Od prvého gólu bol futbal zaujímavejší. Nám pomohla brankárova chyba pri vyrovnávajúcom góle. Naši chlapci si začali veriť a dokázali, že Žilina sa dá zdolať. “

Pavel Hapal (tréner MŠK Žilina): „Na náročnom teréne sa hral dobrý zápas. Hrali sme svoju hru, Senica však dobre bránila. Napriek tomu sme išli do vedenia. Potom som si pripadal ako v zlom sne, všetky lopty sa odrážali k súperovi. Vyrovnávajúci gól sme dostali v momente, keď sme mali loptu pod kontrolou.“

SOBOTA:

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 0:0

ŽK: 77. Hoferica – 57. Grendel, rozhodovali: Šipoš – D. Hrčka, Poláček, 1484 divákov

Ružomberok: P. Penksa – P. Maslo, Radič, Kostelný, Gallo – Bielák, Sivčevič – A. Sloboda (69. Hoferica), J. Chovanec, Ďubek (89. Pilár) – Kroupa

Slovan: Putnocký – Jánošík, Saláta, Dosoudil, Dobrotka – I. Žofčák, Grendel (78. Kordič), Ivana (61. Štepanovský) – Guédé – J. Králík (69. Božič), Šebo

Prvý raz smerovala lopta medzi žrde až v 25. min, Grendelova strela však mala skôr len propagačný charakter. Vzápätí sa zrodila prvá šanca zápasu, keď po Žofčákovom krížnom centri hlavičkoval Šebo len tesne vedľa ružomberskej bránky. Potom skúšal šťastie strelou z hranice šestnástky slovanistický Králík, ale nepresne. Ďalší pokus Grendela skončil v Penksovom náručí. Slovan bol od polovice prvého polčasu lepším mužstvom, kým domáci boli nútení riešiť najmä defenzívne úlohy. V 40. min si gólman MFK bezpečne poradil so Šebovým pokusom. Krátko pred polčasovou prestávkou konečne prišli aj chvíle Ružomberka, J. Chovanec ani Kroupa však svoje príležitosti nevyužili.

Druhé dejstvo sa začalo ružomberským náporom, ten však onedlho ustal. V 62. min prišla dovtedy najväčšia príležitosť zápasu – Grendel prihral do behu Šebovi, ktorý z prvej namieril do brvna svätyne domácich. Potom sa dlhšie hralo bez šancí, no snahu obom tímom o strelenie gólu nebolo možné uprieť. V 83. min boli Liptáci blízko k úspechu, Kostelného hlavička zblízka ani následný pokus Kroupu však v sieti Slovana neskončili. Krátko pred koncom bol v obrovskej šanci Šebo a vzápätí mal na druhej strane tutovku Kroupa, skóre sa však nemenilo a stretnutie sa skončilo bezgólovou remízou. Ružomberok nezvíťazil už v deviatom zápase za sebou, Slovan sériu bez triumfu natiahol na číslo päť.

Hlasy po stretnutí:

Goran Milojevič (tréner MFK Ružomberok): „Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas, a to najmä z toho dôvodu, že v predchádzajúcich ôsmich stretnutiach sme ani raz nevyhrali. Veľmi nám chýbal Ján Maslo, ktorý dostal dodatočný trest. Mužstvo zahralo najlepšie pod mojím vedením. Ako sme mohli vyhrať, tak sme mohli aj prehrať. Čaká nás ešte veľa roboty.“

Karel Jarolím (tréner Slovana Bratislava): „Opäť sme nedali gól, v koncovke sa ďalej trápime. Síce si vieme vypracovať šance, ale nedokážeme ich premieňať. Asi je to nejaké zakliatie. V prvom polčase sme mali viac z hry. Po zmene strán boli sľubné príležitosti na oboch stranách, no gólu sa nedočkal ani jeden zo súperov.“

FC Nitra – Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:2)

Góly: 11. Pleva, 25. Brašeň, ŽK: 36. Štetina – 55. Pleva, 88. Brašeň, ČK: 43. T. Hučko (B. Bystrica) za hrubý faul, rozhodovali: Kráľovič – E. Weiss, Mikulaj, 1011 divákov

Nitra: Hroššo – Igor Kotora, Martin Tóth, Harbuľák, Áč (28. Valenta) – Štetina (59. J. Leško), Šimončič – Kaspřák, I. Hodúr, Glenda (46. Rák) – M. Košút

