Gáborík zlikvidoval Nielsena

Gaborik

UNIONDALE 1. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový útočník klubu New York Rangers Marián Gáborík sa vo štvrtok proti New Yorku Islanders (2:6) prezentoval gólovou prihrávkou aj tvrdým zákrokom na Fransa Nielsena.

Obe akcie sa udiali v prvej tretine. Najprv 29-ročný trenčiansky odchovanec vybojoval v 15. min v rohu puk dostal sa pred Montoyu, jeho strelu však zablokoval obranca Hilen, no Prospal ju posla do siete domácich „ostrovanov“ a otvoril skóre newyorského derby.

Pre Gáboríka to bola 23. asistencia a 46. bod v aktuálnej sezóne. O dve minúty neskôr Gáborik poslal v strednom pásme ramenom zozadu na mantinel 26-ročného dánskeho centra Nielsena. Obaja skončili na zemi. Gáboríka okamžite napadol Radek Martínek a do potýčky sa zapojili aj domáci bitkár Zenon Konopka a tvrdý obranca jazdcov Bryan McCabe. Nielsen, ktorý narazil tvárou do mantinelu pre zranenie hlavy stretnutie nedohral. Gáborík inkasoval dva dvojminútové tresty – za narazenie na mantinel a za hrubosť.

V druhej tretine domáci „ostrovania“ štyrmi gólmi otočili zápas, ktorý sa v tretej tretine zvrhol na boxerský ring. Rozhodcovia v záverečnom dejstve udelili 86 trestných minút, Celková bilancia stretnutia sa zastavila na 112 trestných minútach. Za bitku rozhodcovia udelili 8 päťminútových trestov a za nešportové správanie pridali ďalšie 4 desaťminútové.

New York Islanders – New York Rangers 6:2 (0:1, 4:0, 2:1)

Góly: 24. Comeau (Bailey, Hamonic), 24. Martínek (Parenteau, Tavares), 34. Joensuu (Martínek, Hillen), 35. Parenteau (Moulson, Reese), 49. Moulson (Tavares, Reese), 55. Gillies (Reese, M. Martin) – 15. Prospal (GÁBORÍK), 60. Prust (Brian Boyle). Vylúčení: 11:5 na 2 min, navyše: Hillen, Haley, Konopka, Reese všetci na 5 min za bitku, Gillies, M. Martin obaja na 10 min za nešportové správanie – Fedotenko, Avery obaja na 5 min za bitku, Prust, Dubinsky obaja na 5+10 min za bitku a nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:27, brankári: Montoya – Lundqvist (41. Ch. Johnson). Diváci: 16 250.