Gáborík prihral na tretí gól ”jazdcov” na ľade ”di

AKTUALIZOVANÉ

NEW YORK 6. októbra (WEBNOVINY) – V dvoch pondelkových stretnutiach kanadsko-americkej NHL sa zo slovenských hráčov v akcii predstavil iba útočník New York Rangers Marián Gáborík. Odchovanec Trenčína prispel k víťazstvu „jazdcov“ na ľade New Jersey 3:2 prihrávkou na víťazný gól Matta Gilroya v 38. min zápasu. Slovenský krídelník bodoval aj v treťom stretnutí sezóny v rade a so štyrmi kanadskými bodmi sa prepracoval už do prvej desiatky v tabuľke produktivity. Divízne derby okorenil pre Gáboríka aj fakt, že na striedačke Devils stál jeho niekdajší tréner Jacques Lemaire, pod ktorého vedením strávil osem sezón v Minnesote. Rangers po prehre v Pittsburghu vyhrali už druhý zápas v rade, hoci úvod duelu tomu nenaznačoval a kouč Tortorella si vybral už po minúte a 24 sekundách oddychový čas. „Nevychádzal som z údivu, čo sme predvádzali najmä v obrane. Akoby sme sa iba prizerali, čo hrá súper. Musím však chlapcov pochváliť, pretože sa rýchlo spamätali a potom už išli naplno,“ vyslovil sa po stretnutí tréner Rangers. V drese tímu z New Yorku sa strelecky presadili dvaja nováčikovia z obranných radov. Devätnásťročný Michael Del Zotto bodoval už v treťom zápase v rade, zatiaľ čo pre Gilroya to bol premiérový bod v NHL a hneď si pripísal aj víťazný gól.

Aj v druhom pondelkovom stretnutí sa z cenného víťazstva tešili hostia, hráči Columbusu si po výhre 5:3 odniesli dva body z Vancouveru. „Modrokabátnikom“ vyšiel nástup do druhej tretiny, v ktorej tromi gólmi v rozpätí necelých štyroch minút vyhnali z bránky skúseného Roberta Luonga. „Bolo to úžasné. V prvej polovici druhej tretiny sme jasne dominovali a dostali sa na koňa,“ povedal po zápase líder Columbusu Rick Nash, ktorý prihral na tri góly svojho tímu. Tím Blue Jackets prvý raz vo svojej histórii začal sezónu dvomi víťazstvami v rade. Naopak, Vancouver prežíva jeden z najhorších začiatkov súťaže, keď prehral už tretí raz za sebou.

Výsledky:

New Jersey – New York Rangers 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

Góly: 2. R. Niedermayer (Pandolfo, Clarkson), 11. Zajac (Clarkson, Parise) – 7. Del Zotto (Prospal, Kotalík), 17. Kotalík (Del Zotto, Callahan), 38. Gilroy (GÁBORÍK, Prospal). Vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:26, brankári: Brodeur – Lundqvist. Diváci: 17 625

Vancouver – Columbus 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Góly: 16. H. Sedin (Burrows, Bieksa), 29. Ehrhoff (Mitchell, Bernier), 48. Mitchell (Samuelsson, Kesler) – 20. Vermette (Nash, M. Roy), 23. Huselius (Nash, Klesla), 26. Klesla (Huselius, Nash), 26. Filatov (Vermette, Voráček), 57. Ťutin (Russel). Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 43:24, brankári: Luongo (26. Raycroft) – S. Mason. Diváci: 18 810.

Štatistiky slovenských hokejistov pôsobiacich v kanadsko-americkej NHL (za menom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií, bodov, +/-, striel a trestných minút) – stav k 5. októbru 2009:

Brandon Dubinsky (NY Rangers) 3 2 2 4

Poznámka: Za menom a klubovou príslušnosťou nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií a kanadských bodov.

Viac k osobe Alexander OvečkinAlexander SiominAndrej MeszárošAndrej SekeraĽubomír VišňovskýMarek SvatošMarián GáboríkMichal HandzušMilan JurčinaNicklas BäckströmPatrick KanePaul KariyaRick NashTomáš KopeckýZdeno Chára