Gašparovičov hovorca je medzi najhoršími, môže získať Malinu

Novoročný prejav prezidenta Gašparoviča
Zľava: Prezident SR Ivan Gašparovič a hovorca prezidenta Marek Trubač počas prípravy na novoročný príhovor. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) – Odborná porota rozhodla o nomináciách na Hovorcu roka 2013. Lucia Szabová aj Ľubomír Andrassy majú tretiu trofej na dosah, prezidentov hovorca Marek Trubač skončil opäť medzi kandidátmi na Malinu.

Víťazov v jednotlivých kategóriách vyhlásia 11. októbra na Made in Media Party.

Porotcovia z radov novinárov vyberali z osôb, ktoré spĺňajú podmienky Štatútu ankety. „Porotcovia nominujú v každej z kategórií jedného až troch kandidátov na ocenenie. Porota následne rozhodne o nominačnom ´short´ liste,“ dodáva predseda Asociácie hovorcov Slovenska Ján Orlovský.

Cieľom je vyzdvihnúť prácu hovorkýň a hovorcov na Slovensku s dôrazom na ich profesionalitu a snahu o transparentnosť pri komunikácii o dianí. „Ako príklad brilantnej krízovej komunikácie by som rád uviedol prácu Ľubomíra Andrassyho pri tohtoročných povodniach,“ konštatoval podpredseda výkonnej rady International Press Institute (IPI) a člen poroty Pavol Múdry.

Hovorca roka
Foto: mojhovorca.sk

Hoci Andrassy už nesedí na hovorcovskom kresle, štatút povoľuje jeho nomináciu na ocenenie Hovorca roka. „Nomináciu môže získať osoba, ktorá sa počas predchádzajúcich 12 mesiacov aspoň raz verejne vyjadrila v médiu s celoštátnou pôsobnosťou za inštitúciu, ktorú zastupuje s titulom hovorca, alebo ako osoba zodpovedná za komunikáciu,“ vysvetľuje Orlovský.

Hovorcov ani tento rok neminú obávané Maliny za hovorcovský „antivýkon“. Porotcovia konštatovali, že tak ako kvalita a profesionalita výstupov médií, ktoré pracujú s čoraz menším počtom redaktorov, podobný trend nekvality vidno aj na strane hovorcov. Malinové nominácie preto nebudú prekvapením pre nikoho z mediálneho prostredia.

Nominovaní v kategórii Samospráva a neziskový sektor za rok 2013 boli Ľubomír Andrassy (riaditeľ kancelárie primátora hlavného mesta SR – Bratislava), Marek Tettinger (hovorca MsÚ Bratislava – Nové Mesto), Tomáš Halán (hovorca MsÚ Bratislava – Staré Mesto), Lucia Szabová (hovorkyňa Greenpeace) a Martina Viktorínová (hovorkyňa mesta Košice).

V kategórii Štátna správa a štátny sektor za rok 2013 sa o víťazstvo uchádzajú Katarína Kudjáková (hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu), Zuzana Čižmáriková (hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR), Boris Chmel (hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR), Martin Kóňa (hovorca Ministerstva dopravy SR) a Beatrice Szabóová (hovorkyňa predsedu vlády SR).

Nominovaní v kategórii Privátny a komerčný sektor za rok 2013 sú Lucia Muthová (riaditeľka odboru firemnej komunikácie, Allianz – Slovenská poisťovňa), Zuzana Eliášová (hovorkyňa ČSOB Finančnej skupiny), Ivana Strelcová (hovorkyňa SIRS a.s.), Zuzana Ďuďáková (hovorkyňa Unicredit Bank) a Mário Gešvantner (PR manažér festivalu Bažant Pohoda).

.

Hovorca roka
Foto: mojhovorca.sk

.

Odbornú 12-člennú porotu zostavila Asociácia hovorcov Slovenska (AHS) zo známych osobností z oblasti médií, PR a komunikácie.

Veronika Deckerová (výkonná riaditeľka Supreme Communication)

Lukáš Diko (šéfredaktor spravodajstva RTVS)

Igor Güttler (PR manager Rádia Expres)

Radovan Choleva (Politický analytik a spoluautor blogu Vrtieť psom – Škola politického marketingu)

Marta Jančkárová (moderátorka relácie O 5 minút 12 a Komentárov RTVS)

Jana Krescanko Dibáková (redaktorka domáceho spravodajstva TV JOJ)

Silvia Kušnírová (prezidentka Asociácie PR SR a PR stratég DYNAMIC RELATIONS 2000 s.r.o.),

Roland Kyška (výkonný riaditeľ 4 people,n. o.)

Richard Kvasňovský (vedúci domácej redakcie TASR)

Pavol Múdry (podpredseda výkonnej rady IPI a predseda správnej rady IPI Slovensko)

Arpád Šoltész (komentátor Hospodárskych novín)

Ján Záborský (vedúci redaktor Trendu)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír AndrassyMarek TrubačPavol Múdry