Futbalisti Trnavy v Moskve neprekvapili

Spartak

MOSKVA 18. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti Spartaka Trnava prehrali vo štvrtkovom prvom zápase play-off Európskej ligy UEFA 2011/2012 na ihrisku favorizovaného Lokomotivu Moskva 0:2 (0:2).

Skóre stretnutia otvoril v 34. min obranca Renat Janbajev a o tri minúty neskôr pridal druhý gól brazílsky útočník Maicon. Trnavčania sa takmer počas celého duelu bránili tlaku favorizovaného domáceho mužstva a nevytvorili si žiadnu veľkú príležitosť. Naopak, Moskovčania mohli zvíťaziť aj vyšším rozdielom, keby využili svoje šance.

Odveta je na programe vo štvrtok 25. augusta na Štadióna Antona Malatinského s úvodným výkopom o 19.00 h.

Výsledok – prvý zápas play-off EL UEFA 2011/2012 – štvrtok:

Lokomotiv Moskva (Rus.) – FC Spartak Trnava(SR) 2:0 (2:0)

Góly: 34. Janbajev, 37. Maicon, ŽK: 12. R. Procházka (Trnava), rozhodoval: Deaconu (Rum.)

Lokomotiv Moskva: Guilherme – Šiškin, Manuel da Costa, J. Ďurica, Janbajev – Glušakov – Ibričič (65. Zapater), Tarasov, Syčov (81. Caicedo) – Ignatiev (69. Obinna), Maicon

Trnava: Raška – Diallo, Koubský, Gross, Ľ. Hanzel – M. Kaščák – R. Procházka, Karhan, M. Vyskočil (54. Malchárek), Bicák (90. Ciprys) – T. Oravec (72. Ľ. Bernáth)

Slovan Bratislava prekvapujúco porazil Tottiho Rimanov

Favorizovaní Moskovčania začali podľa očakávania náporom. Už v 2. min sa zastreľoval Syčov, ale netrafil bránku, o tri minúty neskôr pálil vedľa aj Ignatiev. V 7. min zahrával rohový kop Ibričič, zakončoval Ignatiev, ale Raška kryl jeho pokus. Lomkomotiv mal počas úvodnej dvadsaťminútovky znateľnú prevahu, ktorá vyvrcholila nebezpečnou strelou Maicona. Trnavský gólman bol však pozorný, keď jeho pokus zlikvidoval výborným zákrokom nohou.

Spartak

Hostia sa takmer nedostávali pred bránku súpera. Tlak Lokomotivu vyvrcholil v 34. min, keď skóroval obranca Janbajev, ktorý si nabehol až do pokutového územia a krížnou strelou prekonal Rašku – 1:0. Hneď o tri minúty neskôr udreli domáci druhýkrát. Brazílsky útočník Maicon zakončil rýchly útok, na ktorého začiatku bol Ignatiev. V 42. min prvýkrát trafili priestor medzi tromi žrďami aj Trnavčania, ale strelu Vyskočila zlikvidoval pozorný Guilherme. Mužstvá odchádzali do kabín za stavu 2:0.

Aj úvod druhého dejstva sa niesol v duchu tlaku Lokomotivu. V 50. min mal veľkú šancu Syčov, ale v sľubnej pozícii minul bránku Spartaka. V 54. min mal príležitosť aj slovenský stopér v službách ruského mužstva Ján Ďurica, z vnútra pokutového územia však svojím pokusom netrafil priestor medzi tromi žrďami. V 60. min strieľal Oravec, ale ani z tohto obláčika nezapršalo, keď Guilherme bol opäť pripravený. V 70. min sa do šance dostával Obinna, ktorý bol na ihrisku len pár sekúnd, Raška bol však pri lopte skôr. Domáci sa upokojili s dvojgólovým náskokom, loptu mali často vo svojej moci a nepúšťali „spartakovcov“ pred svoje pokutové územie. Ani jedno z mužstiev si už do konca duelu nevypracovalo čistú gólovú príležitosť a favorizovaný Lokomotiv má pred odvetou pohodlný dvojgólový náskok.

