Futbalisti Spartaka Trnava zdolali hladko Dunajskú Stredu

Trnava
Sprava: Martin Vyskočil - hráč Trnavy a Arsene Copa - hráč Dunajskej Stredy v súboji o loptu počas zápasu 23. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a DAC 1904 Dunajská Streda. Trnava, 23. marec 2012. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

6. Erik Pačinda (Košice) – 6 gólov

7. Patrik Mráz, Róbert Pich (obaja Žilina), Filip Šebo (Slovan), Dzon Delarge (Dunajská Streda), Martin Vyskočil (Trnava) – 5 gólov…

(spolu 121 strelcov)

Vlastné góly: Karel Kroupa ml., Petr Šíma (obaja Senica), Matúš Čonka, Timon Dobias, Dávid Škutka (všetci Košice), Boubacar Diallo (Trnava), Marcel Ondráš (Žilina)

Favorizovaný domáci Spartak sa od úvodu zahryzol do svojho súpera s cieľom odčiniť predchádzajúce zaváhanie z duelu s Nitrou.

Prvú šancu mal v 8. minúte po samostatnej akcii Trnavčan Vyskočil, keď poľahky obišiel po pravej strane Adiabu i Marcina, ale jeho tvrdú strelu k pravej žrdi brankár Kučera efektne vyrazil na rohový kop.

Už o minútu „červeno-čierni“ opäť pohrozili, Tomačekova ľavačka opečiatkovala brvno bránky Dunajskej Stredy.

V 11. minúte sa hostitelia už dočkali: Karhan rozohral roh prízemnou prihrávkou do šestnástky na Procházku, ktorý si kľučkou urobil priestor a k pravej žrdi otvoril skóre – 1:0. O dve minúty neskôr mal Spartak podľa mnohých zahrávať pokutový kop: po ruke Adiabu v pokutovom území však bol hlavný rozhodca Vlk proti.

V 15. minúte Trnava predsa len dosiahla gól z bieleho bodu, keď Adiaba stiahol prenikajúceho Vyskočila. Tomaček jedenástku bezpečne premenil – 2:0.

Trnavský uragán dokonal v 18. min Vyskočil, zužitkoval hlavou Procházkov presný center – 3:0. Prvopolčasová prevaha Spartaka bola výrazná. Hostia ani raz neohrozili gólmana Ľuboša Kamenára, ktorý premiérovo nastúpil za Trnavu v súťažnom zápase.

V 49. minúte mal DAC vyloženú šancu znížiť. Po chybe Čvirika sa v šprintérskom súboji zmocnil lopty Delarge a kľučkou si položil brankára Kamenára, ale netrafil opustenú trnavskú bránku.

V 55. minúte gólman hostí Kučera „robinzonádou“ vytlačil spod šibenice Karhanovu strelu z priameho kopu. V 63. min útepo centri Tomačeka striedajúci Mikovič hlavou pekne usmernil loptu k pravej žrdi, ale Kučera podržal svoje mužstvo. Po dvoch minútach Tomaček roztlieskal publikum, keď nožničkami len tesne minul cieľ.

V 84. minúte mohli Trnavčania skrášliť skóre: prízemný presný center Mikoviča do šestnástky našiel nabiehajúceho Pavelku, ale jeho strela z prvej išla popri pravej žrdi mimo. V 89. minúte si Kučera poradil s Kaufmanovou hlavičkou.

Futbal – Corgoň liga – 23. kolo:

FC Spartak Trnava – DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (3:0)

11. R. Procházka, 15. Tomaček (z pok. kopu), 18. Vyskočil, ŽK: 78. Karhan – 8. Copa, 14. Adiaba, 78. Matůš, rozhodovali: Vlk – E. Weiss, Košecký, 3890 divákov

Trnava: Kamenár – Habánek, Čvirik, Kaufman, Ľ. Hanzel – R. Procházka, Karhan, P. Čarnota, Michal Gašparík (73. Bicák) – Vyskočil (61. Mikovič), Tomaček (83. Pavelka)

Dunajská Streda: P. Kučera – Adiaba (46. J. Hözl), Marcin, Huber, Urbánek – Nikolič (46. Hanták), Lénárth, Copa (81. Csölle), Matůš – Kordič, Delarge

Peter Hoftych (tréner Trnavy): „Prišiel k nám súper, ktorý nemal čo stratiť. My sme dnes potrebovali zvíťaziť, z hláv hráčov sme museli dostať súboj proti Nitre. Pri trojgólovom vedení sme ešte mohli pridať nejaké presné zásahy. Škoda, že sme nevyužili ponúknuté šance. Inak som s hrou i výsledkom spokojný.“

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): „Nastúpili sme bez troch futbalistov základnej zostavy. Tí hráči, ktorí ich mali zastúpiť, absolútne neboli dostatočnou náhradou. Začali sme zle, nedisciplinovane, priam katastrofálne. Ukázalo sa, že máme úzku lavičku. Na nasledujúci zápas sa musíme pripraviť omnoho lepšie, Trnavčania dnes zvíťazili úplne zaslúžene.“

Viac k osobe Dávid ŠkutkaErik PačindaFilip ŠeboJuraj HalenárMartin JakubkoMichal gašparíkPatrik MrázPavol MasarykRóbert Pich