B. Bystrica: Boroš – Poljovka, Marek Hlinka, Adámik, T. Hučko – M. Pančík (26. Turňa, 69. V. Gajdoš), Pleva, Pečovský, Brašeň – Uškovič (46. Savič), Pich

Už v 1. min nebezpečne strieľal domáci Košút. V 3. min sa ocitol v šanci Štetina, ktorému prihral Hodúr, no hosťujúci brankár Boroš neinkasoval. Ďalšiu skvelú príležitosť mal v 7. min Glenda, jeho strela však letela nad Borošovu bránku. O minútu neskôr sa Glenda opäť ocitol vo vyloženej šanci, ale na Šimončičovu prihrávku nedočiahol. Staré známe nedáš – dostaneš sa potvrdilo v 11. min, keď Brašeň šikovne našiel Plevu, ktorý sa nemýlil – 0:1. Skóre sa opäť menilo v 25. min, keď sa najskôr Pečovský pohral s trojicou nitrianskych hráčov, loptu posunul Pečovskému, ktorý bez problémov rozvlnil sieť – 0:2. V 35. min Hodúr zahrával rohový kop, no Glendova hlavička išla len do brvna. Na opačnej strane pálil z 20 m nepresne Brašeň. Hlavný arbiter potom ukázal v 43. min červenú kartu Hučkovi za nedovolený zákrok na Kaspřáka pri hranici šestnástky, pokutový kop však nenariadil a skóre z prvej polovice ostalo nezmenené.

Hodúr v rozdávaní gólových šancí pokračoval aj v druhom dejstve. V 49. min ponúkol loptu Kotorovi, ktorý napriahol z 18 m, avšak delovku Boroš chytil. Brašeň mohol skórovať v 63. min, keď po Turňovej prihrávke jeho pokus zneškodnil nitriansky gólman. V 75. min bol v dobrej pozícii čerstvý Gajdoš, no Hroššo si dal pozor a jeho strelu vyrazil. V 79. min sa dostala odrazená lopta k Harbuľákovi, ale jeho prudká strela si cestu do siete nenašla. Dve minúty pred koncom našiel Savič krížnou prihrávkou Gajdoša, ale jeho lob skončil len na vrchnej sieti.

Ivan Galád (tréner Nitry): „Chceli sme vstúpiť do zápasu aktívne, čo sa nám aj podarilo. Gól sme však dať nedokázali. Naopak, po našich chybách sme dvakrát inkasovali. Môžem povedať, že teraz prežívame najťažšie chvíle za môjho pôsobenia. Súperovi k víťazstvu gratulujem.“

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): „Nevstúpili sme do zápasu optimálne. Súper si vypracoval gólové šance, no mali sme šťastie. Z brejku sme dali gól a pridali sme ešte jeden. V druhom polčase sme desiati hrali paradoxne lepšie a zaslúžene sme vyhrali.“

1. FC Tatran Prešov – DAC Dunajská Streda 1:0 (0:0)

Gól: 70. Vršajevič, ŽK: 61. Michal Gašparík, 76. Hrabáč (obaja Dunajská Streda), rozhodovali: Horváth – Chládek, Tomčík, 1750 divákov

Prešov: Jakub Diviš – Krajník, Farbák (46. Pribula), Bašista, Kica – M. Baran, Piter-Bučko – Papaj, Vršajevič (74. Macko) – Belejík (60. P. Katona), Ľ. Meszároš

Dunajská Streda: P. Kováč – I. Obert (56. Halimi), Struhár, Hrabáč, Pavol Ďurica – Hílek, Boya Ntsogo, Matúš – Helísek, Michal Gašparík – Z. Harsányi

Domáci pred zápasom deklarovali, že chcú svoju sériu neprehratých zápasov natiahnuť. Od začiatku sa hral ofenzívny futbal, brejky sa striedali na oboch stranách. V 4. min sa strelou spoza šestnástky prezentoval Hílek, ale trafil len do rúk Diviša. O päť minút mal na kopačke gól Meszároš, ale v šestnástke trafil len do Kováča. Blízko ku gólu boli aj hráči DAC, domáci však odolávali. Postupom času obe mužstvá produkovali viac nepresností v strede ihriska. V 37. min to skúšal na Diviša Helísek, ale neuspel a prvý polčas sa skončil bez gólov.