Vladimír Kožuch (asistent trénera FC Spartak Trnava): „Prvý polčas nás domáci prakticky do ničoho nepustili. Na svojom modernom štadióne ukázali svoju silu. Samozrejme, Lokomotiv Moskva je súper inej kategórie než tie mužstvá, s ktorými sme sa doteraz stretávali. Najťažšie na lavičke nám bolo počas tých štyroch – piatich minút v prvom polčase, keď sme dostali dva zlepené góly. Vtedy sme sa obávali, že dostaneme v Moskve debakel. Našťastie, chlapci sa zomkli, viac sa koncentrovali na hru a dokázali s domácimi držať krok.Prehra 0:2 vzhľadom na priebeh najmä prvého polčasu je pre nás celkom prijateľná. Sme radi, že sme na ihrisku favorita vysoko neprehrali, ale dosiahli výsledok, ktorý nám ešte dáva aké – také šance do odvety. Veríme, že trnavských fanúšikov sme týmto výsledkom neodradili. Dúfame, že vo veľkom počte prídu na budúcotýždňovú odvetu, v ktorej bude ešte o čo hrať. Dvojgólový náskok nie je veľký, hoci každý zápas je iný.“

José Couceiro (tréner Lokomotivu Moskva): „Prvý polčas považujem z našej strany za vydarený, druhý sa mi pozdával už menej. Musíme sa vyvarovať chýb, akých sme sa po zmene strán dopúšťali. Mali sme hernú prevahu, ale prípadné víťazstvo len jednogólovým rozdielom by vzbudilo obavy. V odvete sa pokúsime streliť minimálne jeden gól. Už teraz môžem garantovať, že budúci týždeň sa nezameriame na defenzívu, aby sme len ubránili bezgólový výsledok. Súper ma dnes zaujal štandardnými situáciami a protiútokmi. Nováčikovia v našom kádri sa ešte iba dostávajú do rytmu, veď napríklad Zapater pred dneškom bol naposledy na ihrisku v máji.“

Vladimír Kožuch (asistent trénera FC Spartak Trnava): „Prvý polčas nás domáci prakticky do ničoho nepustili. Na svojom modernom štadióne ukázali svoju silu. Samozrejme, Lokomotiv Moskva je súper inej kategórie než tie mužstvá, s ktorými sme sa doteraz stretávali. Najťažšie na lavičke nám bolo počas tých štyroch – piatich minút v prvom polčase, keď sme dostali dva zlepené góly. Vtedy sme sa obávali, že dostaneme v Moskve debakel. Našťastie, chlapci sa zomkli, viac sa koncentrovali na hru a dokázali s domácimi držať krok. Prehra 0:2 vzhľadom na priebeh najmä prvého polčasu je pre nás celkom prijateľná. Sme radi, že sme na ihrisku favorita vysoko neprehrali, ale dosiahli výsledok, ktorý nám ešte dáva aké – také šance do odvety. Veríme, že trnavských fanúšikov sme týmto výsledkom neodradili. Dúfame, že vo veľkom počte prídu na budúcotýždňovú odvetu, v ktorej bude ešte o čo hrať. Dvojgólový náskok nie je veľký, hoci každý zápas je iný.“

Maicon (útočník Lokomotivu Moskva a autor druhého gólu): „Mám veľkú radosť z nášho víťazstva, hoci sme mohli možno streliť aj viac gólov. Teraz sa musíme koncentrovať na nedeľňajší ligový zápas a jeho prostredníctvom sa pripraviť na pohárovú odvetu v Trnave. V predchádzajúcich stretnutiach sa nám strelecky nedarilo, ale mužstvo sa snažilo a verilo svojmu koučovi. Dnešné dva góly by sa mohli stať bodom obratu k lepšiemu. Musíme však prihliadnuť aj na to, že dnes sme to nemali prehnane náročné a na Slovensku môže byť všetko inak. Treba tam teda zahrať naplno a spečatiť postup do skupinovej fázy.“

Denis Glušakov (stredopoliar Lokomotivu Moskva): „Výsledok 2:0 považujem za dobrý. Samozrejme, hoci viac spokojnosti by priniesli tri – či dokonca štyri strelené góly. Čo sa týka súpera, Trnava má dobre organizované mužstvo, ktoré by som označil za lepšie v porovnaní s Lausanne. Tréner nám prízvukoval, že je nevyhnutné vytvoriť si čo najväčší náskok, aby sme to v odvete mali jednoduchšie. Budúci týždeň si povieme, či je ten výsledok 2:0 naozaj dobrý.“

Dmitrij Tarasov (stredopoliar Lokomotivu): „Splnili sme základné úlohy, ktoré sme si vytýčili. Jednou z nich bolo čisté konto pred odvetou, na ktorú sa musíme dobre pripraviť. Súhlasil by som s názorom, že prípadný dnešný tretí gól by odbúral viac otáznikov. V Trnave to ešte môžeme mať ťažké.“

Výsledky štvrtkových prvých stretnutí play-off Európskej ligy UEFA 2011/2012 vo futbale

Legia Varšava (Poľ.) – Spartak Moskva (Rus.) 2:2 (1:0)

Góly: 3. a 69. Radovič – 52. a 71. Ari, rozhodoval: Mike Dean (Angl.)

