Futbalový Slovan sa chce zapojiť do očkovacej kampane a ponúka zaočkovaným voľný vstup

Preparing injection with covid 19 vaccine
Foto: Getty Images

Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava je pripravený pustiť na Národný futbalový štadión na každý z najbližších piatich zápasov svojho klubu – vrátane európskych líg –  až desaťtisíc divákov, ktorí nebudú musieť platiť vstupné. Podmienkou by bolo preukázanie sa potvrdením o zaočkovaní proti COVID-19. Futbalový klub chce takto prispieť do kampane na urýchlenie očkovania.
„Väčšina našich hráčov aj realizačný tím sú už zaočkovaní a náš klub očkovanie plne podporuje. Všade sa hovorí o nutnosti urýchliť očkovanie a my chceme týmto spôsobom motivovať ľudí, aby neváhali a zaočkovať sa dali“, uvádza sa v stanovisku ŠK Slovan Bratislava, ktoré klub poskytol médiám.
Futbalový Slovan vo vyhlásení zároveň zdôrazňuje, že svojou iniciatívou sa pripája ku snahám primátora, župana a starostov, ktorí chcú, aby hlavné mesto získalo vďaka očkovaniu kolektívnu imunitu. „Plne podporujeme všetkých vedcov, umelcov aj politické elity, ktorí sa snažia urýchliť očkovanie. Zároveň nás veľmi teší, že Bratislavský samosprávny kraj už vo svojom očkovacom centre na Národnom futbalovom štadióne dosiahol métu 200,000 podaných vakcín“, uvádza sa na záver stanoviska ŠK Slovan Bratislava.

Informačný servis

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie ŠK Slovan Bratislava