Druhé dejstvo sa podobalo prvému, opäť bolo na oboch stranách dosť nepresností. V 48. min to skúšal hosťujúci Matúš, ale jeho strela letela tesne nad bránku. Diviš musel byť v strehu aj v 63. min, keď Ďuricovu strelu len s námahou vyškriabal na roh. Prešovský štadión zaburácal v 70. min, keď Pribulov center z ľavej strany dopravil nohou do bránky Vršajevič – 1:0. V 82. min mohol smoliar Meszároš zvýšiť náskok Tatrana, ale z päťky nedal. Na druhej strane musel hasiť Krajník a vzápätí trafil bočnú sieť Halimi. V 89. min sa s „malou domov“ zahrával Diviš, no Helísek trafil len bočnú sieť svätyne Tatrana. Prešov natiahol sériu bez prehry už na šesť zápasov.

Ladislav Pecko (tréner Prešova): „Nebol to zlý zápas. Vedeli sme, že DAC je nebezpečný súper. Škoda, že sme v závere nedali druhý gól. Naše víťazstvo je zaslúžené.“

Mikuláš Radványi (tréner D. Stredy): „Prešovskí hráči viac túžili po úspechu a zaslúžene vyhrali.“

MFK Dubnica – FC ViOn Zlaté Moravce 0:4 (0:2)

Góly: 6. a 73. Pavelka, 40. Tomášek, 62. Pavlovič, ŽK: 60. Bruško, 72. Duga – 66. Pavlovič, 76. Orávik, rozhodovali: Sedlák – Vorel, Benko, 1060 divákov

Dubnica: P. Bajza – L. Beňo (46. Augustíni), Kolčák, Nosek, Duga – Bruško, J. Vavrík (58. Tubonemi) – Ižvolt, Gorelka, Grabež – Porázik (46. E. Ľupták)

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren – Pavlovič – Kuračka (75. Ondrejka), Náther, Tomášek (70. Orávik) – Pavelka, M. Babic (68. Candrák)

Dubnica žila očakávaním zisku bodov aspoň proti Zlatým Moravciam. Nádeje však pre jej hráčov zhasli už v 6. min, keď po chybe Bajzu pohodlne skóroval Pavelka. Na výkone Dubničanov zanechal tento moment citeľné stopy. Domáci množili individuálne chyby, s nervozitou prichádzali aj nepresné rozohrávky a akcie, ktoré si vypracovali, nekončili vytúženým vyrovnávajúcim gólom. Naopak, hostia pridávali na výkone. Najmä Kuračka s Pavelkom boli nebezpeční. Táto dvojica sa predviedla najprv v 26. a potom aj v 35. min peknými akciami aj s nebezpečným zakončením. Gól padol opäť v 39. min a znovu do bránky domáceho tímu. Ižvolt stratil loptu, Kuračka ju poslal do pokutového územia domácich, tam sa Tomášek zbavil obrancov a strelou po zemi k ľavej žrdi zvýšil náskok hostí – 0:2.

Po zmene strán hostia nepoľavili, naopak, dokázali pridať ďalšie dva góly. Najskôr sa to podarilo v 62. min Pavlovičovi, ktorý napriahol azda z 25 m a nechytateľne po zemi stanovil na 0:3. Pavlovič nebol jediný, kto v tíme trénera Jarábka privádzal domácich do beznádeje. Jednu akciu za druhou ťahal po ľavej strane obranca Chren a množili sa gólové šance. Domáci sa snažili o korekciu skóre, ale Augustíni, Ľupták a ani Grabež neuspeli. Výsledok spečatil v 73. min Pavelka, ktorý využil chybnú rozohrávku Augustíniho a zaznamenal svoj druhý gól v zápase.

Peter Gergely (tréner Dubnice): „Dostali sme sa do stavu, keď treba robiť opatrenia, a tak čakáme na prestávku. Pred mesiacom sme zahrali dobrý zápas v Ružomberku, potom s Nitrou a teraz sa nedokážeme chytiť herne ani výsledkovo. Súper bol celý zápas lepší, naši sa s nepriaznivým vývojom nedokázali vyrovnať.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Prelomili sme sériu bez gólu. O našom víťazstve rozhodol výborný prvý polčas, počas ktorého sme predviedli dobré držanie lopty, hrali sme čo sme chceli. K vysokému víťazstvu prispeli individuálne výkony Babica a Pavelku, ktorý sa po návrate po zranení dokázal presadiť aj gólovo.“

FC Spartak Trnava – MFK Košice 0:0

ŽK: 51. Bicák – 27. R. Cicman, 33. Karaš, 68. I. Djokovič, rozhodovali: Olšiak – Brendza, Slebodník, 4226 divákov

