Giro d'Italia 2020 (3. etapa): Sagan prišiel o modrý dres, stúpanie na Etnu ovládol Caicedo (video+foto)

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) v modrom drese lídra súťaže vrchárov po druhej etape Giro d'Italia 2020. Foto: www.facebook.com.
  • aktualizované 5. októbra 17:03

Ekvádorsky jazdec Jonathan Caicedo z tímu EF Education First sa stal víťazom pondelkovej tretej etapy na pretekoch Giro d’Italia 2020 s cieľom na svetoznámej sopke Etna.

Giro d’Italia 2020: program, výsledky, profily etáp

Pondelková etapa merala 150 km, jej záver tvorilo takmer 20-kilometrov stúpanie na Etnu. S ním sa najlepšie vyrovnal Caicedo, ktorý je v celkovej klasifikácii druhý a má rovnaký čas ako nový líder hodnotenia Portugalčan Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step). Ten v sobotu skončil druhý v individuálnej časovke. Zaujímavosťou je, že jazdec z krajiny vulkánov, ktorou Ekvádor bezpochyby je, si premiérový etapový triumf v pretekoch tzv. Grand Tour pripísal práve na ikonickej sopke Etna.

Druhý v pondelok skončil domáci jazdec Giovanni Visconti (Vini Zabú – KTM) s odstupom 21 sekúnd, tretí skončil Belgičan Harm Vanhoucke (Lotto Soudal) so stratou na víťaza 30 sekúnd. Caicedo s Viscontim boli s ďalšími jazdcami počas takmer celej pondelkovej 3. etapy v úniku a napokon ich snaha priniesla vytúžené ovocie.

„Je to splnenie veľkého sna. Vlani som mal veľa problémov a som rád, že som ich zvládol a teraz mám vo vrecku etapový triumf na Gire. V závere som sa snažil využiť svoje skúsenosti, do posledného okamihu som šetril sily a na útok som zvolil ten správny okamih,“ povedal Caicedo po dojazde priamo do mikrofónu Eurosportu.

Slovenský cyklista Peter Sagan bol pred pondelkom lídrom hodnotenia vrchárskej súťaže a na Etnu stúpal v modrom drese. Počas tohto stúpania šetril sily na ďalšie etapy. Smolu mal Brit Geraint Thomas (Ineos Grenadiers), ktorý v úvode etapy spadol a v závere mal veľké problémy so stúpaním na Etnu a napokon na víťaza stratil viac ako 12 minút.

Giro d’Italia 2020 – 3. etapa

(Etna – Etna)

dátum: 5. október 2020

dĺžka: 150 km

profil: horská

Giro d'Italia 2020 - 3. etapa (Etna - Etna), profil
Profil tretej etapy Giro d’Italia 2020. Reprofoto: www.giroditalia.it.
Giro d'Italia 2020 - 3. etapa (Etna - Etna), mapa
Mapa tretej etapy Giro d’Italia 2020. Reprofoto: www.giroditalia.it.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan