Futbalisti Slovana si víťazstvom nad Prešovom zabezpečili druhé miesto vo Fortuna lige

Slovan prešov
Herná sitácia počas 31. kola jarnej časti Fortuna ligy 2016/2017 v zápase medzi ŠK Slovan Bratislava - 1. FC Tatran Prešov. Bratislava, 12. máj 2017. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 12. mája (WebNoviny.sk) – Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili nad tímom 1. FC Tatran Prešov 3:1 v piatkovom zápase 31. kola najvyššej slovenskej súťaže a v konečnej tabuľke Fortuna ligy 2016/2017 obsadia druhé miesto.

Skóre na Pasienkoch otvoril v 16. min hosťujúci Erik Streňo, no o desať minút z pokutového kopu vyrovnal Seydouba Soumah.

V prvom polčase sa presadil aj holandský obranca „belasých“ Ruben Ligeon, víťazstvo domácich potvrdil hlavičkou päť minút pred koncom duelu Milan Rundič. Tatran Prešov má na konte 18 bodov a v tabuľke mu patrí jedenásta priečka.

FORTUNA LIGA – 31. KOLO

ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Tatran Prešov 3:1 (2:1)
Góly: 26. Soumah (z pok. kopu), 38. Ligeon, 85. Rundič – 16. Streňo, ŽK: 28. B. Sekulič, 75. Rundič – 19. R. Kačala, 83. Hovančík, 90.+ Streňo, rozhodovali: R. Weiss – Hancko, Peter Kováč, 611 divákov

11. Prešov 28 3 9 16 16:58 18

Pozn.: Myjava odstúpila zo súťaže, jej zápasy a výsledky z jesennej časti sa v tabuľke anulovali.