Futbalisti Trnavy aj Žiliny v dohrávke kola iba remizovali

Trencin zilina
Zľava: Brankár MŠK Žilina Martin Krnáč, hráč AS Trenčín Samuel Štefánik a hráči MŠK Žilina Stanislav Angelovič a Marcel Ondráš počas dohrávky 16. kola futbalovej Corgoň ligy medzi AS Trenčín - MŠK Žilina. Trenčín, 23. november 2011. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 23. novembra(WEBNOVINY) – Výsledky dohrávky 16. kola slovenskej najvyššej futbalovej ligy.

FK Senica – FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Góly: 46. J. Valenta – 75. Vyskočil, ŽK: 73. Wijlaars, 90. Gorosito, 90. Bolinha – 41. Čvirik, 62. Bicák, 90. Koubský, rozhodovali: Matúš – T. Somoláni, Súkeníková, 2687 divákov

Senica: Bolek – Gorosito, R. Pillár, Gajdošík, Leal – Križko, T. Kóňa – Hošek (72. Wijlaars), Piroska, J. Valenta – Kalabiška (82. Bolinha)

Trnava: Raška – Habánek, Koubský, Gross, Čvirik – J. Petráš (77. Mikinič), Karhan, R. Procházka, Bicák (69. Mikovič) – Vyskočil, T. Oravec

I. polčas

Senica trnava

V dohrávke 16. kola si v mrazivom počasí ani jedno mužstvo nedokázalo v I. polčase vypracovať vážnejšiu gólovú príležitosť.

Seničania trafili do priestoru bránky už v 2. min, keď Kalabiškov strelecký pokus zvnútra pokutového územia kryl Raška. Potom sa dlhé minúty hralo prevažne medzi šestnástkami.

Až v 36. min Kóňov strelecký pokus z 23 m skončil tesne vedľa ľavej trnavskej žrde. Spartakovci pohrozili o dve minúty neskôr, keď Procházkov nebezpečný volej výborne zneškodnil „zmrznutý“ Bolek.

II. polčas

Druhé dejstvo prinieslo pre divákov lepší futbal a viac vzruchu pred oboma brankármi. Hneď v 46. min sa domáci ujali vedenia. Po chybe v defenzíve Trnavy sa dostal k lopte Valenta a ľavačkou spoza pokutového územia k ľavej žrdi otvoril skóre zápasu. O päť minút neskôr mohlo byť vyrovnané, Karhanovu tvrdú strelu z 22 m Bolek vyrazil a rovnako si poradil aj s dorážkou Oravca. V 58. min sa na hranici pokutového územia hostí uvoľnil Hošek, jeho strelecký pokus Raška zneškodnil. Potom sa Seničania zamerali na ubránenie jednogólového vedenia. To sa im však nepodarilo, keď v 75. min sa po centri z ľavej strany presadil Vyskočil a presnou hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1.

O dve minúty neskôr sa dostal do zakončenia Valenta, ale z výhodnej pozície mieril vysoko nad. Na druhej strane Procházkovu nebezpečnú strelu Bolek kryl. V nervóznom závere sa ešte Záhoráci dožadovali pokutového kopu po ruke v trnavskej šestnástke, no napokon z toho boli len dve žlté karty.

Stanislav Griga (tréner Senice): „Boli sme lepší počas celého zápasu. Častejšie sme mali loptu na kopačkách, ale súper si vytvoril viac šancí. Procházka zakončoval azda štyrikrát, v šanci bol aj Oravec. Mrzí ma, že hoci sme diktovali tempo, šance sme si vytvárali veľmi ťažko. Získať bod s lídrom nie je hanba, ale podľa mňa dnes sme dva body stratili.“

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): „V prvom rade by som chcel pochváliť zodpovedný personál za to, ako aj koncom novembra dokázal pripraviť trávnik. V prvom polčase sme boli všade druhí, Senica lepšie kombinovala. Napriek tomu sme sa dostali do veľkej šance, Procházka však Boleka neprekonal. Gól na začiatku druhého dejstva nás prebudil z letargie. Zlepšili sme výkon, vytvorili sme si viacero šancí a bod sme si určite zaslúžili.“

