Gáborík za dva góly a asistenciu prvou hviezdou

Marián gáborík

NEW YORK 25. marca (WEBNOVINY) – V stredajších zápasoch kanadsko-americkej hokejovej NHL sa výraznou mierou presadil Marián Gáborík, ktorý pomohol k triumfu New York Rangers v mestskom derby s Islanders (5:0) dvoma gólmi a jednou asistenciou. Slovenského krídelníka, ktorý má v tejto sezóne na svojom konte už 39 presných zásahov, vyhlásili za prvú hviezdu duelu. Svoje štatistiky si vylepšil aj brankár domácich Rangers Henrik Lundqvist ktorý vychytal 23. čisté konto v kariére. „Jazdci“ si tak stále udržujú teoretickú šancu na postup do play-off, keď ich od ôsmej priečky momentálne delí 5 bodov. „Musíme sa sústrediť, aby sme aj naďalej podávali takéto výkony. Nádej stále žije a my veríme,“ boli pozápasové slová Mariána Gáboríka. New York Rangers majú do konca základnej časti NHL pred sebou ešte deväť zápasov.

Henrik Sedin pochoval postupové nádeje Anaheimu a svojimi troma prihrávkami pomohol Vancouveru k víťazstvu 4:1. Zároveň sa tak dostal na čelo tabuľky kanadského bodovania o bod pred ruského bombardéra Ovečkina a od hranice 100 bodov ho delí už iba jeden bodový zápis. Jeho dvojča, brat Daniel, si v tomto stretnutí v štatistikách pripísal tiež tri body za dva góly a jednu asistenciu. Slovenský útočník Pavol Demitra pre osobné dôvody opäť na ľade chýbal.

Jeden kanadský bod za asistenciu si na svoje konto pripísal obranca Buffala Andrej Sekera. Sabres zvíťazili nad Montrealom 3:2 po samostatných nájazdoch. V bránke hostí dostal pred slovenským gólmanom Jaroslavom Halákom prednosť Carey Pirce, ktorý bol nepriestrelný 58 minút súboja. V závere však domáci stihli dvoma gólmi vyrovnať a posunúť tak zápas do predĺženia. V ňom si obaja brankári udržali čisté konto. V samostatných nájazdoch mal pevnejšie nervy držiteľ striebornej medaily z nedávnych olympijských hier reprezentačný brankár USA Ryan Miller. Andrej Sekera pobudol na ľade necelých 18 minút a do štatistík si okrem jednej prihrávky pripísal jeden plusový bod, Pricea v bránke Montrealu ohrozil jednou strelou.

V prvej tretine zápasu medzi Coloradom a Los Angeles (4:3 po samost. nájazdoch) si domáci vďaka dvom využitým presilovkám vytvorili dvojgólové vedenie. „Králi“ im to však vrátili rovnakou mincou v tretine časti hry. Nakoniec sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch, kde väčšiu túžbu po víťazstve ukázali „lavíny“. Colorado tak zastavilo svoj pád v tabuľke Západnej konferencie a od nepostupovej deviatej priečky ho delí šesť bodov. Peter Budaj sa do bránky domácich opäť nedostal. Jeho spoluhráč Marek Svatoš, ktorému sa v tejto sezóne výrazne nedarí, sa na ľade ocitol len na tri minúty. V osobných štatistikách si ani nepohoršil, ale ani neprilepšil. V zostave hostí nechýbal Michal Handzuš, ale ani jemu to v tomto dueli nešlo a pri osemnástich minútach strávených na ľade si svoje osobné štatistiky obohatil jedným mínusovým bodom a jednou strelou na bránku.

Rovnakým výsledkom ako stretnutie Colorado – Los Angeles sa skončil aj súboj Washington – Pittsburgh (4:3 po samost. nájazdoch). Capitals týmto víťazstvom definitívne zmarili šancu Pittsburghu na prvenstvo vo Východnej konferencii. Ohroziť ho ešte môžu New Jersey alebo Buffalo. Ani v tomto meraní síl sa „tučniakom“ nepodarilo prekonať celok z Washingtonu a v tejto sezóne majú už iba jeden pokus upraviť nelichotivú vzájomnú bilanciu.

Mohutným finišom základnej fázy tohto ročníka NHL sa už v kompletnej zostave prezentujú hráči Detroitu, ktorí si v stredajšom nočnom stretnutí poradili so súperom zo St.Louis (4:2). Je to ich šieste víťazstvo z ostatných siedmich zápasov a v tabuľke Západnej konferencie si zatiaľ udržiavajú štvorbodový náskok pred deviatym mužstvom z

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Rangers – New York Islanders 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Góly: 4. Anisimov (Shelley, Gilroy), 6. GÁBORÍK (Dubinsky, M. Staal), 9. Del Zotto (GÁBORÍK, Christensen), 51. GÁBORÍK (Girardi, Christensen), 57. Girardi (Avery, Del Zotto). Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše Prust 5 min – Gillies 5+10 min presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 44:27, brankári: Lundqvist – Roloson. Diváci: 18 200.

Washington – Pittsburgh 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 2:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 22. Knuble (Nicklas Bäckström, Ovečkin), 46. Siomin, 48. Fehr (Green, Belanger), rozhodujúci nájazd Knuble – 23. Talbot (Orpik, Adams), 35. Guerin (Crosby, Ponikarovskij), 57. J. Staal (Kunitz, Leopold). Vylúčení: 5:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 42:32, brankári: Theodore – Fleury. Diváci: 18 277.

Buffalo – Montreal 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 59. Connolly (Roy, Myers), 60. Gaustad (Montador, SEKERA), rozhodujúci nájazd Pominville – 1. A. Kosticyn (Plekanec, Hamrlík), 25. A. Kosticyn (Markov, M.-A. Bergeron). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 42:28, brankári: R. Miller – Price. Diváci: 18 690.

Detroit – St. Louis 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 21. Zetterberg (Bertuzzi, Rafalski), 25. Bertuzzi (Zetterberg, Filppula), 54. Filppula (Rafalski, Howard), 60. Filppula – 6. Kariya (Backes, E. Johnson), 43. McClement (Perron, Weaver). Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:32, brankári: Howard – Conklin. Diváci: 19 625.

Colorado – Los Angeles 4:3 po sam. nájazdoch (3:1, 0:0, 0:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 8. Hendricks (Porter, O’Reilly), 14. Hejduk (Mueller, Clark), 19. P. Šťastný (Duchene, Mueller), rozhodujúci nájazd Stewart – 11. Kopitar (Simmonds, O’Donnell), 41. Doughty (Kopitar, Smyth), 59. Frolov (Stoll, Smyth). Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:30, brankári: Anderson – Quick (19. Ersberg). Diváci: 13 667.

Vancouver – Anaheim 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 9. Ehrhoff (H. Sedin, D. Sedin), 17. D. Sedin (H. Sedin), 27. Burrows (H. Sedin, D. Sedin), 60. Kesler (Edler, Hansen) – 49. S. Koivu (Selänne, S. Niedermayer). Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Glass – Brookbank 5 min a Hordichuk – Parros 5+5+10 min všetci za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:31, brankári: Raycroft – Hiller. Diváci: 18 810.

Viac k osobe Andrej SekeraHenrik LundqvistHenrik SedinMarek SvatošMarián GáboríkMichal HandzušPavol DemitraPeter BudajRyan Miller