Trnava: Raška – J. Čarnota, Diallo, Gross, Machovec – R. Procházka (71. Coimbra), P. Čarnota (82. Čorič), Kaščák, Bicák – Ľ. Bernáth, Koro Kone

Košice: Tofiloski – Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Čonka – Milinkovič, K. Kuzma (80. Dobias), Karaš (67. Viazanko), Šinglár, Pavol Jurčo (90. U. Matič) – Škutka

V predposlednom 17. kole jesennej časti Corgoň ligy privítali Trnavčania na svojom štadióne v tabuľke posledné Košice. Hostia hrali od úvodu nebojácne, kombinačne, čím zaskočili domáci Spartak. V 5. min uvoľnil Šinglár dlhým pasom do priestoru Jurča, ten po sérii kľučiek nebezpečne vystrelil, ale kapitán Raška včas zasiahol a loptu vyrazil na roh. V 14. min po peknej akcii Trnavčanov v podaní Bernáth – Kone zakončoval druhý menovaný vysoko nad. V 22. min sa predviedol po ľavej strane rýchlym únikom Košičan Čonka, v šestnástke presne našiel prízemným centrom útočný hrot východniarov Škutku, ktorý tesne minul ľavú žrď Raškovej svätyne. V 28. min zahrali Trnavčania nacvičený signál, ale strela Kaščáka našla pripraveného Tofiloského. Neúnavní domáci fanúšikovia hnali svojich miláčikov dopredu, ale čakanie na prvý gól pokračovalo aj po 35. min a tvrdej Kaščákovej strele z ľavej strany.

Na začiatku druhého polčasu si v 48. min vypýtal faul Ľ. Bernáth, z následného priameho kopu z 20 m Gross zatočil loptu nad košickú svätyňu. V 57. min Procházka pekne uvoľnil do šestnástky Koneho, ktorý si zasekávačkou „posadil“ stopéra Košíc Djokoviča, nabiehajúci Kaščák však z 10 m trestuhodne minul. „Bílí andelé“ sa v druhom dejstve zahryzli do svojho súpera, ale ani strela Kaščáka a pokusy Procházku, Bicáka či Patrika Čarnotu neskončili gólom. V 66. min pohrozili východniari a z pravej strany vyprášil Raškove rukavice nepríjemnou tvrdou strelou Kolbas. V 73. min mal gól Spartaka na hlave obranca Gross, jeho zakončenie po Kaščákovom presnom centri „lízalo“ ľavú žrď košickej bránky. Košičania v tejto fáze zápasu úporne bránili a vyrážali do nebezpečných a rýchlych protiútokov, s ktorými si ale trnavská obrana dokázala poradiť. V 77. min mali Košičania na kopačke úvodný gól zápasu, konkrétne Škutka, ktorý Milinkovičov center z päťky nezasunul do Raškovej bránky. V 84. min Trnavčania kombinačne rozobrali košickú defenzívu, na konci akcie Machovec z ľavej strany tvrdo vystrelil, Tofiloski jeho jedovku neudržal, dobiehajúci Kaščák ale ani vo svojej druhej vyloženej šanci gól nestrelil. V 90. min Tofiloski chytil ešte slabú strelu Kaščáka, a tak si Košičania vezú z trnavského štadióna cenný bod, vďaka ktorému sa odlepili od dna corgoňligovej tabuľky. Tam klesla Dubnica.

Dušan Radolský (tréner Spartaka Trnava): „Chceli sme sa rozlúčiť s domácim obecenstvom v tomto roku víťazne. V prvom polčase sme ale pokazili asi desať prihrávok, z čoho vyplývala nervozita. Celý prvý polčas sme sa hľadali. V druhom dejstve sme mali prevahu, až na to zakončenie sa na to dalo pozerať. Takéto zápasy sa hrajú na jeden gól, škoda, že sme ho nestrelili. Chcem ešte podotknúť, že sem neprišlo hrať posledné mužstvo tabuľky, ale veľmi konsolidovaný tím, ktorý vymenil trénera a zlepšuje sa najmä kombinačne.“

Štefan Tarkovič (tréner Košíc): „V prvom rade chcem vyzdvihnúť futbalové prostredie. Je radosť hrať na tomto štadióne pred takýmto obecenstvom. V prvom polčase sme boli aktívnejší, po zmene strán sa viac presadzovala Trnava. Situácie, ktoré si vytvorila, boli ťažko brániteľné. Škoda, že Škutka nevyužil vyloženú šancu.“