AS Trenčín – MŠK Žilina 3:3 (2:0)

Góly: 16. Jorge Salinas, 43. S. Štefánik, 67. M. Ondráš (vlastný) – 51. Pich, 60. Pečovský, 78. Gergel, ŽK: 81. Deza, 90.+ Leitner (obaja Žilina), rozhodovali: Trutz – E. Weiss, Vindiš, 1310 divákov

Trenčín: Volešák – Čögley, Godál, Diakité, Holúbek – S. Štefánik (85. Ďuriška), V. Horváth – Mazan, Jorge Salinas (87. Malec), Hlohovský (77. Mondek) – Depetris

Žilina: Krnáč – S. Angelovič, Piaček, M. Ondráš, Patrik Mráz (89. Leitner) – Pich (79. Deza), Pečovský, Barčík, Gergel – M. Ceesay, Střihavka (46. Zd. Štrba)

I. polčas

Domáci nováčik sa proti favoritovi od začiatku snažil hrať aktívne. V 16. min to Trenčanom prinieslo ovocie v podobe vedúceho gólu, keď Salinas „padajúcim listom“ z 25 metrov prekvapil brankára Krnáča.

Hostia mali niekoľko nedotiahnutých náznakov šancí, v 25. min Ondrášovu hlavičku odvrátil na bránkovej čiare Godál. Žilina hrozila najmä rýchlymi protiútokmi, pred prestávkou však zaváhala v obrane, do ktorej prenikol Štefánik a strelou z uhla zvýšil trenčiansky náskok – 2:0.

II. polčas

Kontaktný gól sa hosťom podarilo streliť už krátko po zmene strán, v 51. min Pich znížil umiestnenou strelou po zemi k žrdi. Hostia zvýšili svoju aktivitu a po hodine hry už bolo vyrovnané, pretože Pečovský využil dieru v súperovej obrane a nekompromisnou strelou vsietil gól. Pekný útočný futbal pokračoval reakciou Trenčína v 67. min, keď v neprehľadnej situácii po rohovom kope hosťujúci Ondráš hlavičkoval do vlastnej siete a zakrátko domáci Mazan ešte trafil do žrde. V 78. min však Gergel delovkou z hranice pokutového územia opäť vyrovnal a stanovil tak nerozhodný výsledok kvalitného zápasu.

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Diváci videli výborný zápas, pretože obe mužstvá chceli hrať futbal vo vysokom nasadení. Naše mužstvo ukázalo bojovné srdce, škoda len, že sme nedokázali udržať dvojgólový náskok a po viacerých výborných šanciach ho ešte zvýšiť. Skúsený súper si dokázal počkať na svoju príležitosť a využiť ju. My predsa len asi ešte nie sme tak skúsení, aby sme s takto ťažkým protivníkom dokázali náskok udržať.“

Ľuboš Nosický (tréner Žiliny): „Pre divákov to musel byť skutočne veľmi zaujímavý zápas s množstvom gólov, šancí, zvratov a ďalších situácií. V prvom polčase nás domáci kombinačne prevýšili a hoci my sme mali nejaké šance z rýchlych protiútokov, dostali sme dva góly a na túto situáciu sme museli v druhom dejstve zareagovať. Zagresívnili sme obranu, v útoku sme hrali kolmejšie a duel sme poriadne zdramatizovali. Musím hráčom poďakovať, pretože v tomto stretnutí išli až na doraz.“

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012 po stredajších dohrávkach 16. kola:

1. FC Spartak Trnava 17 9 5 3 20:13 32

2. MŠK Žilina 17 8 6 3 26:18 30

3. FC ViOn Zlaté Moravce 17 8 6 3 20:15 30

4. ŠK Slovan Bratislava 17 8 5 4 24:20 29

5. MFK Ružomberok 17 7 7 3 25:14 28

6. FK Senica 17 7 7 3 24:14 28

7. FC Nitra 17 4 9 4 17:16 21

8. Dukla Banská Bystrica 17 6 3 8 23:23 21