Giganti Samsung a Apple onedlho opäť na súde

Cellphone 1853247_960_720.jpg

Technologickí giganti Apple a Samsung sa doťahujú od nepamäti. Ich spory trvajú už tak dlho, že si niekto môže myslieť, že už sa dávno skončili, no opak je pravdou. Apple kvôli nezrovnalostiam v patentoch mieri so Samsungom opäť pred súd. 

Nad cenou Samsung Galaxy Note 8 zaplačete, ide o jeden z najdrahších telefónov

História sporu trvá už od roku 2012, kedy išlo prvýkrát o „doťahovačky“ ohľadne patentov. Obe strany sa súdili o pravosť na smartphone s oblými hranami. Pred pár rokmi, aj napriek úspechu musel Samsung zaplatiť Applu náhradu škody – viac než 1 miliardu dolárov. Spoločnosť Samsung sa akosi nevie zmieriť s výsledkami patentového sporu a tak firmu Apple opäť vyzýva pred súd.

Spor údajne vznikol na základe podoby vtedajšieho vlajkového modelu Samsung Galaxy S, ktorý údajne okopíroval korejský gigant od Applu a ich prvých modelov iPhonov. Obe spoločnosti by si mali tieto problémy čo najskôr vyriešiť, pretože za pár mesiacov ich čakajú ďalšie súdne spory.Tentokrát by sa mali týkať Qualcommen – kde budú obe menované spoločnosti stáť na jednej strane proti americkému výrobcovi komponentov.

Iphone 2599671_960_720.jpg
https://pixabay.com/sk/iphone-jablko-mobile-telef%C3%B3n-2599671/
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AppleSamsung