Futbalisti Trenčína chcú nadviazať na ošiaľ z minulej sezóny

AS Trenčín
Foto: SITA/Tomáš Somr
Adrián Guľa
Foto: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN 14. júla (WEBNOVINY) – Futbalový klub AS Trenčín chce v nasledujúcom ročníku 2012/2013 nadviazať na futbalový ošiaľ z predchádzajúcej sezóny.

Piate mužstvo corgoňligovej tabuľky v uplynulej sezóne bude v novom ročníku pracovať s rozpočtom 1,7 milióna eur.

V ňom sú však zahrnuté aj náklady na akadémiu v Trenčianskych Stankovciach i mládežnícke tímy.

Klub ešte pracuje na získaní dvoch investorov pre dobudovanie dvoch tréningových ihrísk. Trenčania si nepripúšťajú tlak, spôsobený odchodom kľúčových hráčov.

„Našou podstatou nie je pracovať pod tlakom, že niekto odišiel. Máme kvalitných hráčov a klub bude po športovej stránke napredovať,“ povedal v stredu generálny manažér a predseda predstavenstva AS Trenčín Róbert Rybníček.

Zároveň vyslovil prekvapenie nad konaním poľského klubu Legia Varšava, ktorý rokoval s Jorgem Salinasom.

„Salinas v Trenčíne určite nebude. Tento klub nikdy nepracoval pre jedného hráča. Uvidíme, ako tento prípad dopadne. Som prekvapený, že klub, ktorý s nami chcel spolupracovať, nás v prípade záujmu o služby nášho hráča nekontaktoval,“ prezradil Róbert Rybníček a doplnil:

„Náš klub ukončil päťročné obdobie určitej reštrukturalizácie. Chceme pokračovať v nastolenom trende a rozširovať sa z hľadiska medzinárodnej úrovne. Naša filozofia je na najbližšie tri roky definovaná tak, že chceme mať stúpajúcu tendenciu. Nechceme pracovať pod tlakom. Naši hráči do ligy vstúpili odvážne, sebavedome a na tom chceme stavať.“

V príprave zvíťazili iba raz

AS Trenčín
Foto: SITA/Marián Peiger

Zverenci trénera Adriána Guľu sa v lete pripravovali v akadémii v Trenčianskych Stankovciach a boli na sústredení v Rakúsku.

Trenčania odohrali dovedna šesť zápasov, no uspeli len v jednom. Českým tím Tescoma Zlín zdolali hráči AS 2:1, predtým však prehrali s bratislavským Slovanom, rakúskymi mužstvami Wiener Neustadt a Sturm Graz a nestačili ani na Vysočinu Jihlava. Najlepším strelcom v príprave bol David Depetris, ktorý strelil tri zo siedmich gólov AS.

Napriek spomenutým nepriaznivým výsledkom hodnotil tréner Adrián Guľa predsezónnu prípravu kladne.

„Máme za sebou kvalitné sústredenie v Rakúsku so silnými súpermi. Tieto zápasy nám otvorili oči a boli varovaním do budúcnosti. Domáca príprava nám ukázala vlastný potenciál do budúcnosti, ale aj nedostatky, ktoré nám odhalili kvalitní súperi,“ prezradil Adrián Guľa, ktorého asistentom sa stal jeho bývalý zverenec a exkapitán mužstva Martin Ševela.

AS Trenčín
Foto: SITA/Ivan Fleischer

Tím musí napredovať

Tréner Trenčína chce pred začiatkom sezóny ešte zapracovať na zdynamizovaní hry.

„Postrádame väčšiu energiu a dravosť, ktorú potrebujú hráči získať, aby sme do sezóny vstúpili ako vlani. Máme na to ešte tri dni. Chceme pracovať za hranicou obetovania sa. V tejto sezóne musíme napredovať napriek tomu, že máme na ramenách veľké očakávania,“ dodal tréner AS.

Novým kapitánom, ktorý nahradil vo funkcii Martina Ševelu, bude obranca Boris Godál.

„Kapitánsku pásku som už nosil pol roka predtým. Martin ma naučil riešiť viaceré veci na ihrisku a bol pre mňa veľkou oporou. Mení sa len to, že teraz som stály kapitán a budem sa snažiť pridať aj dačo navyše, aby bolo mužstvo úspešné,“ prezradil Boris Godál.

Káder AS Trenčín na súťažnú sezónu 2012/2013:

Brankári: Miloš Volešák, Igor Šemrinec, Peter Bartalský

Obrancovia: Lukáš Skovajsa, René Šiko, Peter Čögley, Peter Kleščík, Boris Godál, Ramón Rodríguez da Silva, Róbert Mazáň, Papé Diakite

Stredopoliari: Aldo Omar Baéz, Marek Frimmel, Jakub Holúbek, Peter Mazan, Karol Mondek, Lukáš Ďuriška, Iván Santiago Díaz, Adam Morong, Samuel Štefánik, Stanislav Lobotka

Útočníci: Gabriel Bezák, Tomáš Malec, David Depetris, Peter Štyvar

Zmeny v kádri:

Prišli: Marek Frimmel (Baník Horná Nitra), Peter Bartalský (Slovan), Lukáš Ďuriška, Karol Mondek (obaja z hosť. Apeldoorn/Hol-II. liga), Ramón Rodríguez da Silva (AZ Alkmaar, Hol.-I. liga), Adam Morong, Gabriel Bezák, Lukáš Skovajsa, René Šiko (všetci z dorastu)

Odišli: Filip Hlohovský, Lester Peltier (obaja Slovan), Martin Ševela (koniec kariéry, asistent trénera AS), Mirko Radovanovič, Vojtech Horváth (koniec zmluvy)

Realizačný tím:

Tréner: Adrián Guľa

Asistenti trénera: Marián Zimen, Martin Ševela, Ľuboš Nosický

Tréner brankárov: Roman Hodál

Manažér: Drahoslav Bočák

Lekár: Jozef Takáč

Maséri: Jozef Liška, Tomáš Homola

Vedúci mužstva: Jozef Hollý

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam MorongAdrián GuľaBoris GodálDavid DepetrisJozef HollýMartin ŠevelaRóbert MazáňSamuel ŠtefánikStanislav LobotkaTomáš Malec
Firmy a inštitúcie AS Trenčín