Gavenda prišiel o vedenie vo Svetovom pohári

Róbert gavenda

HEUSDEN-ZOLDER 26. decembra (WEBNOVINY) – Slovenský cyklokrosár Róbert Gavenda prišiel o pozíciu lídra Svetového pohára v kategórii mužov do 23 rokov. Dvadsaťjedenročný terenár skončil na sobotňajších vianočných pretekoch v belgickom Heusdene-Zolderi až na 16. mieste a prepustil líderskú pozíciu v celkovom poradí pre Belgičana Toma Meeusena, ktorý v Zolderi triumfoval. Gavenda je v hodnotení SP momentálne druhý so 115 bodmi, na Meeusena má 25-bodový odstup. Medzi juniormi sa presadil Francúz Juan Alaphillippe, Slovák Jaroslav Chalás obsadil 45. miesto.

V elitnej kategórii sa z prvého tohtosezónneho víťazstva v SP tešil Kevin Pauwels z Belgicka, ktorý bol v cieli o 22 sekúnd rýchlejší ako líder SP a jeho krajan Niels Albert. Úradujúci majster sveta sa vďaka 2. miestu bodovo odpútal od svojho konkurenta v boji o celkové prvenstvo Zdeňka Štybara, ktorý po sobotňajšom 6. mieste zaostáva o 20 bodov. Belgické stupne víťazov v Heusdene-Zolderi skompletizoval Sven Nijs. Slovenskí cyklokrosári skončili v elitnej kategórii v druhej polovici výsledkovej listiny, najlepšie Milan Barényi na 40. priečke.

Výsledky – preteky Svetového pohára v cyklokrose v Heusdene-Zolderi:

Muži-elite: 1. Kevin Pauwels 1:04:30 h, 2. Niels Albert +22, 3. Sven Nijs (všetci Belg.) +33, 4. Gerben de Knegt (Hol.) +38, 5. Radomír Šimůnek +43, 6. Zdeněk Štybar (obaja ČR) +44, 7. Klaas Vantornout +47, 8. Bart Aernouts (obaja Belg.) +49, … 40. Milan Barényi +5:00, 42. Róbert Glajza +5:06, 54. Martin Haring (všetci SR) +6:24

Muži do 23 rokov: 1. Tom Meeusen (Belg.) 51:51 min, 2. Elia Silvestri (Tal.) +14 s, 3. Tijmen Eising (Hol.) +24, 4. Pawel Szczepaniak (Poľ.) +27, 5. Cristian Cominelli (Tal.) +29, 6. Marek Konwa (Poľ.) +32, … 16. Róbert Gavenda +1:29, 49. Marek Čanecký +6:18, 52. Matej Medveď (všetci SR) -1 kolo

Juniori: 1. Juan Alaphilippe (Fr.) 40:02, 2. David van der Poel +36, 3. Mike Teunissen (obaja Hol.) +36, … 45. Jaroslav Chalás (SR) +6:25

Ženy: 1. Marianne Vosová (Hol.) 43:27, 2. Katherine Comptonová (USA) +25, 3. Daphny van den Brandová (Hol.) +1:12