FK Ekranas (Lit.) – Hapoel Tel Aviv (Izr.) 1:0 (0:0)

Gól: 82. Samusiovas, rozhodoval: Sascha Kever (Švaj.)

Mário Pečalka (Hapoel Tel Aviv) nefiguroval v zápise o stretnutí.

FC Vaslui (Rum.) – Sparta Praha (ČR) 2:0 (2:0)

Góly: 13. Temwanjera, 36. Milanov, rozhodoval: Zsolt Szabó (Maď.)

Pavol Farkaš (FC Vaslui) odohral celý zápas. Martin Juhar nastúpili v základnej zostave a odohral 68 minút, Peter Grajciar sedel na lavičke náhradníkov, Ľuboš Kamenár (všetci Sparta) nefiguroval v zápise o stretnutí.

FC Zestafoni (Gruz.) – FC Bruggy (Bel.) 3:3 (0:2)

Góly: 59. a 83. Gelašvili, 64. Dvali – 27. Akpala, 30. Refaelov, 73. Hoefkens, rozhodoval: Harald Lechner (Rak.)

HJK Helsinki (Fín.) – Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) 2:0 (1:0)

Góly: 18. a 54. Pukki, rozhodoval: Fernando Teixeira Vitienes (Šp.)

Litex Loveč (Bulh.) – Dinamo Kyjev (Ukr.) 1:2 (1:1)

Góly: 13. Janev – 7. Ninkovič (z pok. kopu), 77. Brown, rozhodoval: Michael Koukoulakis (Gréc.)

Vorskla Poltava (Ukr.) – Dinamo Bukurešť (Rum.) 2:1 (1:0)

Góly: 32. Krivošejenko, 89. Rebenok – 58. Niculae, ČK: 64. Grigore (Dinamo Bukurešť) po druhej ŽK, rozhodoval: Liran Liany (Izr.)

Aalesund FK (Nór.) – AZ Alkmaar (Hol.) 2:1 (1:1)

Góly: 14. a 75. Barrantes (prvý z pok. kopu) – 31. Martens, rozhodoval: Stephan Studer (Švaj.)

Omonia Nikózia (Cyp.) – Red Bull Salzburg (Rak.) 2:1 (2:1)

Góly: 35. Freddy, 45.+ Leandro – 3. Alan, rozhodoval: Lee Probert (Angl.)

Dušan Švento (Salzburg) odohral celý zápas.

Austria Viedeň (Rak.) – Gaz Metan Medias (Rum.) 3:1 (2:1)

Góly: 45.+ a 61. Barazite, 7. Linz – 24. Breeveld, rozhodoval: Alexej Kulbakov (Biel.)

Peter Hlinka (Austria Viedeň) odohral celý zápas.

Maccabi Tel Aviv (Izr.) – Panathinaikos Atény (Gréc.) 3:0 (0:0)

Góly: 67. a 90. Atar (prvý z pok. kopu), 61. Konaté, rozhodoval: Eric Braamhaar (Hol.)

Steaua Bukurešť (Rum.) – CSKA Sofia (Bulh.) 2:0 (1:0)

Góly: 16. Galamaz, 77. Tatu, rozhodoval: Tommy Skjerven (Nór.)

FC Thun (Švaj.) – Stoke City (Angl.) 0:1 (0:1)

Gól:18. Pugh, ČK: 90.+ Da Costa (Thun), rozhodoval: Daniel Stalhammar (Švéd.)

Besiktas Istanbul (Tur.) – Alania Vladikavkaz (Rus.) 3:0 (1:0)

Góly: 20. Sivok, 75. Guti (z pok. kopu), 89. Hugo Almeida, rozhodoval: Stanislav Todorov (Bul.)

Filip Hološko (Besiktas) vstúpil do zápasu v 32. min.

Bursaspor (Tur.) – Anderlecht Brusel (Belg.) 1:2 (1:0)

Góly: 37. Vederson (z pok. kopu) – 54. Legear (z pok. kopu), 77. Jovanovič, ČK: 89. Kas (Bursaspor) po druhej ŽK, rozhodoval: Libor Kovařík (ČR)

PAOK Solún (Gréc.) – Karpaty Ľvov (Ukr.) 2:0 (1:0)

Góly: 15. Athanasiadis, 56. Lino , rozhodoval: Robert Malek (Poľ.)

