Gáborík bodoval aj v šiestom zápase

AKTUALIZOVANÉ

NEW YORK 13. októbra (WEBNOVINY) – V pondelkových zápasoch zámorskej NHL sa bodovo presadili dvaja slovenskí hokejisti – Marián Gáborík a Marek Svatoš. Zápas dňa odohrali hokejisti Chicaga, ktorí dokázali zvrátiť stav 0:5 z prvej tretiny duelu proti Calgary a nakoniec v predĺžení strelili víťazný gól. Útočník Marián Gáborík prežíva v drese Rangers skvelý úvod sezóny, keď bodoval už v šiestom stretnutí v rade. Tentoraz prispel gólom a asistenciou k víťazstvu „jazdcov“ nad Torontom 7:2. Trenčiansky rodák sa s celkovou bilanciou 9 bodov (5+4) dostal už na šieste miesto v tabuľke najproduktívnejších hráčov súťaže. Aj vďaka tomu ťahá tím z New Yorku sériu piatich víťazstiev v rade, keď podľahol iba v úvodnom kole v Pittsburghu.

Svoj druhý gól v aktuálnom ročníku súťaže strelil útočník Colorada Marek Svatoš a „lavíny“ si aj vďaka nemu odviezli prekvapujúco dva body z Bostonu. Bruins zatiaľ striedajú svetlé momenty s tými horšími a prehrali tretí raz v sezóne. „Nerozumiem tomu, ako mám hráčom natlačiť do hlavy stálu koncentráciu. Chvíľu hráme ako starý tím z vlaňajšej sezóny, vytvárame si šance a všetci idú naplno, no potom si vlastným poľavením sami podrážame nohy,“ sťažoval sa po dueli kouč Bostonu Claude Julien.

Neuveriteľný obrat sa podaril mužstvu Chicaga v stretnutí s Calgary. Domáci fanúšikovia neverili vlastným očiam, keď v 12. min prehrával ich tím už 0:5. Viacerí diváci sa dokonca zdvihli zo sedadiel a odišli domov. Prišli tak o neuveriteľné „zmŕtvychvstanie“, aké sa podarilo „jastrabom“ prvýkrát v klubovej histórii. Ešte do konca prvej časti hry skorigoval stav John Madden, v druhej tretine pridali domáci tri góly a v 45. min Patrick Sharp vyrovnával na 5:5. Frustrovaných hostí potom v predĺžení dorazil obranca Brent Seabrook. Veľa gólov videli diváci aj v Nashville, kde až šesť pukov museli zo siete ťahať domáci gólmani. Hostia z Edmontonu rozhodli už v prvej tretine a na rozdiel od Calgary si už štvorgólový náskok z nej nenechali vziať. Iné divadlo ako v Chicagu a Nashville ponúkli divákom v San Jose, kde kraľovali brankári. Domáci Jevgenij Nabokov aj Iľja Bryzgalov v drese Phoenixu nepustili za svoje chrbty ani jeden puk počas celých 65 minút, a tak sa muselo nakoniec rozhodnúť až v samostatných nájazdoch.

Výsledky pondelkových stretnutí 92. ročníka hokejovej NHL:

Boston – Colorado 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)

Góly: 28. Recchi (P. Bergeron, Kobasew), 31. Wheeler (Ryder, Krejčí), 47. Ryder (Lucic, Krejčí) – 7. Hejduk (Duchene, Quincey), 7. Hannan (Jones, O´Reilly), 34. SVATOŠ (Wolski, B. Clark), 37. Jones (Gagliardi). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 32:22, brankári: Rask – Anderson. Diváci: 16 393

New York Islanders – Los Angeles 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 59. Moulson (Okposo, Streit) – 39. Kopitar (Justin Williams, Smyth), 46. Doughty (Stoll, Purcell). Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Rechlicz – Ivanans (obaja na 5 min), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:22, brankári: Biron – Quick. Diváci: 12 145

Washington – New Jersey 2:3 po samostatných nájazdoch (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 10. Green (Knuble, Ovečkin), 15. Knuble (Ovečkin) – 29. Rolston (R. Niedermayer, C. White), 54. Clarkson (Bergfors, Zubrus), rozhodujúci nájazd premenil Langenbrunner. Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Ch. Clark – Clarkson (obaja na 5 min), presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:29, brankári: Theodore – Brodeur. Diváci: 18 277

New York Rangers – Toronto 7:2 (2:1, 1:1, 4:0)

Góly: 3. Callahan (Dubinsky, Kotalík), 9. Redden (Prospal, Dubinsky), 21. Girardi (Drury), 42. Avery (Anisimov, Drury), 44. GÁBORÍK (Prospal, Redden), 54. Girardi (Anisimov, GÁBORÍK), 59. Avery (Redden, Lisin) – 20. Ponikarovskij (Mitchell, I. White), 38. J. Blake (I. White, Grabovskij). Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Brashear – Orr (obaja na 5 min), presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:22, brankári: Lundqvist – Toskala. Diváci: 18 200

vTampa Bay – Florida 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 19. Stamkos (St. Louis, Lecavalier), 48. St. Louis (Lecavalier, Hedman), 54. Ryan Malone (Stamkos, Niitymäki) – 19. Dvořák (Kreps), 27. Horton (Weiss, Kulikov). Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 35:18, brankári: Niitymäki – Vokoun. Diváci: 14 126

Ottawa – Pittsburgh 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 16. M. Michálek (Cheechoo, Spezza) – 17. Guerin (Kunitz, Eaton), 27. Tyler Kennedy (McKee, C. Adams), 39. Tyler Kennedy (Cooke, C. Adams), 50. J. Staal (Rupp). Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:28, brankári: Leclaire – Fleury. Diváci: 17 014

Nashville – Edmonton 1:6 (0:4, 1:2, 0:0)

Góly: 40. Arnott (Holmqvist, Hamhuis) – 8. Horcoff (Hemský, Jacques), 12. Brule (Penner, Šmíd), 14. Stortini (Comrie, Chomey), 20. Stortini (Cogliano, Strudwick), 23. Cogliano (O´Sullivan), 38. Grebeškov (Penner, Brule). Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Grant – Stortini (obaja na 5 min), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 41:20, brankári: Rinne (21. Ellis) – Drouin-Deslauriers. Diváci: 12 179

Chicago – Calgary 6:5 (1:5, 3:0, 1:0 – 1:0)

Góly: 18. Madden (Barker, Ladd), 28. P. Kane (Bolland, B. Campbell), 34. Byfuglien (P. Kane), 35. Bolland (P. Kane, B. Campbell), 45. Sharp (Keith, Ladd), 61. Seabrook – 7. Boyd (Prust, McGrattan), 7. Nystrom (Regehr, Glencross), 8. Iginla (O. Jokinen, Sjöström), 11. R. Bourque (Boyd), 12. O. Jokinen (Phaneuf). Vylúčení: 1:4 na 2 min, navyše: Brouwer – Iginla (obaja na 5 min), presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:20, brankári: Huet (8. Niemi) – Kiprusoff. Diváci: 20 074

San Jose – Phoenix 0:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: rozhodujúci nájazd premenil Korpikoski. Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:30, brankári: Nabokov – Bryzgalov. Diváci: 17 562