FC Nordsjaelland (Dán.) – Sporting Lisabon (Portug.) 0:0 (0:0)

Rozhodoval: Mark Courtney (Sev. Ír.)

Slask Vroclav (Poľ.) – Rapid Bukurešť (Rum.) 1:3 (1:2)

Góly: 16. Mila – 24. Grigore, 34. Roman, 79. Apostol, rozhodoval: Michael Weiner (Nem.)

Marián Kelemen (Slask) odchytal celý zápas.

Standard Liége (Belg.) – Helsingborg IF (Švéd.) 1:0 (0:0)

Gól: 60. Tchité, rozhodoval: Bülent Yildirim (Tur.)

Metalist Charkov (Ukr.) – FC Sochaux (Fr.) 0:0

Rozhodoval: Stefan Johannesson (Švéd.)

Lukáš Štetina (Charkov) nefiguroval v zápise o stretnutí.

FC Fulham (Angl.) – FC Dnepro Dnepropetrovsk (Ukr.) 3:0 (2:0)

Góly: 43. a 49. Dempsey, 38. Hughes, rozhodoval: Pavel Královec (ČR)

Hannover 96 (Nem.) – FC Sevilla (Šp.) 2:1 (2:1)

Góly: 6. a 45. Schlaudraff – 37. Kanouté, rozhodoval: Bas Nijhuis (Hol.)

Crvena Zvezda Belehrad (Srb.) – Stade Rennes (Fr.) 1:2 (1:1)

Góly: 17. Cadú (z pok. kopu) – 41. Pitroipa, 75. Montano, rozhodoval: Duarte Gomes (Portug.)

Shamrock Rovers FC (Ír.) – Partizan Belehrad (Srb.) 1:1 (0:1)

Góly: 81. McCabe – 14. Tomič, rozhodoval: Hannes Kaasik (Est.)

Rosenborg Trondheim (Nór.) – AEK Larnaka (Cyp.) 0:0

Rozhodoval: Cristian Balaj (Rum.)

FC Differdange 03 (Lux.) – Paríž St. Germain (Fr.) 0:4 (0:1)

Góly: 17. Gameiro, 71. Bahebeck, 90. Ceará, 90.+ Ménez, rozhodoval: Matej Jug (Slovin.)

Heart of Midlothian FC (Škót.) – Tottenham Hotspur (Angl.) 0:5 (0:3)

Góly: 5. Van der Vaart, 13. Defoe, 28. Livermore, 63. Bale, 78. Lennon, rozhodoval: Paolo Tagliavento (Tal.)

Marián Kello (Heart) odchytal celý zápas.

NK Maribor (Slovin.) – Glasgow Rangers (Škót.) 2:1 (0:1)

Góly: 52. Ibraimi, 90.+ Velikonja – 31. Juanma, rozhodoval: Manuel Gräfe (Nem.)

CD Nacional da Madeira (Portug.) – Birmingham City (Angl.) 0:0

Rozhodoval: Milorad Mažič (Srb.)

AEK Atény (Gréc.) – Dinamo Tbilisi (Gruz.) 1:0 (0:0)

Gól: 87. José Carlos, rozhodoval: Simon Lee Evans (Wal.)

Athletic Bilbao (Šp.) – Trabzonspor (Tur.) 0:0

ČK: 7. Yilmaz (Trabzonspor), rozhodoval: Daniele Orsato (Tal.)

Lazio Rím (Tal.) – FK Rabotnički (Maced.) 6:0 (2:0)

Góly: 51. a 65. D. Cissé, 20. Hernanes, 39. Mauri, 87. Rocchi, 90. Klose, rozhodoval: Sergej Karasev (Rus.)

Celtic Glasgow (Škót.) – FC Sion (Švaj.) 0:0

Rozhodoval: Marijo Strahonja (Chor.)

SV Ried (Rak.) – PSV Eindhoven (Hol.) 0:0

Rozhodoval: Peter Rasmussen (Dán.)

Atlético Madrid (Šp.) – Vitória Guimaraes (Portug.) 2:0 (0:0)

Góly: 68. a 73. Elias, ČK: 64. Joao Paulo (Vitória), rozhodoval: Clément Turpin (Fr.)

Sporting Braga (Portug.) – Young Boys Bern (Švaj.) 0:0

ČK: 74. Nef (Young Boys) po druhej ŽK, rozhodoval: Pawel Gil (Poľ.)

Viac k osobe Dušan ŠventoFilip HološkoJán ĎuricaLuboš KamenárLukáš ŠtetinaMarián KelemenMarián KelloMário PečalkaPavol FarkašPeter GrajciarPeter Hlinka